Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2018, 23:37   #951
rzepetto
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 68
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Myślę, że nie ma co porównywać wymiany kawałka rury do wymiany dwumasy albo innych, nieco bardziej skomplikowanych a jednak eksploatacyjnych, więc dość częstych napraw. Gratuluję szybko załatwionej sprawy, nie każdemu się to udawało.

rzepetto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2018, 09:01   #952
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Czy może ktoś dać namiar na sprawdzony zakład zajmujący się piaskowaniem/szkiełkowaniem? Lokalizacja - Wrocław i okolice do max 20 km.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2018, 13:55   #953
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Witam, poszukuje warsztatu do wykonania serwisu rozrządu w focusie 1.8tdci w rozsądnej cenie. Pasek dolny i górny, olej, pompa wody z płynem i może coś jeszcze. Głownie chodzi o mokry pasek...mój mechanik pomimo tego , że robi długo fordy stwierdził, że dolnego nie zrobi bo nie ma jakiegoś magicznego urządzenia aby odpowiednio uszczelnić po wymianie kasety...Warsztat-Wrocław okolice ulicy Opolskiej/Krakowskiej, będę wdzięczny za sugestie..
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 09:46   #954
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

QUOTE=nnz;3022194]Oskarżam bo mam ku temu powody. Pompa została ponownie zregenerowana (Serwis Diesel Mleczna) i co się okazało - bak przez Pana Mirka nie został nawet wyczyszczony. Nic dziwnego, że pompa pełna opilkow znowu padła. Nie dziwią mnie też posty użytkowników którzy uskarżają się na problemy z układem wtryskowym po 20-30k - to po prostu nie jest robione poprawnie. Pojawił się też tutaj w/w mechanika post, że od "paru miesięcy nie regeneruje wtryskow bo zrobili go w balona" - a co z dziesiątkami oszukanych klientów? Panie Mirku, gdzieś się Pan pogubił i jeżeli nie przestanie Pan kłamać, lawirować i nie trzymać terminów to współczuję każdemu który do Pana trafi. Mój samochód był na Pana placu przez 8 miesięcy.. (użytkownikowi KOSTEG nawet dłużej) i kazał Pan przynosić sobie pieniądze w różnych miejscach jak np. dach Magnolii "bo jutro jadę zawieźć części i nie mam jak założyć".. NIGDY też nie zapłaciłem ustalonej kwoty, zawsze dochodziła jakaś pierdoła o której dowiadywałem się dopiero na miejscu. Jestem idiota, że godziłem się na takie rzeczy. Wierzyłem w ciemno w Pana dobre opinie i intencje. Na szczęście moja historia z Fordem dziś się zakończyła. Życzę wszystkim powodzenia, dzięki za DZIESIĄTKI wiadomości odnośnie niekompetencji i tego co Pan Mirek odp****** (wiele osób pisało tylko na PW bo bało się ujawnić, gdyż mieli min. samochody u tego człowieka) - a co do sceptyków no cóż - Wasza sprawa. Moim zdaniem jeżeli X ludzi ma problem to coś w tym jest, stanęliście po złej stronie i bronicie nie tego człowieka którego trzeba. Na szczęście już mnie ten problem nie interesuje. Pozdrawiam wszystkich Fordowiczow i życzę jak najmniej takich przygód. Mam nadzieję, że w końcu się Pan ogarnie, sympatyczna z Pana osoba, tylko strasznie wykorzystuje Pan naiwność i dobroć ludzi - do samych granic. Mam nadzieję, że da to coś komuś do myślenia. Żaden post już się z mojej strony nie pojawi, możecie mi wierzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trzymajcie się i zastanówcie się dwa razy przed naprawa samochodu!

Bump:

Bez obrazy, ale u mnie ten sam efekt - tylko po 15k. Pompa do wymiany, pełna opilkow. Okazało się, że Pan Mirek owszem, zregenerował pompę i wtryski, ale nie nie wyczyścił baku z opilkow co stanowczo skróciło żywotność tych części Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/QUOTE]

To niech Pan napisze otwarcie za co Pan zapłacił a co nie zostało zrobione lub wymienione.
Nie tak dawno pisał Pan, że warsztat stwierdził iż pompa nie była regenerowana- teraz już była.
Wnioskując Pana wypowiedzi można stwierdzić iż nie ma Pan godności i odwagi pisząc wprost- tak jak już wspomniałem w polityce zrobi Pan dużo.
A co do samokrytyki- coś w tym jest.
Cytat:
Napisał rzepetto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtryski na szczęście okazały się ok ale pompa została wymieniona + filtr paliwa + czyszczenie baku.

bump. Sprzęgło i dwumasa, oryginalne, fordowskie założone i p. Mirka ok 50kkm temu również już się odzywają. Sprzęgło się ślizga a dwumasę już słychać i trochę czuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po 50 000km???
Nawet po 5000 km jak sprzęgło się slizga i je czuć to gwarancji nie będzie
Co do opiłków, przy wymianach filtra paliwa-jak został odpowietrzany układ paliwowy???
To jest jeden z wielu powodów-i najczęściej spotykany
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 10:02   #955
rzepetto
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 68
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

To chyba pytanie do Pana Panie Mirku, Pan wymieniał pompę wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na szczęście moja przygoda z Fordem powoli dobiega końca
rzepetto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 13:23   #956
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał rzepetto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba pytanie do Pana Panie Mirku, Pan wymieniał pompę wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na szczęście moja przygoda z Fordem powoli dobiega końca
Ja wiem jak odpowietrzyć układ paliwowy, nie wiem jak był odpowietrzony po wymianie filtra paliwa
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2018, 20:24   #957
Pb55
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: Benzyna 2.0 145KM
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Witam,
szukam namiarów na kogoś u kogo mógłbym podpiąć się pod komputer.
Wyskoczył mi check engine.
Pb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2018, 21:18   #958
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

jutro po południu w Oławie jak chcesz
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 11:04   #959
Duke1985
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Drodzy forumowicze, może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc.
Na początku napiszę w skrócie a na dolę przedstawię swoją historię. Posiadam Forda Focusa MK3 kombi, 2014r., 115KM TDCi. Poszukuje mechanika we Wrocławiu albo okolicach, który sprawdziłby głowicę czy nie jest pęknięta i jeśli nie wymienił uszczelką pod głowicą. Albo ogólnie, który zająłby się autem z problemem wyciekania płynu chłodniczego przez zbiorniczek. Fajnie jakby mechanik nie miał problemu z obecnością rzeczoznawcy.
Teraz historia.
14 czerwca, zakupiłem Forda. Gdzieś na początku sierpnia i po 2000 tys km, okazało się, że (jak to w naszym wspaniałym kraju gdzie oszustów nie brakuje), kupiłem auto z wadą. Przy prędkościach większych niż 120 km/h wywala mi płyn chłodniczy. Najpierw auto oddałem do CarosService, tam szukali i szukali i nie potrafili się doszukać problemu. Zdenerwowałem się i w końcu sam zacząłem szukać. Okazało się, że płyn wywala przez zbiorniczek - na dole jest taki mały otwór/zaworek i nim ucieka płyn. Zadzwoniłem do CarosService z tą informacją i zostałem poinformowany, że prawdopodobnie walnięty jest silnik i najbardziej opłacalna dla mnie jest jego wymiana. Potem zaprowadziłem auto do Pol-Motors. Tam też nie potrafili się doszukać problemu. Gdy pokazałem im gdzie leży problem - wziąłem auto i przejechałem się S8 i wróciłem do nich i pokazałem palcem gdzie leci - przedstawiciel stwierdził, że albo uszczelka do wymiany albo blok silnika. Próbowałem dzwonić po różnych warsztatach ale jedyne co słyszałem to, że z wymianą uszczelki nie ma problemu ale żeby sprawdzić głowicę to już nie albo na oko albo najlepiej wymieć silnik. Zostawię to bez komentarza. W końcu trafiłem na warsztat Auto-Rap. Ciężko było się dodzwonić ale gdy się już udało Pan Andrzej wyjaśnił mi, że wszystko da się ładnie sprawdzić i zrobić - że wysyła głowicę do firmy i tam ją sprawdzają. Niestety Pan Andrzej ma tak wiele pracy, że nawet na termin nie chce umawiać. Auto stoi mi już półtorej miesiąca a ja "jestem w lesie". Może ktoś polecić mi sprawdzonego mechanika, oprócz tych wyżej wymienionych?

Ostatnio edytowane przez Duke1985 ; 17-09-2018 o 14:21
Duke1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 15:02   #960
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Tylko przy większej prędkości to się dzieje???

Ostatnio edytowane przez SRS ; 18-09-2018 o 18:44
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.