Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2012, 09:22   #1
Himek33
ford::average
 
Avatar Himek33
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2012
Skąd: Pos & Dw
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 ecoblue 190
Rocznik: 2019
Postów: 93
Domyślnie Traci moc podczas przyspieszania.

Witam. Kupiłem Tranista dla firmy 2006 rok ostatni miesiąc auto z włoch niby 80tkm z ksiązką od handlarza.Auto na pewno tyle nie ma coż kupić to jedynie nowe bo wiadomo ile będzie miało przejechane. Silnik 2.4 TDCI 140km, kontener 4.5 x 2.1 x 2.2.


Auto nie chce jechać raz jedzie raz nie, na 2 pedał idzie za chwile zawiecha jakby przyczepe jej ktoś doczepił 10 ton i tak w kartkę rozpędziłem go do 120km/h i za chwile zwolnił do 100km/h.


Błędy wykryte na kompie to coś z podawaniem paliwa i z turbiną dokładnie łopatką turbiny, dzięki z góry za pomoc.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
link do aukcji


Ostatnio edytowane przez Himek33 ; 03-06-2012 o 10:40
Himek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 13:14   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Traci moc podczas przyspieszania.

Cytat:
Napisał Himek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Błędy wykryte na kompie to coś z podawaniem paliwa i z turbiną dokładnie łopatką turbiny, dzięki z góry za pomoc.
Masz silnik tdci common-rail, ale trudno powiedzieć - ze względu na ilość wersji - czy turbina ma zawór upustowy sterowany ciśnieniowo z kolektora, czy ruchome łopatki kierownicy sterowane podciśnieniowo przez sterownik, czy też takie łopatki - ale sterowane elektrycznie serwomotorem.
I zawór upustowy, i ruchome łopatki lubię się zacierać zawalone osadami ze spalin.
Trzeba sprawdzić, czy sztanga poruszająca zaworem lub łopatkami lekko chodzi.

Nie wchodzi w tryb awaryjny? Nie zapala się sprężynka?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 15:07   #3
Himek33
ford::average
 
Avatar Himek33
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2012
Skąd: Pos & Dw
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 ecoblue 190
Rocznik: 2019
Postów: 93
Domyślnie Odp: Traci moc podczas przyspieszania.

Nie wchodzi właśnie świci się kontrolka od napędu takie słoneczko z wykrzyknikiem. Przy turbinie jest taka blaszka jakby ona otwierała turbine nie wiem czy to ma znaczenie.
Himek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 16:39   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Traci moc podczas przyspieszania.

Cytat:
Napisał Himek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wchodzi właśnie świci się kontrolka od napędu takie słoneczko z wykrzyknikiem.
To jednak raczej wchodzi w tryb awaryjny - w tym modelu ta lampka przejęła część funkcji sprężynki...
Czy pod turbiną masz taką dużą żeliwna komorę, z niej wystaje dźwignia, a do niej podłączone jest sztywne cięgno (sztanga) idące do sterującej ciśnieniowej gruszki?
Trzeba odłączyć cięgno od dźwigni i sprawdzić, czy dźwignia się swobodnie obraca (lekko).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 16:50   #5
Himek33
ford::average
 
Avatar Himek33
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2012
Skąd: Pos & Dw
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 ecoblue 190
Rocznik: 2019
Postów: 93
Domyślnie Odp: Traci moc podczas przyspieszania.

I po problemie czujnik hamulca się psuł i przez to tracił moc, naprawili, ale trzeba go wymienic bo może się rozsypać.
Dlaczego nie raz robi się twardy pedał od sprzęgła i ciężko wrzucic bieg?
Himek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 16:53   #6
guccio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-04-2010
Skąd: opolskie tu zostaję ?
Model: TRANSITY
Silnik: 2.2,2.0
Rocznik: 2004-2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Traci moc podczas przyspieszania.

Z włoch i tylko 78 tys.km -rodzynek.

Ostatnio edytowane przez guccio ; 07-06-2012 o 16:57
guccio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2015, 16:48   #7
transitradek
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 05-08-2015
Skąd: Katowice
Model: transit 350L
Silnik: 2,4 D
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Traci moc podczas przyspieszania.

Witam .Mam ford transita 2003 rok w dowodzie jest 2, 4 D ale to jest TD 90 km.
Spala mi 17 l na 100 km , zaślepiłem EGR ale to nic nie zmienia .
Kupiłem auto od firmy może wiecie czy nie ma jakiś blokad na silniku bo maksymalna prędkość to 110 km na godzinę
transitradek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2015, 17:28   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Traci moc podczas przyspieszania.

Cytat:
Napisał transitradek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam .Mam ford transita 2003 rok w dowodzie jest 2, 4 D ale to jest TD 90 km.
Spala mi 17 l na 100 km , zaślepiłem EGR ale to nic nie zmienia .
Kupiłem auto od firmy może wiecie czy nie ma jakiś blokad na silniku bo maksymalna prędkość to 110 km na godzinę
Pojedź wpierw na IDS-a do firmy zajmującej się Transitami - nie musi to być ASO. I sprawdź istnienie blokady i stan układu wtryskowego. Bez tego można tylko gdybać...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 20:35   #9
Rules9
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-01-2018
Model: Transit
Silnik: 2,4d
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Traci moc podczas przyspieszania.

Witam, nie chciałbym w mojej pierwszej wiadomości na forum od razu zakładać nowego tematu więc podepnę się pod już istniejący. Nie ukrywam iż zarejestrowałem się ponieważ potrzebuję Waszej pomocy. Przejdę od razu do rzeczy. Transit 2010r 2,4TDCI 103kw, samochód co jakiś czas podczas normalnej jazdy traci na chwilę moc... na przykład jadę na trzecim, lub czwartym biegu, wszystko jest ok, ale nagle samochód odmawia reakcji na gaz, wciskam go do ziemi, ale obroty ledwo co wzrastają, zwykle wystarczy wtedy zdjąć nogę z gazu, wcisnąć pedał i jedzie... zdarza się też tak, że wystarczy po prostu trzymać nogę na gazie i samochód po kilku sekundach zaczyna jechać normalnie. Zapisuje błąd z niskiego doładowania turbiny. Turbo zostało zdemontowane i wysłane do regeneracji. Problem niestety nie zniknął więc turbo pojechało drugi raz "na reklamację", nie stwierdzono w nim żadnego problemu, ale zapobiegawczo przysłano inne, niestety samochód dalej traci moc, raz zaraz po ruszeniu innym razem po przejechaniu np.: 50km... pomożecie?
Rules9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 20:57   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Traci moc podczas przyspieszania.

Cytat:
Napisał Rules9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pomożecie?
Jak by tu powiedzieć... w tdci wszystko jest możliwe.
Nawet nie wiem, jakie u ciebie jest turbo - czy z zaworem upustowym, czy z ruchomą geometrią plus elektrosiłownik.
Jeżeli uprzemy się, że to wina turbiny i jest tam elektrosiłownik geometrii, to może być np. uszkodzona wiązka elektryczna siłownika.
Nie podałeś nr błędu, ale błąd za niskiego doładowania to może też być uszkodzony czujnik MAP - działa, ale przekłamuje.
I tak można domyślać się bez końca - nawet PCM może być uszkodzony.

Jest też pytanie - czy ci ludzie od turbiny przełożyli kpl. inną turbinę z elektrosiłownikiem, czy tylko sama turbinę, a elektrosiłownik dali stary...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-01-2018 o 21:01
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.