Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2019, 23:47   #1
rfedyk
ford::amateur
 
Imię: Radoslaw
Zarejestrowany: 14-01-2019
Skąd: Worcester
Model: focus econetic
Silnik: 1,6 TDCI 105km
Rocznik: 2013
Postów: 5
Unhappy DPF temperatura za niska przy regeneracji

Witam wszystkich! Jako, ze to jest moj pierwszy post, chcialbym sie ze wszystkimi przywitac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szukalem na forum i nie znalazlezlem odpowiedzi na moj problem, mianowicie posiadam focusa z 2013 1.6TDCI Duratorq 105 KM i nie moze wypalic DPF. Na poczatku pojawial sie komunikat: temperatura spalin zbyt niska, teraz doszlo zapchany filtr DPF bank1. podczas regeneracji temperatura wzrasta do 505 degC i ani drgnie wyzej.
Sprawdzilem:

- dodatkowy wtryskiwacz wraz ze swieca zarowa i pompka - wszystko ok, paliwo dochodzi i swieca dziala.
- przekazniki i bezpieczniki ok
- EGR - czysty
- turbo - nowe
- dpf wymieniony rok temu
- rurki paliwowe drozne
- cisnienie na szynie paliwowej- ok
- kierownica turbo chodzi
- czujniki temp DPF ok.

Statyczne wypalanie nie pomoglo

Cisnienie przy wolnych obrotach 0.5kPa przy 2000 rpm wzrasta do 3kPa.

Czy ktos moze ma jakis pomysl co to moze byc? Kazda sugestia mile widziana bo juz trace wiare... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z gory dziekuje slicznie! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

rfedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 16:21   #2
zdzisiek664
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2017
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCI 105 KM Econetic
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji

Witam, również miałem z tym problem kilka miesięcy temu (sierpień) a mianowicie:
Kod: P244C - Temperatura katalizatora zbyt niska podczas regeneracji
Kod: P2463 - Filtr cząstek stałych silnika Diesel - nagromadzenie sadzy
temperatura nie chciała wzrosnąć wyżej niż 505 C, wszystko wskazywało na zawór pary paliwa (oryginał w ASO 1070 zł). Oddałem samochód do majstra i wymienił samą świecę (koszt 300 + 200 robocizna) mówił że zbyt słabo się nagrzewała, następnie wypalanie statyczne i od tego momentu na razie spokój. Prawdopodobnie nie zrobiłem więcej jak 25000-3000 km (jeżdżę bardzo mało i głównie po mieście) i tylko raz zauważyłem że rozpoczęło się wypalanie gdyż jak zgasiłem silnik na parkingu wentylator nadal działał przez jakiś czas.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez zdzisiek664 ; 15-01-2019 o 16:22 Powód: Zdjęcia
zdzisiek664 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 18:19   #3
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji

Panowie, problem był opisany na forum.
U mnie problemem był nagar na świecy w dopalaczu, który zablokował/zmniejszył przepływ ON. Temp max ok 490 stC.
Po wyczyszczeniu ok 800 stC (nie pamiętam już).
Nawet oryginalna świeca była ok. Tylko był nagar...
Kwestią wtórną zatkania dopalacza jest możliwość zalania ON filtra (na zewnątrz) co może doprowadzić do pożaru... więc trzeba być świadomym co się dzieje pod maską.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 21:06   #4
pablo294
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2018
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci 115
Rocznik: 2015
Postów: 45
Domyślnie Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji

Pokazywały się Wam jakieś komunikaty na desce, czy błędy ukazały się dopiero po podpięciu do komputera?
pablo294 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 21:16   #5
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji

Właśnie najlepsze jest to, że nie było żadnego 'czeka'. Zorientowałem się, że jest coś nie tak jak filtr był wypalany co kilkanaście km.
Wówczas komputer i... błędu nie było. Dopiero obserwacja temperatur pokazała, że jest coś nie tak.

Zmusiłem sterownik do wyświetlenia 'czeka'. Jazda z obrotami 3000-3500 przez ok 10-15 km. Po takim dystansie wywalił, że ma za niską temperaturę... przy normalnej jeździe przez ok 2-3 tyg nie było żadnego błędu...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 22:50   #6
zdzisiek664
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2017
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCI 105 KM Econetic
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji

Cytat:
Napisał pablo294 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pokazywały się Wam jakieś komunikaty na desce, czy błędy ukazały się dopiero po podpięciu do komputera?
Awaria silnika natychmiast serwis - mniej wiecej taki komunikat pojawił się na wyswietlaczu podczas wypalania w trasie (po wyłączeniu i włączeniu silnika brak check engine) dopiero po jakimś czasie (kilkaset kilometrow później) pojawił się check engine P2463 czyli zapchany filtr który jest skutkiem tego że nie może się poprawnie wypalić.
zdzisiek664 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 08:42   #7
rfedyk
ford::amateur
 
Imię: Radoslaw
Zarejestrowany: 14-01-2019
Skąd: Worcester
Model: focus econetic
Silnik: 1,6 TDCI 105km
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji

No u mnie wywala komunikat serwis silnika i pojawia się kontrolka check engine. Sprawdziłem dodatkowy wtrysk, czysty przepływ. Świeca 0.5 ohm wiec nie ma opcji, ze nie grzeje.

Moze ta dodatkowa pompka nie podaje wystarczajacej ilosci paliwa? Czy ktos wie jak ja wlaczyc w FORscan?

Wielkie dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez rfedyk ; 16-01-2019 o 10:38
rfedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 21:34   #8
rfedyk
ford::amateur
 
Imię: Radoslaw
Zarejestrowany: 14-01-2019
Skąd: Worcester
Model: focus econetic
Silnik: 1,6 TDCI 105km
Rocznik: 2013
Postów: 5
Cool Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji

Usterka znaleziona- zamienione czujniki na Dpf. Poprawiłem i wszystko gra i bucz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia
rfedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 21:44   #9
daaro
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 19-05-2017
Skąd: Italy -Jasło
Model: Focus sw mk3
Silnik: 1,6 tdci 115
Rocznik: 2011
Postów: 405
Domyślnie Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji

.....a po polsku?
daaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 22:00   #10
rfedyk
ford::amateur
 
Imię: Radoslaw
Zarejestrowany: 14-01-2019
Skąd: Worcester
Model: focus econetic
Silnik: 1,6 TDCI 105km
Rocznik: 2013
Postów: 5
Talking Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji

Cytat:
Napisał daaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.....a po polsku?
Daaro, nie wiem jak to inaczej ująć- przy wymianie Dpf ktoś zamienił czujniki, egt11 i egt12 (fizycznie, nie na kostkach) lub jeszcze inaczej: czujnik z krótkim kablem(niebieski) był na dole, z długim (zielonym) na gorze. Zamieniłem miejscami i gitara, rozgrzewa, wypala. Jak będzie trzeba podeśle zdjęcie jak powinno być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdrawiam
rfedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , regeneracja , temperatura


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.