Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2021, 22:33   #1
Miczum.GTC
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 11
Question Ocena 1.5 EB Titanium mały przebieg

Witam wszystkich!

Szukam od niedawna jakiegoś przyzwoitego Mondeo w wersji Titanium, ze względu na sposób użytkowania (często miasto, krótkie odcinki itd) najchętniej w benzynie. Budżet ok 70-75 tys, auto 4-5 lat max, przebieg w okolicach 100-120k max, Sync3 (nie chcę się bawić w przekładki z Sync2), więc na sensowne 2.0EB nie ma szans. Dobre auta w cenie 60-70 tys idą nawet szybciej niż torebki Wittchen w Lidu, znalazłem to ogłoszenie, wisi już od jakiegoś czasu, co dziwne, czy ktoś zerknie swoim bardziej profesjonalnym okiem czy to wygląda ok? Auto z Kielc, prywatne, niby legitne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Miczum.GTC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2021, 08:46   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ocena 1.5 EB Titanium mały przebieg

wyglada ok, jechac ogladac i kupic jak nic nie wyjdzie .
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2021, 11:07   #3
Miczum.GTC
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ocena 1.5 EB Titanium mały przebieg

Z Pomorza mi trochę daleko jechać jak nie jestem pewien zakupu, są tu na forum fachowcy skłonni, za opłatą, obejrzeć auto? Auto stoi w okolicach Kielc.
Miczum.GTC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2021, 13:45   #4
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ocena 1.5 EB Titanium mały przebieg

Cytat:
Napisał Miczum.GTC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z Pomorza mi trochę daleko jechać...
zawsze możesz skorzystać z usługi rzeczoznawcy na odległość.Z tego co wiem, kilka osób na forum przerabiało taki temat i byli oni całkiem zadowoleni z takiej usługi. Koszt wychodzi niezbyt duży, zwłaszcza gdy samemu się ma duży kawał drogi do pokonania, by obejrzeć samochód.

Bump: Mondek z tego ogłoszenia jest ładny i wart zainteresowania, jeśli opis okaże się prawdziwy. Ale jedna rzecz mi w nim przeszkadza: jest to wersja SEDAN, a nie liftback, więc dostęp do bagażnika gorszy, a tylna szyba nie ma wycieraczki. I być może z tego właśnie powodu do tej pory nikt go nie kupił.

No i silnik: 1.5EB niby wystarczający ale w praktyce może mu brakować trochę pary, bo auto jest duże i ciężkie. No chyba, że jeździsz spokojnie i nie oczekujesz od samochodu nadzwyczajnej dynamiki...

Jesli ci powyższe argumenty nie przeszkadzają, to kupuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kopson ; 16-08-2021 o 14:02
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2021, 14:10   #5
Miczum.GTC
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ocena 1.5 EB Titanium mały przebieg

No widzisz oglądałem już tyle liftbacków, że już nawet na to nie zwróciłem uwagi, bo zapomniałem, że taka wersja to w ogóle występuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No cóż bagażnik jest dla mnie ważny z uwagi na wyjazdy z rodziną, muszę się zastanowić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do silnika jestem świadomy, jeździłem manualem 1.5 w Mondeo i automatem i manualem 1.5 w Insigni B, wiem co mogą a co nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie ścigam się ze świateł jeżdżę sporo wokół komina, po mieście, rzadko trasy powyżej 100km, z rodziną.
Miczum.GTC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2021, 21:05   #6
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ocena 1.5 EB Titanium mały przebieg

każdy kto miał kiedyś sedana, a potem przesiadł się do hatchbacka czy liftbacka (nie wspominając już o kombi) to wie, że funkcjonalność bagażnika w tym pierwszym jest nie najlepsza. Nawet gdyby miał on większą pojemność (licząc w litrach) niż bagażnik w hatchbacku, to dostęp i wykorzystanie tej przestrzeni w sedanie jest niestety gorsze.

Jeśli aut miałoby służyć jako dyrektorska limuzyna do podrózy służbowych, to sedan pasuje. W każdym innym wypadku liftback wypada lepiej, bo jest bardziej uniwersalny.

Bump: Tu masz ładną sztukę w liftbacku i z silnikiem, który chcesz. Jest tylko jeden mały problem: nie w tej cenie, co szukasz. Ale może się mylę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

https://www.uzywanejaknowe.pl/oferta/ford/ford-mondeo-20ecoboost-203km-titanium-automat-gwarancja-hg55434
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2021, 22:08   #7
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ocena 1.5 EB Titanium mały przebieg

Cytat:
Napisał Miczum.GTC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No widzisz oglądałem już tyle liftbacków...
a może takie kombi titanium?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2021, 22:45   #8
Miczum.GTC
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ocena 1.5 EB Titanium mały przebieg

Dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za starania, doceniam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ten pierwszy Mondziak to już w takiej cenie, że mógłbym pewnie starać się myśleć o S-Maksie, który możliwościami przewozowymi bije każde Mondeo na głowę. Niestety nie mój budżet, staram się znaleźć coś do tych 75-76k max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ten drugi widziałem, wydaje się niezły, tylko jak z tym automatem właśnie, trochę się tego obawiam, to byłby mój pierwszy automat i raczej opinie o jego pracy nie są zachwycające. Jeździłem testowo Insignią 1.5 165KM z AT6 i było ok ale tylko ok, no demon szybkości to to nie jest, przypuszczam, że ten z Mondeo podobnie.

EDIT: Tak sedan to może być w premium dla menago czy prezesa, ja potrzebuje czegoś praktycznego na wyjazdy z dzieciakami. U mnie w rodzinie ostatni sedan to był Fiat 125p jak byłem kilkuletnim szkrabem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Miczum.GTC ; 16-08-2021 o 22:48 Powód: żeby nie dublować postów
Miczum.GTC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2021, 14:30   #9
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ocena 1.5 EB Titanium mały przebieg

To pogadaj np. z kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na temat zakupu Mondziaka w DE. Poszuka Ci odpowiednią sztukę w założonym budżecie, sprawdzi historię i stan auta i będziesz wiedział na czym stoisz.

Na pomorzu działa też inny kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ale on nie zajmuje się stricte Fordami, ale innym samochodami również (w tym głównie "francuzami").

Bump:
Cytat:
Napisał Miczum.GTC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...tylko jak z tym automatem właśnie, trochę się tego obawiam, to byłby mój pierwszy automat i raczej opinie o jego pracy nie są zachwycające. Jeździłem testowo Insignią 1.5 165KM z AT6 i było ok ale tylko ok, no demon szybkości to to nie jest, przypuszczam, że ten z Mondeo podobnie...
Z ecoboostem był łączony automat tzw. hydrokinetyk. Nie jest tak szybki jak PowerShift, ale też nie słyszałem by psuł się tak jak PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2021, 18:57   #10
Miczum.GTC
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ocena 1.5 EB Titanium mały przebieg

Mam swojego znajomego człowieka na miejscu, co może mi sprowadzić auto, z tym nie ma problemu, raczej czy coś znajdę co bym chciał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno benzyna, liftback albo kombi, wersja Titanium lub ST-Line jak się pofarci, kamera cofania (dla żony przede wszystkim...) i Sync3 to takie minimum.

Co do automatu to tak czytałem/słyszałem że ten hydrokintetyk jest ogólnie mniej awaryjny, jeśli automat to przebieg 80-90k max bo zakładam, że mogę być pierwszym, który wymieni w nim olej.

Dzięki za pomoc.
Miczum.GTC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.