Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2009, 08:13   #41
arsen208
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Gdańsk
Model: C-MAX 1.6TDCI
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 15
Exclamation Odp: Zawór recyrkulacji spalin ERGnagła pomoc!!

Czytam i czytam oEGR i wydaje mi sie że i mnie moze dotyczyc ta sprawa jeste na tym forum nowy chce prosic was o pomoc!
dodając gazu samochód jakby tracił moc i pszestawał ciągnąć utkał przy 1500 i 1800 obrotów dławił się potem słychać z pod maski takie grechotanie i w tym momencie samochód zaczyna nabierać prętkości ale zaczyna walić czarnym dymem czy ciepły czy zimny bez znaczenia choć może jak jest zimny to jest lepiej ale to może tylko taka moja ocena jestem ciekaw co może być prawdziwą przyczyna tego zachowania.
mam c-maxa 1.6 tdci 2004 rok.

arsen208 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 09:04   #42
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Zawór recyrkulacji spalin ERGnagła pomoc!!

Cytat:
Napisał arsen208 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tracił moc i pszestawał ciągnąć utkał przy 1500 i 1800 obrotów dławił.......... ale zaczyna walić czarnym dymem
Moim zdaniem poszukaj najpierw przepławkę, czujnik TC, turbinę,wg objawów masz jakiś problem z układem paliwowym. Czarny dym sugeruje nie spalone paliwo. Diagnoza elektroniczna powinna rozjaśnić problem. EGR odpowiada za powrót spalin do komory silnika nie ma nic wspólnego z mocą i jej utratą.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 09:37   #43
Waldemar2009
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford galaxy
Silnik: 1.9 tdi AFN 81kW
Rocznik: 1999
Postów: 40
Domyślnie Odp: Zawór recyrkulacji spalin ERG

usunąłem posta, bo poradziłem sobie sam. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Waldemar2009 ; 27-10-2009 o 21:11
Waldemar2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2010, 10:07   #44
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Zawór recyrkulacji spalin ERG

WItam Panowie.W związku z moimi małymi kłopotami o których pisałem w innym wątku: "Głośniejsza,cięższa praca silnika..." pisze tutaj bo ostatnio mechanik wskazał że wina tego stanu jest po stronie brudnego EGR-a a nie jak wcześniej myślałem KAT-a.
Dlatego prośba,bo dziś chce to zrobić z kolega - wyczyścić EGRa - napiszcie albo dajcie link do opisu:
Jak sie do tego zabrać,co i jak krok po kroku?

Z góry WIEEELKIE dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2010, 16:35   #45
manka77
ford::average
 
Avatar manka77
 
Zarejestrowany: 22-07-2006
Skąd: Tychy
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 74
Domyślnie Odp: Zawór recyrkulacji spalin ERG

Było to niedawno opisane.
Masz tu link do SGAF
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
manka77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2010, 20:37   #46
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Zawór recyrkulacji spalin ERG

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego prośba,bo dziś chce to zrobić z kolega - wyczyścić EGRa
No jeśli tego jeszcze nie robiłeś to lepiej zrób zobacz na zdjęciach jaki miałem kolektor zapchany, EGR też tak wyglądał i to co wydrapałem z kolektora.
Co do kolektora to niezła gimnastyka żeby go wyciągnąć. A co do efektu - auto zdecydowanie żwawsze. Przed robotą kup uszczelki - oring do EGR-a i jak się zdecydujesz na wyjmowanie kolektora to uszczelka pod kolektor ssący. Ja w serwisie VW zapłaciłem za te dwie uszczelki 27zł - mała kwota, ale roboty w cholerę. A przy rozbieraniu korzystałem z porad na stronie podanej w poprzednim poście. I jeszcze jedno - bez kanału nie wyobrażam sobie tego zbiegu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg x1.jpg (58.0 KB, 104 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg x2.jpg (60.6 KB, 101 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg x3.jpg (58.3 KB, 100 wyświetleń)
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 09:50   #47
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Zawór recyrkulacji spalin ERG

Dzięki za info,kolektor wyciągałem i czyściłem rok temu razem z turbiną,ale zaworka nie...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 11:23   #48
spanky
ford::average
 
Avatar spanky
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Mazowieckie - Otwock
Model: VAG Group
Silnik: TDI
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Zawór recyrkulacji spalin ERG

Cytat:
Napisał marian 1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po podłączeniu do VAG-a wyskoczyło mi że przycina się zawór ERG, co by się zgadzało bo pod czas przyspieszania przerywał. Chciałem się do niego dostać i przeczyścić. Zacząłem tak szukać na forum i po przeczytaniu sporej ilości opinii stwierdziłem że chyba warto go zaślepić a konkretnie przewód podciśnieniowy, który do niego dochodzi. Problem w tym że nie wiem gdzie on się w galaxy znajduje. Wszystkie posty które znalazłem mówiły o fordowskich silnikach chyba że coś przeoczyłem. Mógłby ktoś mnie naprowadzić a już by pięknie było jak by były jakiś fotki. Pozdrawiam
4 posty wyzej piotr14758 wkleil zdjecie kolektora wraz z zaworem EGR ... szukaj kolektora [po zdjęciu osłony silnika] a znajdziesz zawór EGR, napewno zauważysz ...
spanky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 11:25   #49
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Zawór recyrkulacji spalin ERG

Dzięki Panowie,ale sam tego jednak nie zrobie.Mechanik ma mi to zrobić...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.