Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Którą wersję softu Converse+ PDC skończyć jako pierwszą
Przedliftową 195 63.31%
Międzyliftową 23 7.47%
Poliftową 90 29.22%
Głosujących: 308. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2019, 21:23   #1551
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

No właśnie przy +/-3 jest potencjalnie mniej bezpiecznie niż przy -10, ponieważ warunki są niestabilne i mogą kierowcę zaskoczyć. I tutaj widzę sens ikonki ostrzegawczej. Przy -10 to nie potrzebuję żeby mnie auto ostrzegało, warunki są stabilne, ikonka ostrzegawcza jest zbędna, niebieska - jak znaki - już czysto informacyjnie, dla bajeru. I akurat w przypadku temperatury, to zaraz obok, na tym samym ekranie, mam termometr, który pokazuje dość dokładnie temperaturę zewnętrzną.

Rozumiem chęć zapełnienia ekranu informacjami wszelakimi. Ale akurat ta konkretna ikonka naprawdę bywa użyteczna i stanowczo powinna zainteresować kierowcę.
jadą przy stałym mrozie -5-6st, chciałbym żeby mi sie ikonka zmieniła z niebieskiej na żółtą przy -3, żeby właśnie zwrócic moją uwagę, że za chwile moge mieć na drodze podmarznięte kałuże. Jak się zmieni przy 0 czy +1, to juz "afterbirds" może być (po ptokach). A jadąc wieczorem krętą drogą w górach niekoniecznie śledzę nonstop temperaturę na termometrze.

To może w opcjach zrobić możliwość ustawienia granicy zmiany koloru wg preferencji użytkownika? Jak bajerzyć wyświetlacz, to na całego, byłaby pełna profeska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2019, 21:37   #1552
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Modyfikacje Converse+ by Orion512

Szczerze mówiąc w żadnym aucie nie spotkałem się z komunikatami w okolicach -3/-4 wiec producenci i ich specjaliści od „użytecznych informacji” nie uznali ze to jest właściwa granica gdzie trzeba o czymś dodatkowo informować. Wszyscy raczej 0 uznawali za kolejna granice ale teraz już nawet to nie jest dla nich żadnym „punktem zwrotnym”. Tak czy inaczej dalej tylko teoretyzujemy w tej kwestii i niemalże tylko my Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Autor nie podłapuje tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2019, 21:40   #1553
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Jeśli potrzeba głosu dodatkowego - wolę 0 jako granicę. Tak miałem w przedliftowym Galaxy i to miało sens - sygnalizowało kiedy może się zacząć szklić. Trochę mi brakuje tego rozróżnienia kolorem.
janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2019, 21:43   #1554
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Modyfikacje Converse+ by Orion512

Ja to miałem (czerwona) w MK3 i chyba w MK4 przed aktualizacja softu zegarów i tez uważam że ten „kolejny krok” dodatkowo wzmagał czujność. Dziwie się ze wycofano się (pomijam już ze punktem granicznym było 0 i ze to był czerwony kolor zarezerwowany dla komunikatów o awarii)

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 14-03-2019 o 21:47
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2019, 23:13   #1555
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Wyraziłem swoją opinię, szanuję inne.

W Citroenie mam śnieżynkę, która włącza się przy +3 i mryga aż do -3. Od -4 świeci na stałe, a od +4 znika. Ale ok, Citroen zawsze robił pewne rzeczy trochę inaczej. Dlaczego świat nie polubił genialnego patentu z klaksonem w końcówce dzwigni świateł - do dziś nie rozumiem ;-)

Jeśli ktoś uważa, że szklić się na drodze może się dopiero gdy termometr (który nie mierzy przecież bezpośrednio temperatury powierzchni drogi) pokaże zero, to znaczy że jeszcze wszystko przed nim ;-)
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 07:35   #1556
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze wszystko przed nim
Żeby nie było wątpliwości - ja nigdy nie wierzę, że to co wskazuje termometr na zegarach to jest aktuala temperatura gruntu tuż pod kołami mojego samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardziej chodzi o psychologiczną barierę, o drugie przypomnienie "kierowco uważaj". Lepiej, żeby takowe było prędzej niż później. Mruganie teoretycznie nie jest głupim pomysłem i mogłoby być właśnie jako trzeci etap przy -3/-4 ale ja nie lubię jak mi za dużo lata na zegarach...
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 07:56   #1557
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Wracajmy do tematu, @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Twój motyw jest prosty, zrozumiały i nie zaśmieca conversa.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 08:00   #1558
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Modyfikacje Converse+ by Orion512

To nie było do Ciebie tyko ogólnie, wcześniej pojawiły się głosy z których można było odczytać, że to zero jest jakimś ważnym progiem. Jest , w fizyce teoretycznej. Z punktu widzenia kierowcy należy sobie wyobrazić (występująca w życiu) sytuację, że przez 2 tygodnie będzie -10 a potem w ciągu kilku godzin zrobi się +5 i deszcz. Ikonki nie będzie bo jest już ciepło, a co będzie na przemarzniętym asfalcie to już pozostawiam wyobraźni czytelnika ;-)

Zgadzam się, że co najwyżej dwa stany ikonki, dokładanie mrugania i zmiany kolorów do mimo wszystko ostrzegawczej a nie informacyjnej ikonki tylko zaciemni obraz. Mruganie chyba słabo w ogóle, bo ikonka jest za bardzo przed nosem i będzie przeszkadzać.

Jakby to Jurek powiedział - róbta co chceta. Najwyżej zamówię u Oriona wersje „custom” ;-)

Nie pomyślcie ze się zafiksowalem jakoś na swoją wersje. Po prostu mieszkam w miejscu gdzie zimą jest od +5 do -5, i potrafi się to zmienić w ciągu kilku godzin, zależy co tam przywieje znad morza. A nawet jak się nie zmienia, to godzinę jazdy dalej mam regularne zaśnieżone góry, w których bywam również wieczorami (oświetlenie na stokach i trasach biegowych), wiec temperatura w naprawdę szybkim tempie zmienia się po drodze (w obie strony). Ujeżdżając oba auta w tych samych warunkach, kontrolkę z Forda znajduje obecnie nieprzydatną, zasadniczo swieci się non stop i w niczym mi nie pomaga.

Jak będę za rok wymieniał zimówki to bardzo mocno zastanawiam się nad „kolczastymi”, co chociaż trochę rozwiąże kwestie zmiennych warunków na drodze.

Ostatnio edytowane przez BrunoJ ; 15-03-2019 o 08:05
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 08:09   #1559
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - pochodzę z gór i często w nich bywam - wiem co to diametralne, szybie zmiany pogody i temperatury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale jak napisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wróćmy do tematu.

Jeszcze raz wrzucam animacje (PTC bez zmian) usunąłem tylko śnieżynkę i zmianę temperatury tak aby skupić się jedynie na PTC.

Z Line Assistant (symbol BAT i PTC przesunięte 2px w prawo):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bez Line Assistant:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 15-03-2019 o 08:11
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 09:56   #1560
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

To nie może być na stałe przesunięte o 2 piksele w prawo , zarówno z LA jak i bez , żeby nie robić dwóch różnych ? Trzeba być mega czułym aby zauważyć różnice lub aby to komuś przeszkadzało
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.