Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2020, 17:31   #1861
Adamson92
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2019
Model: Focus St-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Byłem dzisiaj odwiedzić aso w związku z tematem, który zdaje się był już tutaj poruszany, mianowicie przy wyprostowanej kierownicy samochód idzie w lewo, ustawiona została zbieżność (faktycznie coś było nie halo, pewnie od jakiejś dziury) poza tym pod spodem wszystko okej, co ciekawe po wyjeździe z serwisu samochód przy wyprostowanej kierze szedl dla odmiany w prawo. Jakieś pomysły może macie na to? Jutro jadę ponownie bez terminu (prawie wszystkie odwołane) i doradca aż sam musi się ze mną przejechać bo chyba nie do końca wierzy w to co mu powiedziałem.

Adamson92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 18:05   #1862
zawisza96
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2015
Model: Fiesta Mk7 Trend
Silnik: 1.4 TDCi 70KM
Rocznik: 2011
Postów: 61
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Adamson92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem dzisiaj odwiedzić aso w związku z tematem, który zdaje się był już tutaj poruszany, mianowicie przy wyprostowanej kierownicy samochód idzie w lewo, ustawiona została zbieżność (faktycznie coś było nie halo, pewnie od jakiejś dziury) poza tym pod spodem wszystko okej, co ciekawe po wyjeździe z serwisu samochód przy wyprostowanej kierze szedl dla odmiany w prawo. Jakieś pomysły może macie na to? Jutro jadę ponownie bez terminu (prawie wszystkie odwołane) i doradca aż sam musi się ze mną przejechać bo chyba nie do końca wierzy w to co mu powiedziałem.


a zmieniałeś koła od kupna ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zawisza96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 18:46   #1863
Adamson92
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2019
Model: Focus St-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Same opony
Adamson92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 19:00   #1864
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Sprobuj moze przejechac na tej samej drodze ten sam odcinek lewym pasem (tam gdzie jest taka mizliwosc) i zobacz czy ciagnie dla odmiany w lewo.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 19:11   #1865
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

To normalne ze auto zjeżdża lekko do krawędzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 19:45   #1866
Adamson92
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2019
Model: Focus St-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Nie wiem czy do końca normalne, też jak trzymasz kierownice w pozycji zero auto ściąga ci w w prawo lub lewo? Wcześniej tego nie było i tak jak już pisałem, przed ustawieniem zbieżności ściągało w lewo a po ściąga w prawo, niezależnie od tego który pas i jaka droga

Ostatnio edytowane przez Adamson92 ; 16-03-2020 o 19:54
Adamson92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 20:05   #1867
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Tomek_ST-line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To normalne ze auto zjeżdża lekko do krawędzi.
nie, to nie jest normalne.

Cytat:
Napisał Adamson92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcześniej tego nie było i tak jak już pisałem, przed ustawieniem zbieżności ściągało w lewo a po ściąga w prawo, niezależnie od tego który pas i jaka droga
u mnie dokładnie tak zaczęła się przygoda ze zdechłymi amortyzatorami. Zbieżność ustawiali 4 razy, a auto i tak jechało gdzie chciało.
Jak najedziesz na linię na jezdni, taką z "fakturą", bzyczącą pod oponami, samochód jedzie prosto, czy tańczy?
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2020, 15:41   #1868
Adamson92
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2019
Model: Focus St-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Faktycznie po najechaniu na taka linie samochód prosto nie jedzie. Oczywiście nic nie załatwiłem dzisiaj. Doradca twardo twierdził, że samochodu nie ściąga, bo oczywiście nie ściąga jak jest delikatnie kierownica na prawo, może 1 stopień. I tłumaczenie, że droga jest delikatnie pochylona żeby był spływ na wodę, że amortyzatory były sprawdzone, geometria była robiona cała, jeszcze koła podmienili przód na tył, no ale jest jak było rano. Tzn trochę lepiej niż było przed tym wszystkim, ale w drugą stronę i ciągle nie idealnie.
Adamson92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2020, 16:05   #1869
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

powodzenia, też się woziłem z ASO zanim mi się udało ich przekonać, żeby wziąć samochód z salonu i porównać. Dopiero po przejażdżce moim i tym salonowym kierownik serwisu stwierdził, że "o szajse, to rzeczywiście źle się prowadzi". Auto było na szarpakach, sprawdzone było wszystko, zaczęli nawet mierzyć je na ramie, a jednak dopiero po wymianie amortyzatorów (najpierw prawego, potem lewego) zaczęło znowu jechać jak należy.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2020, 16:38   #1870
B4Bci4 z Bydzi
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-04-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: focus mk4
Silnik: 1,5
Rocznik: 2019
Postów: 121
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Adamson92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem dzisiaj odwiedzić aso w związku z tematem, który zdaje się był już tutaj poruszany, mianowicie przy wyprostowanej kierownicy samochód idzie w lewo.
w poprzednim moim aucie miałem podobnie, winna był uszkodzona felga, trochę była pęknięta, po podniesieniu auta dopiero mechanik mi to zauważył , pęknięcie było prawie niewidoczne jednakże przy siłach jakie działają na koło dawało się we znaki w czasie jazdy, ale wiadomo przyczyn może być kilka
B4Bci4 z Bydzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.