Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2011, 11:13   #21
zbieli
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Kędzierzyn
Model: FORD MONDEO MKIII
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Angry Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Kończę ten temat.
Myślałem, że interesuje Was temat i problem, jeśli nie obecnie to może na przyszłość.
Okazuje się, że ciekawsze jest dla Was za ile kupiłem, czy też zapłacilem za wtryski.
Prowadźcie sobie tą dyskusję dalej, ale już bez mojej obecności.
Tyle zaplacilem i nie muszę się tłumaczyć gdzie od kogo itd...
Zastanawia mnie po jaką bidę tacy ludzie jak Wy zabieracie glos na takich forach?.
Jeśli tematem było by za ile można kupić wtryski to te Wasze głosy może miałyby sens.
Przypominam, że tematem były problemy z silnikiem i tyle!
Babrajcie się dalej w tym śledztwie, a najlepiej spróbujcie powołać komisję śledczą.
Życzę sukcesów.

zbieli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 17:58   #22
lukasw5
ford::average
 
Imię: łUKASZ
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: b-stok sokolka
Model: mondeo
Silnik: TDDi + chip :)
Rocznik: 2001
Postów: 57
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Niestety bardziej zainteresował nas Twój śmieszny cennik niż sam temat.

Jeśli chodzi o temat, to miałem podobne defekty, nadal mam i cóż pompa paliwa elektryczna w porządku, natomiast dawka paliwa, którą wskazał program diagnostyczny mocno odstaje od normy powiem inaczej są duże wahania dawki paliwa przez pompę wtryskową.
W związku z czym podjąłem decyzję o jej naprawie tj. wysyłam wraz z wtryskami do pompiarza przewidywany koszt: 1100-2600 zł. Robię to w przyszłym tyg. także jak do mnie wróci zdam rzetelną relację jak to wszystko wygląda.
Pozdrawiam
lukasw5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 07:00   #23
zbieli
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Kędzierzyn
Model: FORD MONDEO MKIII
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Exclamation Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Słuchaj lukasw5, naprawdę nie interesuje mnie jakie masz zdanie o moim"śmiesznym cenniku".
Może nie jestem orłem z matematyki, jakim zapewne jesteś ty, ale pomóż mi jeśli możesz, 480,00 zł podzielić na 4 , bo już ci uwierzyłem, to ile to jest?.
Tyle zapłaciłem za rozpakowane przy mnie wtryskiwacze BOSCHA do mojego MKIII.
Czy to ci się podoba czy nie, czy jest to dla ciebie śmieszne czy nie, taka jest prawda.
Nie rozumiem tylko dlaczego ja mialbym mówić nieprawdę?
Może twój przenikliwy umysł mi to wyjaśni?!
Przekonujesz mnie tylko w tym, że udzial w tego typu forach jest bez sensu, bo ludzie nie skupiają się na problemach rzeczywistych tylko na rozdrabnianiu pierdół.
Niewarto pisać prawdy, bo zawsze znajdzie się jakiś jołop, ktory będzie coś kwestionowal, wywracal kota ogonem, to takie polskie......
Zyj swoim życiem, ja nie będę cię nawracał, ale mam serdeczną prośbę, nie polemizujmy już więcej na ten temat, OK?.
Popełniłem błąd, że wypowiedzialem się w kwestii usterek samochodu popularnego w kraju, usterek, ktore mogą się przydarzyć każdemu i ich opis może się komuś przydać.
Byłem naiwny, przepraszam już więcej taki nie będę.
Myślałem naiwnie, że MKIII jeżdżą ludzie na pewnym poziomie intelektualnym, to też moja naiwność!
Mimo to pozdrawiam.
P.S.
Proszę ,nie odpowiadaj. PLEASE!!!!
zbieli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 11:36   #24
blady221
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

"Zbieli" ty sie tak nie unos i nie blyskaj tu intelektem, bo to ze ktos jezdzi danym samochodem wcale nie znaczy ze jest inteligenty !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (skąd ty to w ogóle wziales). wszyscy mamy taki sam problem z autem jak ty i z tego tez powodu interesujemy sie czesciami jakie ewentualnie mogły sie zepsuc. Stad przynajmniej Ja, wiem ile kosztują wtryski uzywane na alegro (jak ci sie udało kupic w dobrej cenie - good for you) dla tego sie zdziwilem jak napisales cene , ale to nie znaczy ze ktos ci nie wierzy czy i podwarza to co piszesz i nie jest to równierz powod do tego aby sie unosic czy tez kogos obrazac. Pomyślałem ze sie pomyliłes i stad to zdziwnienie. wystarczyło napisac normalnie a nie robic z tego wielkiego hallo, ze wszystkie fora sa do dupy a forowicze to jołopy. Na drugi raz zastanów sie dwa razy zanim wybuchniesz.
A tak na marginesie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wypowiedz twoja odnosnie przebiegu napraw mi sie przydała.
pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.):
blady221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2011, 20:23   #25
HansB
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2011
Model: Mondeo III TDDI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Witam!!!

I co udało sie komuś naprawić takiego MONDZIA?? Mam te same objawy(w kompie błędy-łącznie 5: przepływomierz, czujnik cisnienia doladowania, blad komunikacji pompy wtryskowej, czujnik polożenia wału korbowego-zakłócenia dzialania, nieprawidlowa wielkość dawki wtrysku). Wymieniony zostal czujnik poł. walu korbowego i przekaznik zasilania silnika i dalej to samo. Co robić dalej?? pozdraiwam i prosze o jakąkolwiek pomoc dodam ze mam jedną zapieczoną swiece ktora nie grzeje i jest nie wymieniana od kupna(udalo sie wykrecić tylko 3Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
HansB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2011, 16:33   #26
TomekN
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-05-2011
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo
Silnik: Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Mam podobny problem od półtora roku, silnik TDDi Mondeo 2002. Był już w serwisie forda, potem serwisy boscha bielsko i piekary, inni elektronic i nic. Po podlaczeniu do kompa auto zdrowieje i jezdzi ok 3 tygodnie. Potem co pare dni zaczyna gasnąć w czasie jazdy ale silnik nie przerywa . Kolejny krok to gaśnie na amen. Wtedy holuje go do serwisu, auto podpinaja do kompa i wszystko ok, (wystarczy tylko go podpiać) Czasem pokazał usterki (komunikacja o pomiedzy pompa a immo oraz cos z obrotami) a czasem bez usterek.
Podejrzewali już pompe wtryskowa, sterownik pompy itd. Ale po podpięciu go do kompa auto OK.
W tej chwili jest w u elektronika. . .
I tak od półtora roku, nie rozumiem, że takie stosunkowo stare auto, nieskomplikowana elektronika a nie można dojść do ładuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet w boschowskich serwisachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdze ten przekaźnik o ktorym wspominano, ten -pod akumulatorem.
Pozdro

Ostatnio edytowane przez TomekN ; 15-05-2011 o 16:03
TomekN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2011, 19:58   #27
HansB
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2011
Model: Mondeo III TDDI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

U mnie 2 różnych mechaników stwierdzilo że to pompa wtryskujaca razem ze sterownikiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Autko właśnie ma regenerowaną pompe. Mam nadzieje ze problem wreszcie ustanie. Niestety koszt naprawy min.2000złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dam znać czy wszystko ok jak juz troche nim pojezdze. pozdr
HansB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 16:19   #28
blady221
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

witam Panowie
U mnie skonczyło się na pompie pomocniczej paliwa tej koło zbiornika. po wymianie zrobilem juz prawie 6 tys km i wszystko gra. radze zaczac od tego. koszt takiej pompy na alegro to jakies 200 zl. a komputer oczywiscie pokazywał pompe wtryskowa ktora kosztuje znacznie wiecej, wiec radze zaczac od tej tanszej. pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez blady221 ; 01-06-2011 o 16:22
blady221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 22:03   #29
mudi3
ford::amateur
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 07-05-2014
Skąd: NYSA
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2,0 Tddi szarpie i gaśnie, ale nie zawsze

Cytat:
Napisał blady221 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam Panowie
U mnie skonczyło się na pompie pomocniczej paliwa tej koło zbiornika. po wymianie zrobilem juz prawie 6 tys km i wszystko gra. radze zaczac od tego. koszt takiej pompy na alegro to jakies 200 zl. a komputer oczywiscie pokazywał pompe wtryskowa ktora kosztuje znacznie wiecej, wiec radze zaczac od tej tanszej. pozdrawiam
potwierdzam u mnie też pompa pomocnicza, auto kopciło na biało po przejechaniu około 1-2 km gasło skakało jak kangur, po wystygnięciu odpalało i powtórka z rozrywki 1-2 km ..... Po wymianie i skasowaniu błedów m.in pompy wtr. wszystko ok. Pompa pomocnicza stara sprawdzona na krótko nie hulała używka słychać jak brzęczy. Nie dajcie się mechanikom naciągaczom. Pompa pomocnicza po włączeniu silnika i przykucnięciu obok prawego tylnego koła powinna brzęczeć - znaczy że działa jak nie to raczej padła
mudi3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie silnik , mondeo mk3 , szarpanie silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.