Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2007, 09:50   #21
Olo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie

Panowie w wersji skamdynawskiej chodzi o odpalanie w silnych mrozach i dlatego się to nazywa wersja skandynawska w prospekcie forda tranzita jest taka opcja z 2 akumami i pisze że odpalanie jest do -29 st.cel. tam nic nie pisze,że służy to na webasko ,ja kupiłem transka w niemczech i on ma te odpalanie o zwiększonej mocy akumów(orginał forda) i służy to do tego żeby w mrozy oprócz włączenia się świecy płomieniowej silnik na bezpośrednim wtrysku musi poprzez rozrusznik dostać odrazu ogromnego kopa i tu te 2 akumy połączone równolegle mu to zapewniają przy minus 29 st.
W polsce w salonach forda sprzedawają podstawowe wyposażenie z 1 akumem pod siedzeniem i wtedy jest tam wolne miejsce po jest 1 tylko akum. jest to standardowe odpalanie

Olo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2007, 21:37   #22
DZIDA_ZGO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2007
Skąd: Zgorzelec (DZG)
Postów: 152
Domyślnie

Olo1, widzę, że uważnie nie przeczytałeś tego co napisałem....
Przeczytaj najpierw dokładnie a potem temu zaprzecz......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdro
__________________
2fast4U
DZIDA_ZGO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2007, 07:30   #23
Olo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie

DZIDA_ZGO, kolego przeczytałem tylko niezgadzam się z tym że te wolne miejsce fabryka przewidziała okurat na webasto,itp przeróbki poza fabryczne i jeszcze kto inny pisał że jeden akum jest po zapaleniu odłanczany to poprostu są bzdury i moim celem jest przekazać innym forumowiczą informacji jak to orginalnie wygląda w wersji se skandynawskim systemem odpalania do min.29 st. którą akurat posiadam.
A jak mi nie wieżysz w to co ja napisałem to skontaktuj się z serwisem i oni ci powiedzą po co jest wolne drugie miejsce pod siedzeniem.
Jest one przygotowane na drugi akum który się wpina do obiegu jak ktoś zamówił opcje ze wzmocnionym odpalaniem (wersja skandynawska)
Olo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2007, 18:13   #24
DZIDA_ZGO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2007
Skąd: Zgorzelec (DZG)
Postów: 152
Domyślnie

Olo1, czyli twierdzisz, że jak ja mam pod siedzeniem miejsca na 2 akumulatory ale jest tylko jeden, temperatury w Polsce nie dochodzą raczej do -30 st. i nie potrzebuje do rozruchu aż dwóch bo wystarczy jeden to znaczy, że tego wolnego miejsca nie mogę wykorzystać na akumulator do zasilania WEBASTO jak sobie zamontuje ??????
To jest miejsce przeznaczone tylko i wyłącznie na taki akumulator, który podłączamy jako drugi przy -29 ?????? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jednak nie czytasz uważnie......
__________________
2fast4U
DZIDA_ZGO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2007, 19:46   #25
Olo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie

DZIDA_ZGO kolegom zrób tam sobie co chcesz ja tu piszę po co to jest jak fabryka ci wkłada 2 akumy, zmienia alternator i gwarantuje ci rozrych do min 29 st. cel (nazywa się to wersja skandynawska) bo tam idą tak wyposażone fordy tranzity
Niewiem co ci mam jeszcze w tym temacie tłumaczyć!!!!!!!!!

Apropo mrozów co nigdy niesłyszałeś w polsce o mrozach do min 30 st.cel a styczeń/luty 2006 roku!!!!!!!!! przypomni sobie!!!
Olo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2007, 19:47   #26
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

Jeżdżę składakiem z budą "skandynawską". Akumulator na prawym nadkolu + gniazdo drugiego na lewym nadkolu (nawet profil i gwint mocujące są na miejscu).

Akurat nie mam ani świecy płomieniowej ani dmuchawy zasilanej paliwem (czy to webasco, czy cirroco się zwie - nie ważne). Tego urządzenia z uwagi na możliwość zatrucia spalinami oraz dlatego, że samo nie powinno zasysać swoich spalin i tak nie należy używać na postoju, więc nie jest w/g mnie potrzebny drugi akumulator do celów grzewczych. To moja opinia - nie koniecznie mam rację. Co ciekawe na nadwoziu (klapie) jest logo TRANSIT CL a więc benzyna była i dwa akumulatory w oryginale pojazdu.

odpowiedzi i komentarze według Waszej Wnikliwej Potrzeby - podaję informację dla ciekawskich. :fcp3

[ Dodano: 2007-09-17, 20:50 ]
Cytat:
Napisał Olo1
nigdy niesłyszałeś w polsce o mrozach do min 30 st
Tylko Kolego w Polsce czasami tak przymrozi a w rejonie Bergen np, to standard.

[ Dodano: 2007-09-17, 20:55 ]
Cytat:
Napisał DZIDA_ZGO
to znaczy, że tego wolnego miejsca nie mogę wykorzystać na akumulator do zasilania WEBASTO
Wszystko możesz i dobrze zrobisz dodając pojemność i chwała Tobie za kierunek rozbudowy. Będziesz jednak musiał alternator mocniejszy wstawić - nie ma nic gorszego jak duży (dużo) akumulator wiecznie niedoładowany. Spadek napięcia w układzie bywa zabójczy.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2007, 19:55   #27
Olo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie

Ja w takie przymroski też chcę jeszcze pojejżdzić a nie pchać na pych albo latać z akumami !!!!!!!!!
Olo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2007, 20:04   #28
DZIDA_ZGO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2007
Skąd: Zgorzelec (DZG)
Postów: 152
Domyślnie

Dobra, nie było tematu.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że co niektórzy źle to zrozumieli........Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olo1, przecież ja się z Tobą zgadzam w 100% człowieku...... Masz rację, że wersja skandynawska ma 2 bo tam są mrozy......Pewnie nawet w tej wersji masz już fabrycznie ustawione, że światła mijania palą się zawsze.......
Ja chciałem tylko powiedzieć, że konstrukcja (czyli rama i karoseria) transita jest przygotowana do produkcji na całym świecie....... W skandynawi montują dwie akumy a w Europie jedną.....
Gdyby w Anglii konstruktor tego nie wymyślił to w skandynawi nie było by Transitów z miejscem na 2 akumulatory.......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A ja mam pod siedzeniem miejsce wolne i sobie mogę tam włożyć co tylko będę chciał, nawet w miejsce drugiego akumulatora włożę sobie 2 dodatkowe od Malucha (czyli razem 3 będą) albo 6 od simsona 6-cio Voltowych obok siebie wcisnę (czyli wszystkich będzie 7) i nawet nie muszą one mi służyć do niczego.......Tak sobie je po prostu włożę bo mam wolne miejsce i kto mi zabroni ??????
Rozumiesz już mnie?????

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2007-09-17, 21:07 ]
Cytat:
Napisał ziemek56
Wszystko możesz i dobrze zrobisz dodając pojemność i chwała Tobie za kierunek rozbudowy. Będziesz jednak musiał alternator mocniejszy wstawić - nie ma nic gorszego jak duży (dużo) akumulator wiecznie niedoładowany. Spadek napięcia w układzie bywa zabójczy.
Szczególnie jak będzie mi służył jako osobne źródło zasilania????? Nie chcę łączyć ich obydwu w układ. Jeden będzie jak był zawsze ze standardowym alternatorem a drugi będzie osobny zupełnie do innych odbiorników prądu......
__________________
2fast4U
DZIDA_ZGO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2007, 20:07   #29
Olo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie

Możesz sobie tam wsadzić co chcesz!!!!!!!nie oto mi chodziło w tej dyskusji!!!!!
Przeczytaj o co chodziło w temacie!!!!!PO CO 2 AKUMULATORY!!!!
więc ktoś ma fabrycznie 2akumy i się pyta!!!!!!!!!!!!!! na co one tam są a nie co może do drugiego podłączyć(webasto) czy to jest teraz jasne!!!!!!! czeba czytać tematy a potem się rozwodzić nad tym co jabym tam włożył albo co jabym tam mógł podłączyć
Olo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2007, 20:13   #30
Olo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie

ok. temat zamykam :fcp29 idę się napić piwka!!!!!!!!
Olo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.