Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2018, 15:43   #831
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Często jednak takie cwaniaczki na hasło "paragon lub faktura" odpowiadają, że mogą wystawić, ale muszą VAT doliczyć do ceny. Złodziei lepiej od razu unikać niż potem się z nimi użerać.
Zawsze podawana cena jest ceną netto! Nie tylko u mechaników ale ogólnie w handlu hurtowym, usługach itp...

Ja po raz kolejny polecę Mirka, Marcina, Wojtka i to dwukrotnie.
W tygodniu wzorowo obsłużone służbowe auto (olej, filtry, świece żarowe). Na koniec FV bez żadnych problemów.
Godzinę temu wróciłem z wymiany tarcz i klocków z tyłu w Audi. Niby prosta sprawa ale tak to w audi wymyślili, że w garażu domowym poległem z odkręceniem śruby od jarzma. Na podnośniku chłopaki walczyli łącznie 6 godzin. Zjeździliśmy pół miasta aby kupić nowe śruby do jarzm ale się udało w Motorpolu.
Mogli mnie zlać bo śruby zamówiłem w Deko na Wilczej na poniedziałek ale Mirek wrzucił jeszcze dwie propozycje w tym Motorpol. Razem z nim pojechałem i kupiliśmy komplet.
Koniec końców po 6 godzinach wyjechałem naprawionym autem z rachunkiem na 150zł. Normalnie za zrobienie tego zapłaciłbym na mieście 300-500zł.

__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 23:22   #832
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Co za brednie...
Cena netto.
Jak idziesz to fryzjera, to podają Ci cenę netto? (jest usługa)
Jak idziesz to knajpy, podają Ci cenę netto? (usługa restauracyjna?)
Zresztą, sprawą zajmował się Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, interesował UOKiK, efektem czego są wyroki, które uznają podawanie ceny netto przez przedsiębiorcę w relacji z konsumentem za niedopuszczalne i formułują bezwzględny obowiązek informowania o cenie brutto.
Były już wyroki Sądów skazujące za naruszenie interesu konsumenta i wprowadzanie w błąd, poprzez podawanie ceny netto.
Żeby nie być gołosłownym, wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 6.09.2016 r. syg XVII AmA 35/16.

Ostatnio edytowane przez Luttek ; 17-03-2018 o 23:46
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 04:56   #833
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Niech Ci będzie że masz racje choć w życiu jest jak napisałem, a Ty zapewne do Sądu będziesz biegał co chwilę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pracuję w takiej branży, że na co dzień zlecam usługi firmom i od zawsze podana cena jest ceną netto. Nikt tu nawet brutto nie operuje. Tak samo jak byłem przedstawicielem. Zawsze była cena netto.
Komu ja teraz zlecę prace jak wszystkich do sądu muszę podać???? . @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jaka jest diagnoza w Twoim aucie? Rozumiem, że z reklamacją nie wracałeś do zakładu?
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą

Ostatnio edytowane przez Marek ; 18-03-2018 o 05:08
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 09:02   #834
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , rozróżniasz relacje:
Przedsiębiorca - klient tj.konsument, osoba fizyczna
Przedsiębiorca - przedsiębiorca (obaj vatowcy)
??
Nie, tak jak piszesz, "w życiu" nie bywa.
Bywa jak napisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 10:39   #835
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na koniec FV bez żadnych problemów.
Nic tylko pozazdrościć.
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 11:21   #836
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Tak jak napisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ceny netto dla przedsiębiorców, ceny brutto dla klientów detalicznych, tj. konsumentów.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 13:06   #837
Cinek78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2018
Skąd: Oleśnica k/Wrocławia
Model: Gulietta,S-max,Ducati, Genesis Coupe 3.8 V6
Silnik: 2.0 180PS diesel
Rocznik: 2015 S-max
Postów: 149
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

W prawie jest tak:
osobie fizycznej ZAWSZE musisz podać cenę z wszelkimi podatkami, czyli brutto/finalną.
Podmiotowi gospodarczemu MOŻESZ podać netto , ale najczęściej też jest praktykowana kwota brutto...
Tyle , że często jak w/w mechanik gada z gościem i podaje ceny , to nie wie czy rozmawia z Panem Kowalskim , czy Panem Przedsiębiorcą Kowalskim i stąd niedomówienia.
Często też mechanik podaje ceny netto ( celowo , wiedząc że wprowadza w błąd) , żeby być bardziej atrakcyjnym na rynku. Zawsze to 99 zł lepiej wygląda dla Kowalskiego niżeli 122zł...
Kwestia uczciwości i podejścia do nabywcy...
Cinek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 07:31   #838
rzepetto
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 68
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jaka jest diagnoza w Twoim aucie? Rozumiem, że z reklamacją nie wracałeś do zakładu?
Po dwóch dniach udało się wykręcić świece bo były mocno zapieczone - cztery do wymiany. Wtrysków i pompy nie sprawdzałem a do Pana Mirka już nie wracam. Dzisiaj rozruch przy-7 od pierwszego obrotu, ani grama dymu i silnik od razu ładnie i równo pracuje.
rzepetto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 12:25   #839
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał rzepetto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po dwóch dniach udało się wykręcić świece bo były mocno zapieczone - cztery do wymiany. Wtrysków i pompy nie sprawdzałem a do Pana Mirka już nie wracam. Dzisiaj rozruch przy-7 od pierwszego obrotu, ani grama dymu i silnik od razu ładnie i równo pracuje.
Proszę Pana, nie ma możliwości by zapłacił Pan za wymianę jakiejkolwiek części a ona nie została wymieniona, jest to dla mnie złodziejstwo i ostatnie s...o jakie może być zrobione.
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 12:36   #840
rzepetto
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 68
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę Pana, nie ma możliwości by zapłacił Pan za wymianę jakiejkolwiek części a ona nie została wymieniona, jest to dla mnie złodziejstwo i ostatnie s...o jakie może być zrobione.
Nie mówię, że nie zostały wymienione a skasowane było. Nie nazywam Pana złodziejem, żeby nie było. Mówię, ze po dwóch latach problem wystąpił ponownie. Obstawiam wątpliwej jakości części.
rzepetto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.