Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2020, 13:29   #11
husk76
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 07-11-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: wł./wył. sytem start-stop

Cytat:
Napisał Crick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od kiedy masz to auto? Od kiedy Ci S/S nie działał?

Dobra, po edicie widzę, że chodzi Ci tylko dlaczego haczyk pojawia się ponownie po każdorazowym rozruchu. Tego nie wiem, ale wiem, że to i tak nie przekłada się na system start-stop.
Auto mam od listopada 2019 u faktycznie chodzi mi o to że silnik np. na światłach gaśnie a nie gasł bo miałem funkcję bez haczyka i ponadto na dole obrotomierza wyświetlał się symbol taki jak jest na guziki przy lewarku zmiany biegów tylko tyle że przekreślony co mówiło o tym że na stałe jest wyłączone gaśnięcie silnika np jak stoję na światłach na skrzyżowaniu

husk76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 13:38   #12
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: wł./wył. sytem start-stop

Przekreślony symbol ASS oznacza, że w danej chwili ASS się nie włączy, z różnych powodów, w tym z powodu wyłączenia przez Ciebie guzikiem, albo w menu.
Tyle tylko, że wyłączenie zapłonu powoduje, że ASS znów będzie dostępny po ponownym uruchomieniu auta, pod warunkiem, że spełnione będą warunki do jego działania - mocny akumulator, w miarę nagrzany silnik, nie skręcona kierownica itd. itp.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 13:52   #13
Crick
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Model: Mdo Mk5 V
Silnik: TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 94
Domyślnie Odp: wł./wył. sytem start-stop

Cytat:
Napisał husk76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co mówiło o tym że na stałe jest wyłączone gaśnięcie silnika np jak stoję na światłach na skrzyżowaniu
Nie, to mówi o:
Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w danej chwili ASS się nie włączy, z różnych powodów
ale nie
Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z powodu wyłączenia przez Ciebie guzikiem, albo w menu
bo jeśli jest wyłączone guzikiem to wtedy nie wyświetla się przekreślona (ani żadna inna) ikonka ASS, a w menu nie da się tego wyłączyć - jak mówiłem.
Crick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 13:53   #14
husk76
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 07-11-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: wł./wył. sytem start-stop

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przekreślony symbol ASS oznacza, że w danej chwili ASS się nie włączy, z różnych powodów, w tym z powodu wyłączenia przez Ciebie guzikiem, albo w menu.
Tyle tylko, że wyłączenie zapłonu powoduje, że ASS znów będzie dostępny po ponownym uruchomieniu auta, pod warunkiem, że spełnione będą warunki do jego działania - mocny akumulator, w miarę nagrzany silnik, nie skręcona kierownica itd. itp.
Tzn że jeśli wyłączę ASS w menu to po ponownym uruchomieniu silnika ze stacyjki znowu on będzie aktywny? Wszystkie czynniki o których pisałeś są spełnione tzn dobry Aku itd

Bump: Jeszcze raz od nowa

Od samego początku miałem wyłączony ASS w menu tj zdjęcie nr 1 czyli silnik mi nie gasł np. jak stałem na skrzyżowaniu na światłach



Od wczoraj po każdorazowym uruchomieniu silnika ze stacyjki mam włączony ASS tj zdjęcie nr 2 i silnik mi gaśnie np. na światłach na skrzyżowaniu chyba że znowu wyłączę ASS w menu tak jak zdjęciu nr 1 ale jak zgaszę silnik i znowu odpale ze stacyjki to ASS jest włączony tj zdjęcie nr 2

O guziku przy lewarku zmiany biegów nie mówimy bo tam jest ok taka jak powinno być
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (83.0 KB, 54 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (87.8 KB, 46 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez husk76 ; 01-05-2020 o 14:26
husk76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 19:18   #15
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: wł./wył. sytem start-stop

Ile można męczyć tą samą bułę?
Poczytaj forum albo instrukcję to będziesz wiedział do czego jest automatyczne wyłączenie silnika na zegarach.
Czytaj:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A to, że ASS nie wyłączało ci silnika na światłach przez jakiś czas to za pewne warunki do jego zadziałania nie były spełnione.
O tym też warto poczytać szukając odpowiedniego wątku.

Sorry, że naskoczyłem ale to podstawy zawarte w instrukcji a nie usterka.

Bez urazy ale tylu doradców i nikt nie zwrócił uwagi o co chodzi?
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 20:11   #16
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: wł./wył. sytem start-stop

Ja zwracam od początku, ale chyba jestem mało przekonujący. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 21:26   #17
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: wł./wył. sytem start-stop

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile można męczyć tą samą bułę?
bardzo długo . I czasami trzeba odpowiadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet jak się nie chce ileś razy pisząc to samo
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2020, 09:39   #18
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: wł./wył. sytem start-stop

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zwracam od początku, ale chyba jestem mało przekonujący.
Czyli rozumiem, że twoje wątpliwości zostały wyjaśnione?
ASS nie wyłączysz (przynajmniej w prosty sposób) a automatyczne wyłączanie silnika to co innego.
Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I czasami trzeba odpowiadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet jak się nie chce ileś razy pisząc to samo
Tomi, wiem czasami ja też pytam o głupoty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale oczekuję prostej i pełnej odpowiedzi. Kolega takiej (pełnej) nie dostał, dlatego "męczył bułe". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2020, 21:24   #19
husk76
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 07-11-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: wł./wył. sytem start-stop

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli rozumiem, że twoje wątpliwości zostały wyjaśnione?
ASS nie wyłączysz (przynajmniej w prosty sposób) a automatyczne wyłączanie silnika to co innego.

Tomi, wiem czasami ja też pytam o głupoty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale oczekuję prostej i pełnej odpowiedzi. Kolega takiej (pełnej) nie dostał, dlatego "męczył bułe". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za wstawienie się za moją osobą. Dalej nie mam odpowiedzi dlaczego tak się dzieje.

Powiem tyle.
Dzisiaj wsiadłem do auta odpaliłem oczywiście w menu Autom. Wył. Silnika było znowu aktywne postanowiłem wyłączyć ręcznie ASS guzikiem przy lewarku zmiany biegów a włączając go przytrzymałem go ok. 10 sekund a następnie po chwili go wyłączyłem i zdziwiłem się bo po osiągnięciu przez silnik temp. roboczej silnik nie gaśnie np. jak zatrzymuje się na światłach ( skrzyżowaniu) i wyświetla się znaczek A w strzałce w kształcie kółka. Więc już teraz nic nie rozumiem.

Ostatnio edytowane przez husk76 ; 02-05-2020 o 21:37
husk76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2020, 21:43   #20
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: wł./wył. sytem start-stop

Cytat:
Napisał husk76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Dzisiaj wsiadłem do auta odpaliłem oczywiście w menu Autom. Wył. Silnika było znowu aktywne postanowiłem wyłączyć ręcznie ASS guzikiem przy lewarku ....
Napiszę dużymi literami, bo Kolega ma problemy ze zrozumieniem:

MENU AUTOMATYCZNEGO WYŁĄCZANIA SILNIKA W LICZNIKU NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z ASS!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dotarło????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ono zawsze po uruchomieniu jest "zaptaszkowane", bo działa tylko na jeden cykl zapłonu. Funkcja dotyczy automatycznego wyłączania silnika po ok. 25 minutach pracy na postoju pojazdu.

Operacje z przyciskiem "auto start-stop" NIE MAJĄ WPŁYWU NA AUTOMATYCZNE WYŁĄCZANIE SILNIKA (na postoju) i odwrotnie - automatyczne wyłączanie silnika na postoju jest zupełnie niezależne od ASS.

Ciekaw jestem czy wreszcie ten wątek się skończy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.