Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2018, 21:46   #1
PaulinaP
ford::amateur
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 5
Question Komunikat " Usterka Silnika" i kontrolka ESP

Witam!
Od 2 miesięcy mam problem z Galaxy 2.0 diesel, skrzynia automatyczna. Zacznę od początku. Jechaliśmy w daleką trasę więc samochód na przegląd żeby był sprawny. Wymieniłam tuleje a tylnej belce i uszczelkę miski olejowej. Wyruszyliśmy w trasę i po ok 700 km pojawił się komunikat USTERKA SILNIKA, zatrzymaliśmy się samochód odpoczął i błąd zniknął. Po kolejnych 700 km włączył się komunikat ponownie tyle, że razem z kontrolką ESP, skrzynia automatyczna przeszła w tryb awaryjny i funkcja "pod górę" została wyłączona. Na komputerze przy samej usterce silnika pokazuje " mała nieszczelność" przy full zestawie pokazuje jeszcze " duża nieszczelność". Wszystkie wymienione oznaki włączają się jak przyspieszam i za dużo gazu dam a jeżdżę dużo po autostradach. Po powrocie z trasy samochód do mechanika i cuda wianki na kiju. Wszystko co mu przychodziło do głowy wymieniał a efekt ciągle ten sam. Po tygodniu stania samochodu na warsztacie zabrałam samochód i pojechałam do Salonu Forda w Bydgoszczy na diagnostykę. Panowie odczytali to co każdy i zaglądają pod maskę, że niby ropa cieknie z rurki małej przy silniku bo niby niedokręcona i listwa paliwowa była zalana. Ok, dokręcili i wyczyścili. Wyjechałam w kolejną trasę i po 300 km znowu to samo te same objawy. Myślę spoko wymienię tą rurkę co mówili w salonie i będzie cacy. Jednak okazuje się że rurka jest dokręcona i listwa czysta!!! Więc to nie to... Nie wiem już co dolega Fordzikowi ale płakać mi się chce bo każdy ręce rozkłada. Może ktoś tu mi coś podpowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PaulinaP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 09:53   #2
PaulinaP
ford::amateur
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat " Usterka Silnika" i kontrolka ESP

???? Nikt????
PaulinaP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 10:10   #3
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Komunikat " Usterka Silnika" i kontrolka ESP

Wywołaj błędy w trakcie jazdy i podjedź z nimi do kogoś kto ma kompa i odczyta jakie są. Bez tego sporo niewiadomych.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 10:20   #4
PaulinaP
ford::amateur
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat " Usterka Silnika" i kontrolka ESP

Ja znam te błędy bo już tak zrobilam. Byłam w 3 serwisach. Kod oczytany pokazuje "mała nieszczelność" a przy tym jak włączy się jeszcze ESP to pokazuje komputer ten błąd co wyżej napisałam plus " duża nieszczelność". Tyle że wszystko jest szczelne i nigdzie nic nie cieknie ani dziur nie ma. Na samym początku jak ten błąd wyskoczył to wymieniłem przewód paliwowy bo był przetarty.
PaulinaP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 16:00   #5
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Komunikat " Usterka Silnika" i kontrolka ESP

Który sterownik zgłasza błędy? PCM? Jakie nr błędów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 16:23   #6
PaulinaP
ford::amateur
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat " Usterka Silnika" i kontrolka ESP

Z komputera samochodu i w serwisie odczytywane błędy to P0094- detekcja przecieków w układzie paliwowym, zakłócenia działania. Wszystko jest szczelne i suche, wycieków nie ma.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180812_094306.jpg (88.8 KB, 99 wyświetleń)
PaulinaP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 17:45   #7
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Komunikat " Usterka Silnika" i kontrolka ESP

Cytat:
Napisał PaulinaP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z komputera samochodu i w serwisie odczytywane błędy to P0094- detekcja przecieków w układzie paliwowym, zakłócenia działania. Wszystko jest szczelne i suche, wycieków nie ma.
Tylko ze sterownik wywalil taki blad ze wzgledu na nieprawidlowe cisnienie w ukladzie wtryskowym.
Jest wiele elementow do sprawdzenia. Poczawszy od filtra paliwa, czujnika cisnienia wraz z okablowaniem, a na wtryskach i pompie WC konczac.
Jedz do serwisu z prawdziwego zdarzenia, bo jesli mechanik odczytal na ekranie wyciek i tylko tego kurczowo sie trzyma, to raczej niczego wiecej nie zdziala
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 19:14   #8
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Komunikat " Usterka Silnika" i kontrolka ESP

a mi to wyglada na blad skrzyni co jest prawdopodobne tym bardziej ze to PS.
Cos czuje ze nie wszystkie bledy tu omawiamy..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 22:17   #9
PaulinaP
ford::amateur
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat " Usterka Silnika" i kontrolka ESP

Byłam w renomowanym serwisie Forda. Skrzynia biegów została sprawdzona i jest sprawna. Filtr paliwa wymieniony. Wymieniliśmy różne wtyczki bądź czujniki ( jak kolwiek to zwał) też podejrzewam gdzieś błąd na okablowaniu bo czytałam że lubią się przecierac. Jutro postaram się dokładnie wam napisać z książki co było wymienione.

Bump:
Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mi to wyglada na blad skrzyni co jest prawdopodobne tym bardziej ze to PS.
Cos czuje ze nie wszystkie bledy tu omawiamy..
Nawet z kierownicy odczytywane błędy są tylko 2. P0094 i P0093.
Po wymianie filtra pokazywał się P0094 a później znowu oba. Oczywiście czasem jest tylko jeden i mam tylko informacje " usterka silnika" ale jak mu przyspiesza ze zbyt dużą dawką ropy to włącza się tryb awaryjny skrzyni

Bump: Dokładnie po tym jak zaczął samochód fisiowac było robione to:
- przewód przepływu wtryskiwaczy
- filtr paliwa
- zawór regulacyjny pompy wtryskowej

Wcześniej uszczelka pompy wtryskowej która po powrocie z trasy gdzie auto zaczęło fisiowac podobno sprawdził i było wszystko cacy. Biorę też pod uwagę że nie chciało mu się sprawdzić i powiedział na odczepne.
PaulinaP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 17:47   #10
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Komunikat " Usterka Silnika" i kontrolka ESP

Piszac o serwisie z prawdziwego zdarzenia nie mialem na mysli ASO. W fordzie maja wszystko zeby zdiagnozowac usterke tylko zazwyczaj nie maja wiedzy lub checi. Szybciej to zrobia u pompiarza. Serwis Bosch lu cos w tym stylu. Takie jest moje zdanie.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.