Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2012, 16:25   #11
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Stracisz gwarancję na audio.
Czy rzeczywiście potrzebujesz takiej nawigacji w tym miejscu? Dla mnie osobiście ważniejsze jest pełne sterowanie w kierownicy i zintegrowane BT/VC, gdzie mogę dzwonić patrząc na drogę, a nie na radio. Poza tym obsługa dotykowego radia jest zdecydowanie mniej intuicyjna i bardziej niebezpieczna, bo musisz spojrzeć gdzie dotknąć. Znajomy ma dotykowego Kenwooda w SX4 i jak dla mnie to przerost formy nad treścią. Pomijam chamsko wystający mikrofon przy lusterku.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2012, 13:35   #12
migu
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-03-2012
Model: mk3
Silnik: ecoboost 1.6 183KM
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Cytat:
Napisał Duuuzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się, że nie ma to jak automapa, natomiast nie wiem co na to gwarancja fabyczna, jak sobie zasunę coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak sie sprawdza?

Specyfikacja ciekawa ale menu przypomina te z tych chinskich egzemplarzy.
Jak wygląda sprawa spięcia tego z oryginalnym sterowaniem głosem, sterowaniem z kierownicy oraz zestawem audio?
W specyfikacji jest wyjście 4x45 a o ile pamietam MK3 w zależności od wersji maja od 8 do 10 głośników (tutaj też pojawia się pytanie o jakość dźwięku, jakoś sony bardziej przemawia niż noname).

Z drugiej strony windows odblokowany, tuner tv, internet.. ciekawe.
migu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 23:16   #13
Duuuzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus MK3
Silnik: TI-VCT, EJ257
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Nie kupiłem tej chińszczyzny, założyłem org. radio z GPS Forda.
Duuuzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2014, 19:24   #14
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

A ja założyłem dzisiaj t.zw chińszczyznę. Piękny, dotykowy panel 8". Wszystko działa pod Androidem. Zainstalowałem nawigację Sygic. Działa, nie mam natomiast komunikatów głosowych - chyba nie wszystko połączyłem. Z panelu wyswietlacza wystają dwa przewody USB, których jeszcze nie wyczaiłem gdzie podłączyć. Jest także telewizja z MPEG4, ale nie mam anteny z włąściwą wtyczką. Nie zdążyłem kupić. W Androidzie do ustawienia język polski. Działa obsługa z kierownicy, zarówno styki obsługujące telefon jak i joystick prawy. Ściszają i pogłaśniają radio, przerzucają programy. Przycisk OK zmienia radio, TV,DVD, MP3 itd. To tak na gorąco. Moje problemy biorą się także stąd, że brak jakiegokolwiek opisu co z czym połączyć. Jest to co prawda intuicyjne, ale nie do końca. Np Bus-Can. No ale to się udało. Telefon też działa i bluetooth (którego nie miałem). Jest wbudowany mikrofon w samym panelu radia, ale nie jest zbyt dobry. Dołaczono natomiast zapewne lepszy, zewnętrzny - i ten będę musiał podłączyć.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2014, 20:41   #15
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Wrzuć zdjęcia
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2014, 20:53   #16
leszeni
ford::amateur
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 04-02-2013
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 125 km
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Jaka jest jakość dźwięku na tym sprzęcie w porównaniu do fabrycznego radia?
leszeni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 14:33   #17
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Ja nie widzę żadnych różnic. Dziś uruchomiłem TV. Sprzęt ciągle mnie zaskakuje coraz to nowymi możliwe
ościami. Minusem jest tylko słabsza widoczność wyświetlacza w słońcu spowodowana innym kątem nachylenia. Innym z racji wielkości, inaczej się nie da. Nie widać także komunikatów z navi na wyświetlaczu między zegarami. Ta opcja zresztą dostępna była dla wyświetlaczy dużych. Ja to z fabryczną navi miałem, bo niedawno zmieniałem także liczniki na te lepsze. Ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Walczę jeszcze o o głos z navi.
Czy ktoś lepiej ode mnie zorientowany zechciałby się wypowiedzieć co do możliwości wykorzystania spiralek podgrzewanej szyby jako anteny? Przez kondensatory oczywiście.
Głos w navi się pojawił! Był to jakiś błąd w instalacji mojego oprogramowania nawigacji Sygic. Zainstalowałem jeszcze raz i jest OK

Ostatnio edytowane przez jadja ; 03-07-2014 o 10:20
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 06:16   #18
adnim
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 ti-vti 125
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Cytat:
Napisał jadja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Montaż (zamiana) jest stosunkowo prosty, tylko w wiązce trzeba dołożyć dwa przewody aby była fonia.
Podpowiesz jak dołożyć te przewody? u mnie tez chyba nie foni w navi.
adnim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 09:08   #19
adnim
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 ti-vti 125
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Juz śmiga przeszukałem net i na forum focus kolega jadja opisał to pięknie. Teraz navi mówi do mnie ciepłym kobiecym głosem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. o dziwo komunikaty mam po polsku. Po prostu bajka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
adnim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 09:36   #20
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Niech Cię nie zdziwi jak usłyszysz zwrot "Proszę" :-) chyba to co najgłębiej zapadło mi w pamięć jak pierwszy raz jechałem Focusem MK3 to właśnie komunikat proszący :-) "za 300 metrow trzymaj się proszę lewej strony". Niestety ciężko mi znaleźć konkretne sytuację kiedy ten komunikat występuje i nie pamiętam czy występuje tylko w angielskiej wersji mówione czy też było to w polskiej :-D
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.