Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2013, 21:33   #1
Mariyoush
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Wątek zadowolonych

Nie jestem częstym użytkownikiem tego forum, ale przeglądam je sobie od czasu do czasu. Pierwsza rzecz jak rzuca się do oczu to dominująca liczba osób niezadowolonych z forda, opisujących przeróżne usterki. Naprawdę szczerze współczuję trafienia na wadliwe auto i konieczności użerania się z serwisem.
Jednakże aby nie powstało mylne wrażenie, iż wszystkie nowe focusy są do bani i każdy jest wyposażony w jakąś usterkę, zakładam wątek zadowolonych i zgłaszam się jako pierwszy zadowolony.
Przejechałem moim autem 28 tys. km w 1,5 roku, w tym tego lata 3 tys. km po rumuńskich dziurawych drogach (kto był w Rumunii ten wie o czym piszę - w Polsce takich dróg naprawdę już się nie spotyka - dziury łączone asfaltem). Plus wypad do Wenecji i Alzacji. Reszta nakręcona w warszawskich korkach. Nic mi nie stuka, nie wycieka, nie przeciera się, biegi wchodzą elegancko, a silnik rwie do przodu. Być może jestem szczęściarzem, a może jest to kwestia czegoś innego.
Z czego jestem zadowolony:
1. wygodne fotele, nawet po całodniowej jeździe nie bolą plecy (poprzednio miałem Corollę i było nie wygodnie).
2. świetny silnik, super dynamika jak na taką moc, dość cichy przy szybkiej jeździe.
3. w dynamicznie pokonywanych zakrętach jedzie jak po szynach.
Zachęcam do wpisów innych zadowolonych, gdyż wierzę, że nie jestem jedyny. Co Wam się podoba w waszych autach? Z czego jesteście zadowoleni?

Mariyoush jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 21:44   #2
piters619
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-08-2012
Model: focus mk3
Silnik: 2.0 benzyna automat
Rocznik: 2015
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wątek zadowolonych

mam mk2 ale też jestem zadowolonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piters619 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 22:09   #3
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Wątek zadowolonych

mk2 - zadowolony i z mk3 ( od 2 tygodni) też , popieram kolegę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 22:20   #4
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Wątek zadowolonych

Mariyoush - nie dokonca rozumiem sens tego watku. Mysle, ze kazdy rozsadny uzytkownik tego forum zdaje sobie sprawe z tego, ze wiekszosc forum z podobna tematyka sluzy wlasnie do rozwiazywania problemow, do udzielania porad itp., dlatego jest bardzo prawdopodobne, iz wiekszosc watkow, szczegolnie w czesci technicznej bedzie zawieralo tematy zwiazane wlasnie z rozwiazywaniem problemow i watpliwosci. Wzajemne poklepywanie sie po plecach ciut traci tandeta. Jezeli masz ochote pochwalic sie lub podzielic sie z doswiadczeniami, moze zaloz osobny watek w dziale - Moje auto, bedzie to mialo rece i nogi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Usefull - kiedy damy spota w Kolobrzegu? Na focusklubpolska.pl sie zapisales?

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 08-09-2013 o 22:23
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 21:11   #5
Mariyoush
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wątek zadowolonych

Atlis - Wydaje mi się, że na to forum zaglądają nie tylko użytkownicy fordów, którzy mają problemy ze swoim samochodem, ale także potencjalni nabywcy nowych mk3, chcący się zorientować czego się spodziewać po zakupie. Myślę, że pozytywne opinie właścicieli są dla nich także cenne.
Ja wiem jedno - gdybym przed zakupem auta przeczytał to forum to prawdopodobnie nie zdecydowałbym się na focusa (to mój pierwszy ford). Z większości postów wylewa się rozpacz i totalne psioczenie na fatalną jakość forda.
Ale ok, nie będę już pisał pozytywów - nie ja ustalam zasady tego forum. Odezwę się jak coś mi padnie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mariyoush jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 08:03   #6
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: Wątek zadowolonych

Myślę, że jak byś obleciał fora innych marek to tak samo byś je ocenił. Forum jak napisał Atlis jest głównie do rozwiązywania problemów, a nie do wzajemnej adoracji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
>>> MOJA FOKA <<<
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 15:22   #7
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Wątek zadowolonych

Cytat:
Napisał Grinch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Forum jak napisał Atlis jest głównie do rozwiązywania problemów, a nie do wzajemnej adoracji
Jedno drugiego nie wyklucza... a stara prawda mówi, że najbardziej słychać niezadowolonych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 06:59   #8
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Wątek zadowolonych

=> Mariyoush
Spokojnie, nie jesteś sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Akurat ja znam civicforum z podobnych miejsc w sieci i są tam wątki zadowolonych, poza tym nawet w przypadku usterek w wielu wątkach od razu usprawiedliwiają je, tak więc poklepywanie po pleckach nie jest im obce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na forum Forda faktycznie zauważyłem wiele narzekania, kręcenia nosem, nie widać tej miłości do marki jaką widać na forum Hondy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie uważam więc tego wątku za bezsensowny, bo trochę zadowolenia jest jednak potrzebne, a na pewno Focus ecoboost zasługuje na chwilę uwagi i pozytywnego odbioru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do Forda to mnie absolutnie pozytywnie zaskoczył i nie jest to chwalenie swego, a po prostu obiektywny fakt. W porównaniu z moim ostatnim Civiciem VIII 1.8 z fabryki w Anglii jakość wykonania jest nieporównywalna, co wprawiło mnie w osłupienie, bo nie spodziewałbym się tego..... Poza tym uwielbiam:
- komfortowe zawieszenie dobrze trzymające mimo swojej miękkości - bo jak dla mnie to jest kanapa po super-twardym Civicu VIII generacji
- wygodne fotele i to że mi się nie chce z auta wysiadać po długiej trasie, ale to też zasługa cichego i naprawdę zrywnego silnika, który zawsze chce jechać, z łatwością osiąga też v.max i jest mega-elastyczny oraz świetnej skrzyni biegów
- nawet jakość eco-lakieru mnie akurat zaskakuje, bo po 13.000 km i częstej bardzo szybkiej jeździe nie mam odprysków na klapie i błotnikach, co mnie dziwi, bo w poprzednim aucie miałem po 1500 km.....
- pozytywnie zaskoczyły mnie też hamulce, bo nie boją się hamowania z wysokich prędkości i są skuteczne po rozgrzaniu
i pewnie jeszcze inne rzeczy, ale najważniejszym jest, że w Foce III 1.6 Ecoboost 182 KM mam niejako połączenie świetnego silnika ze świetną skrzynią i świetnym zawiasem, a przy okazji auto jest całkiem ekonomiczne. Jedynie teraz musi się wykazać niezawodnością, bo przy 13.000 km to za mało by akurat to chwalić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogólnie jednak te 13.000 km to były najlepsze kilometry spędzone w aucie w mojej karierze kierowcy i zapewniam że nie jest to bezpodstawny frazes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Całe szczęście, że nie czytałem forum przed zakupem, bo może bym się zniechęcił, a tak to Focus III w mojej wersji daje mi mnóstwo radości, a żadne poprzednie auto nawet się do tego nie zbliżało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Wnerwiam na trasie kierowców bardziej luksusowych marek, bo szlag ich trafia że Ford przedstawiciela handlowego tak im odchodzi i to też mi się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 12-09-2013 o 07:16
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 08:03   #9
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Wątek zadowolonych

Mariyoush - ja jestem bardzo zadowolonym wlascicielem FFIII, jednym z pierwszych tu na forum i w Polsce ogolnie. Moj watek o doswiadczeniach z FFIII na focusklubpolska byl przeczytany prawie 30tys razy i chyba nie ma podobnego nigdzie indzie - i mysle, ze zrobilem duzo po to, by ludzie sie do FFIII przekonali. Ale to nie zmienia faktu iz forum to miejsce, ktore glownym zadaniem jest dzielenie sie wiedza, szczegolnie w przypadkach, kiedy kogos napotka jakis problem - uzasadniony czy nie. I tak moze byc, ze na forum pojawi sie 10 zadowolonych wlascicieli i 50 niezadowolonych - ale czy na podstawie tego wybieralbym jakis model? No chyba nie.

Tak czy inaczej, jezeli masz FFIII, zaloz watek o swoim samochodzie i napisz nam, co w nim lubisz, co nie i kto bedzie szukal informacji na temat tego samochodu, zrobi sobie obrazek sam... Choc ja i tak zawsze bede twierdzil, ze prosic o porady w zakupie innych jest kompletnie bez sensu, bo co pasuje jednemu, nie musi drugiemu.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 08:58   #10
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Wątek zadowolonych

Ale nie rozumiem prawdę mówiąc - co komu przeszkadzał ten wątek w pierwotnym dziale, że aż trafił do hyde parku gdzie ciężej trafić ? Jest wątek o potencjalnych usterkach w Foce III, mógłby być też wątek zadowolonych, na forum Civica jest wątek o wadach Civiców VIII generacji, jest też wątek zadowolonych - absolutnie nie jest to więc chyba sytuacja wyjątkowa, dziwaczna czy tandetna jak ją się tu przedstawia.....
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.