Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2019, 16:42   #1
JetBoy1982
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-05-2018
Skąd: Ostrołęka
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 110 km
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Podnoszące się obroty przy wysprzęglaniu na zimnym silniku

Witam wszystkich.
Może ktoś ogarnięty pomoże mi z tymi obrotami bo już ręce opadają a nie mogę nic podobnego znaleźć w innych tematach.
Mondeo mk3 1.8 110km Duratec He.
Wymieniłem już krokowca (zamiennik), czujnik położenia przepustnicy (Delphi), czujnik temperatury płynu chłodzącego (Delphi), wyczyściłem przepustnicę, wąż pod kolektorem wymieniłem wcześniej. Błędów żadnych nie pokazuje, samoadaptacja robiona kilka razy po wymianach czujników i czyszczeniu (bez zmian).
Obroty podchodzą do góry przy wysprzęglaniu o jakieś 300-500obr powyżej tych jakie były w trakcie jazdy i tak się dzieje na nie dogrzanym silniku. Jak się rozgrzeje to jest wszystko OK. Oprócz tego jak zwalniam i się toczę na wciśniętym sprzęgle to podnoszą się do około 1500 obr i spadają do około 750 jak całkowicie się zatrzymam i tak się dzieje na rozgrzanym silniku.
Mam jeszcze pytanie odnośnie krokowca: czy można ruszać przy czyszczeniu tym grzybkiem, żeby i tam w środku pozbyć się syfu?
Oryginalny czyściłem środkiem do gaźników itp. i przesmarowałem WD40. Może jeszcze dokładniej go wymoczę w benzynie ekstrakcyjnej i założę z powrotem. Jedyne co mi przychodzi do głowy po tych wszystkich zabiegach to ten zamiennik, który kupiłem jest jakiś felerny bo kosztował tylko 100zł.
Poradźcie coś, już kończy mi się cierpliwość. Samochód zadbany, żadnej rdzy jak na 2005r a przez takie pierdoły odechciewa się jeździć.

JetBoy1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.