Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2020, 20:48   #1
Milosz_1910
ford::amateur
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 13-06-2020
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 Ecoboost 110kw
Rocznik: 2011
Postów: 3
Exclamation Błąd P0016 + ikonka silnika na wyswietlaczu + wyłączony system Start-Stop

Witam. Mój pierwszy post na forum. Prosze o pomoc.
W kwietniu kupiłem samochód Ford Focus mk3 kombi rocznik 2011, silnik 1.6 Ecoboost benzyna, 110 kW. Przebieg: 137500. Samochód był sprowadzany z Niemiec. Od razu zrobiłem wymianę oleju,plynow, świece zapłonowe,wszystkie filtry oprócz filtru paliwa bo mechanik powiedział że jest ok. W maju postanowiłem wymienić cały kompletny rozrząd bo po zakupie używanego samochodu powinno się taka czynność wykonać. Po wymianie rozrządu zaobserwowalem najpierw minimalnie większe zużycie paliwa od stanu 7.5 do 8.2 l/100km. Ten sam styl jazdy. Auto ma tą samą moc tak mi się wydaje. Nastepnie po upływie ok 2 tyg od wymiany rozrządu auto czasem rano nie zapalalo z pierwszego razu. Czasem za 2 razem, czasem za 3. I tak codziennie aż pewnego dnia zapalilem chyba po 6 probach. Od razu pojechalem do znajomego mechanika (nie ten ltlry wymienial rozrzad) i podpielismy pod komputer ktory wykryl blad P0016 czyli korelacja pomiędzy położeniem wału silnika i położeniem walka rozrządu (rząd cylindrów 1 czujnik A). błąd został usunięty wraz z jeszcze jednym błędem : napięcie akumulatora (dalej nie pamietam). Od tego czasu auto zapalam za pierwszym razem. Natomiast na drugi dzień pojechalem jeszcze raz żeby podpiąć pod komputer i błąd P0016 znów się pojawił. Następnego dnia zapaliła się na wyświetlaczu ikonka silnika na pomarańczowo która nie gaśnie. Po zgaszeniu i zapaleniu silnika świeciła się dalej. Dodatkowo po przejechaniu może 1 kilometra wyłącza się system Start-stop nie na wyświetlaczu tylko na przycisku na desce rozdzielczej pod radiem. Po przycisnieciu to nie da się włączyć. Świeci Off na tym przycisku. System tej do tej pory działał bez żadnych problemów. Dało się to manualnie włączyć i wyłączyć podczas jazdy.
Długo się nie zastanawiając zadzwoniłem z "reklamacja" do mechanika który wymieniał rozrząd. Dzisiaj rozrząd został złożony jeszcze raz tak samo na blokadach jak poprzednio. Mechanik twierdzi że na pewno jest wszystko dobrze złożone. Odebrałem samochód, wróciłem do domu ok 6 km. Po 2 godz pojechalem do sklepu i zapaliła się ponownie ikonka silnika na pomarańczowo i znowu wyłącza się system Start-Stop.
Brakuje mi już pomysłów co może być tego przyczyna. Całego Sopotu wydarzeń które następowały po sobie. Szukam na Internecie o tym błędzie, mi dodatkowo wyłącza się system Start-Stop. Próbuje sam znaleźć przyczynę ale niestety nie jestem mechanikiem. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Bump: Dodam jeszcze że ikonka zaczęła się świecic na drugi dzień po tym jak znajomy mechanik pokazał mi gdzie jest ten czujnik położenia walka rozrządu i wypiął go po czym wpiął spowrotem. Wątpię by to była przyczyna problemów z świecąca się ikonka silnika. Auto pracowało i pracuje dobrze. Nie słyszę ani stukow ani żadnych niepokojących odgłosów . Ikonka zaczęła się świecic po 3 tyg od pierwszej wymiany rozrządu. Od razu po tym system Start-Stop.

Bump: Dodam jeszcze że ikonka zaczęła się świecic na drugi dzień po tym jak znajomy mechanik pokazał mi gdzie jest ten czujnik położenia walka rozrządu i wypiął go po czym wpiął spowrotem. Wątpię by to była przyczyna problemów z świecąca się ikonka silnika. Auto pracowało i pracuje dobrze. Nie słyszę ani stukow ani żadnych niepokojących odgłosów . Ikonka zaczęła się świecic po 3 tyg od pierwszej wymiany rozrządu. Od razu po tym system Start-Stop.

Milosz_1910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 00:31   #2
sanczo17
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-07-2016
Model: Focus MK3 ST 415 KM
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 157
Domyślnie Odp: Błąd P0016 + ikonka silnika na wyswietlaczu + wyłączony system Start-Stop

Ja obstawiam że jest przestawiony rozrząd
myślę że źle ustawiony był na znakach podczas zmiany paska

objawy skazują na to
źle pali i błąd ustawienia wałka
no i zaczeło to się pojawiać po wymianie rozrządu

przy kodzie P0016 wzrasta nie znacznie spalanie

masz pasek rozrządu więc to nie jest dużo roboty sprawdzić ustawienie znaków
w przeciwiejstwie gdy był łancuch rozrządu

dobry mechanik to zrobi i proponuję podjechać do innego mechanika niż ten co zmieniał rozrzą
nie sądzę że to usterka czujnika

co do systemu Start-Stop
sprawdź stan akumulatora w jakiej kondycji jest
może gdzieś się rozładował podczas wymiany rozrządu i stracił właściwości swoje

Ostatnio edytowane przez sanczo17 ; 14-06-2020 o 00:59
sanczo17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 10:48   #3
Milosz_1910
ford::amateur
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 13-06-2020
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 Ecoboost 110kw
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Błąd P0016 + ikonka silnika na wyswietlaczu + wyłączony system Start-Stop

A co z tą kontrolką silnika na wyświetlaczu? Ona może sygnalizowac ten błąd P0016? Błąd był a kontrolka zapaliła się dopiero po kilku dniach. Być może błąd był od momentu wymiany rozrządu. Tego nie wiem.
Dziwny jest też fakt że kontrolka zaswiecila się jakieś 2-3 tyg po pierwszej wymianie rozrządu.
Milosz_1910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 12:37   #4
sanczo17
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-07-2016
Model: Focus MK3 ST 415 KM
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 157
Domyślnie Odp: Błąd P0016 + ikonka silnika na wyswietlaczu + wyłączony system Start-Stop

Tak kontrolka wskazuje błąd pracy silnika
przez ten błąd P0016

wyjaśnienie dlaczego po 3 tyg. wyskoczył błąd
pasek się ułożył
zrobił się ciut większy luz i i położenie wałka wyszło po za skale
ja to tak widzę


oglądnij sobie na youbtubie auto challange (AUDI S4 3.0 TFSI MEGA CHALLENGE)
i zobaczysz ile kolesia kosztowała naprawa po złej wymianie rozrządu w dobrym garażu
ile razy był silnik wyciągany i koszt kilka tyś. euro
to taka przestroga przed specjalistycznymi garażami

ja bym tak to zrobił

1. sprawdzenie punktów na rozrzadzie (jeżeli tu jest ok)
2. zaczynamy nastepnie sprawdzenie czujników na wałku i wale (jeżeli tu jest ok)
3. przeglądniecie instalacji która jest wpięta do czujników

Ostatnio edytowane przez sanczo17 ; 14-06-2020 o 12:43
sanczo17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 13:24   #5
Milosz_1910
ford::amateur
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 13-06-2020
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 Ecoboost 110kw
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Błąd P0016 + ikonka silnika na wyswietlaczu + wyłączony system Start-Stop

Spróbuje u innego mechanika zrobić to jeszcze raz.
Jak wygląda sprawa z kosztami robocizny od tego mechanika który wymieniał rozrząd?
Można odzyskać te pieniądze? Jako reklamacja. Oczywiście za drugą wymianę rozrządu nie zapłaciłem nic.
Milosz_1910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 17:44   #6
sanczo17
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-07-2016
Model: Focus MK3 ST 415 KM
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 157
Domyślnie Odp: Błąd P0016 + ikonka silnika na wyswietlaczu + wyłączony system Start-Stop

Ciężko powiedzieć ale raczej nie
musiał byś naprawdę udowodnić mu że źle zrobił rozrząd
zdjęcia,rzeczoznawca itp. czy jest sens nie wiem szkoda czasu i pieniędzy
gdyby to był koszt wymiany kilku tys. to może tak

ale to dopiero wyjdzie w praniu
musisz od tego zacząć sprawdzić rozrząd
sanczo17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 21:47   #7
connect
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2007
Skąd: Głogów
Model: Ford Kuga II 2019 St-Line Black & Silver
Silnik: 1.5 EcoBoost 150
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: Błąd P0016 + ikonka silnika na wyswietlaczu + wyłączony system Start-Stop

Udało się rozwiązać problem?
Pytam ponieważ mam to samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wymianie rozrządu pojawił się kod P0016 + Check engine + wyłączony Start Stop? Skasowany powrócił po około tygodniu. Auto co prawda odpala normalnie i spalanie jest bez zmian. Zmieniłem mechanika, który rozebrał rozrząd i sprawdził ustawienie (z pomocą blokad) i zapewnił, że rozrząd jest ustawiony dobrze. Pojeździłem dzień i wszystko od nowa...
__________________
Był: Focus MKIII Titanium 1.6 EcoBoost 2011 / Focus MK II 1.6 Ti-VCT GOLD X 2005 / Ford Focus C-Max GHIA 1.6 2004 / Mondeo MK II 1.8 16V GHIA 1997 / Fiesta III 1.1 1989 po prostu biała
connect jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 22:16   #8
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: Błąd P0016 + ikonka silnika na wyswietlaczu + wyłączony system Start-Stop

Nieudolnie wymieniony rozrząd! Złe ustawienie koła pasowego też do tego jest blokada mechanicy zakładają blokady od wolnossącego 1.6 Ti-VCT, ale koła pasowego nie zablokował stąd błąd.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg blokada-rozrzadu-ford-16-ecoboost-scti-olsztyn-478315517.jpg (40.2 KB, 84 wyświetleń)
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 22:39   #9
connect
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2007
Skąd: Głogów
Model: Ford Kuga II 2019 St-Line Black & Silver
Silnik: 1.5 EcoBoost 150
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: Błąd P0016 + ikonka silnika na wyswietlaczu + wyłączony system Start-Stop

Dzięki za sugestię. Podjadę i zapytam czy to miał. Zmieniłem na mechanika z polecenia, który zajmuje się głownie Fordami i z jego wypowiedzi wnioskuję, że kumaty w temacie. Zobaczymy..
__________________
Był: Focus MKIII Titanium 1.6 EcoBoost 2011 / Focus MK II 1.6 Ti-VCT GOLD X 2005 / Ford Focus C-Max GHIA 1.6 2004 / Mondeo MK II 1.8 16V GHIA 1997 / Fiesta III 1.1 1989 po prostu biała
connect jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 18:44   #10
Danek1998
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 15-06-2020
Skąd: Tarnowiec
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P0016 + ikonka silnika na wyswietlaczu + wyłączony system Start-Stop

Witam, mam ten sam problem, macie Panowie juz rozwiązanie problemu?

Ostatnio edytowane przez Danek1998 ; 31-01-2021 o 18:49
Danek1998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.