Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stary 05-12-2018, 20:45   #1
Ringostar
ford::beginner

Imię: Marek
Model: cmax
Silnik: 1,5
Rocznik: 2017
Domyślnie Bardzo słabe nagrzewanie silnika

Witam !
Zrobiło się zimno czy wam 1.5 ecoboost też tak słabo się nagrzewa ?
Przejechałem chyba z 10 km i wskazówka była w 1/4 skali a wystarczyło tylko na ze 2 minuty wyłączyć ogrzewanie w kabinie i momentalnie nabrał temperatury . Czy też tak macie - przecież jeszcze prawdziwej zimy nie ma

Ringostar jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 20:48   #2
grzechu913
ford::advanced

Imię: Grzesiek
Model: Ford C-max Titanium
Silnik: 1.5 EB 200 TuneForce
Rocznik: 2017
Domyślnie Odp: Bardzo słabe nagrzewanie silnika

Szybko grzeje w srodku,ale silnik niestety slabiej,u mnie przy ustawieniu 20 na 9km idzie na polowe skali.Ma wtedy cos od 86-88st
grzechu913 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 23:57   #3
36ha
ford::average

Imię: Heniek
Model: Ford focus mk1/mk3
Silnik: 1,6b/1,5 eb - 100km/206km_Heko
Rocznik: 1999/2015

Też męczy mnie ten wolno rozgrzewający silnik od jakiegoś czasu małymi krokami metodą prób i błędów mój 1.5 eb wydobywa coraz więcej ciepła.
Pierwsze co zrobiłem to poczytałem ruskie forum jak oni radzą sobie z 1.5eb przy mrozach jakie u nich panują i znalazłem kilka pomysłów ale nie wszystkie można przenieść do naszego umiarkowanego klimatu.
Z tego co pisał grzechu913 w tym wątku:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to w c-maxach niema żaluzji więc zimne powietrze wpada wprost przez chłodnicę na węże krótkiego obiegu nagrzewnicy oraz podgrzewania oleju . A więc mamy tu straty ciepła na samym przesyle ciepła ja w tym wypadku kupiłem otuliny i ociepliłem wszystkie gorące węże za chłodnicą. Następnie ociepliłem miskę olejową i efekt jest naprawdę obiecujący szczególnie kiedy zostawiam nagrzany samochód i odpalam silnik np. po godzinie postoju. Obecnie pracuje nad wyeliminowanie nagrzewania zbiorniczka wyrównawczego. Nie mierzyłem ale podejrzewam że zbiorniczek plus wąż do uzupełnienia to tak około 2l płynu który nie potrzebnie się rozgrzewa. Pomysł mam taki żeby funkcję odpowietrzenia silnika i chłodnicy zachować ale nie wtedy gdy silnik się rozgrzewa. Od wczoraj testuje to rozwiązanie i tak na dzień dzisiejszy przy zerze stopni wieczorem na odcinku 5 km silnik osiągnął temperaturę roboczą z climatronikiem na 2 kresce a więc jakiś postęp jest. Myśle że jak naprawie u siebie niedomykające żaluzje efekt powinien być jeszcze lepszy.
36ha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 14:30   #4
AstraC
FCP member

Model: Grand C-MAX/Vectra C
Silnik: 1.5T/1.6
Rocznik: 2018/2003

Mam Grand'a '18 1.5EB i nie ma problemu z nagrzewaniem się, jak jest kilka stopni, to wskazówka wstaje po 1km już.
W VIN mam:
Z Nagrzewnicš Recyrkulac.
Bez Nagrzewnicy Pomocniczej
Stary 06-12-2018, 15:40   #5
boncio
ford::expert

Model: C-Max Titanium/B-Max Titanium
Silnik: 1,6 150+Heko ;) KM/1,0 125+TuneForce ;) KM
Rocznik: 2011/2014

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie masz PTC. Jakbyś miał, to drugia opcja byłaby "Z dod. nagrzewn."
boncio jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 15:46   #6
kriski
ford::advanced

Imię: Krzysiek
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 ecoboost, 150 kM
Rocznik: 2011

Oto cały ford...1,6 EB się przegrzewały, 1,5EB nie dogrzewają...i masz tu babo placek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kriski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 16:16   #7
36ha

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Grand'a '18 1.5EB i nie ma problemu z nagrzewaniem się, jak jest kilka stopni, to wskazówka wstaje po 1km już.
W VIN mam:
Z Nagrzewnicš Recyrkulac.
Bez Nagrzewnicy Pomocniczej
To że wskazówka wstaje po 1 km przynajmniej mi nic nie mówi. Można przecież odpalić auto a ruszyć po 5 minutach i cieszyć się że po 1 km wskazówka wstaje do góry
Zrób mały test w temp. 0st/C odpal zimne auto włącz temperaturę silnika w teście zegarów i w drogę . Jak osiągniesz temperaturę roboczą zapisz dystans jaki przejechałeś . Taki wynik to już coś nam powie.
Stary 07-12-2018, 11:47   #8
boncio
ford::expert

Model: C-Max Titanium/B-Max Titanium
Silnik: 1,6 150+Heko ;) KM/1,0 125+TuneForce ;) KM
Rocznik: 2011/2014

Dokładnie. W 1,5 to wskazówka przynajmniej trochę bardziej realnie pokazuje, bo 90 na zegarach jest przy 75 stopniach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie to co 1,6 gdzie 90 pokazuje przy 45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 18:32   #9
36ha

Znalezione w necie:tłumacz google z ruskiego forum

Jednostki mocy w "termosie" pojawią się w seryjnym BMW w ciągu najbliższych kilku lat.

Korzystaj z pasożytniczego ciepła na kilka sposobów. Najprostszy z nich to zamknięcie silnika w termicznie izolującej kapsule, która utrzymuje temperaturę przez długi czas. A ponieważ silnik chłodzi się wolniej, potrzeba mniej czasu i paliwa na kolejną rozgrzewkę. Rezultat "pieluszki" - po 12 godzinach parkowania, silnik jest chłodzony tylko do 40 ° C, a w rzeczywistości każdy nieodebrany stopień temperatury daje oszczędność paliwa na poziomie 0,2%. A następnie, silnik w kapsułce jest mało prawdopodobny do przegrzania. W eksperymencie programiści wykorzystali crossover BMW-X5: aktywne żaluzje zostały zainstalowane przed chłodnicą, otwierając drogę dla powietrza podczas ruchu, ale niezawodnie pokrywając przednią część komory silnika na parkingu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg silnk bmw.jpg (77.8 KB, 29 wyświetleń)
Stary Wczoraj, 08:40   #10
AstraC
FCP member

Model: Grand C-MAX/Vectra C
Silnik: 1.5T/1.6
Rocznik: 2018/2003

Cytat:
Napisał 36ha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To że wskazówka wstaje po 1 km przynajmniej mi nic nie mówi. Można przecież odpalić auto a ruszyć po 5 minutach i cieszyć się że po 1 km wskazówka wstaje do góry.
Jasnym dla mnie jest, że stanie 5 minut, a potem jazda to nie warunki o jakich mówimy.
Jak będę miał okazję to tak zrobie i sprawdzę, ale akurat na nagrzewanie tego silnika narzekać nie mogę. Grzać w środku zaczyna dość szybko.

A jasnym dla mnie było, że nie ma PTC, być może wymyślili coś nowego.
Odpowiedz

Narzędzia wątku

Zasady postowania