Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2014, 15:16   #11
Marcin Maternicki
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-12-2013
Skąd: W-wa
Model: mondeo mk 4 kombi
Silnik: 2000 pb
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

a co się ma uszkodzić jeśli wyłączona jest stacyjka - większość obwodów NIE jest pod napięciem?

Marcin Maternicki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 15:29   #12
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Cytat:
Napisał Marcin Maternicki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyłączona jest stacyjka
Nie szkodzi. Prąd nadal dochodzi do sterownika, radia, do modułu GEM, zegarów itp.
Przede wszystkim chodzi o podtrzymanie pamięci i działanie tych rzeczy które mają działać przy wyłączonym zapłonie.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 15:55   #13
Szymonek11
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-06-2012
Skąd: Białystok
Model: mondeo kombi
Silnik: 1999 cm3 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 88
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Ale przecież można chyba zdjąć klemę tylko z plusa i podpiąć prostownik do plusa i tego bolca na masę.
Szymonek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 17:17   #14
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Dzięki za informacje i dyskusję. Jednak walneła świeca żarowa. Jakos pod domem odpaliłem i dojechalem do mechanika. Wymienil swiece żarowa ktora byla walięta i jest teraz ok.
Życze wszystkim odpaleń za pierwszym razem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w zimne i mroźne poranki.
dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 07:48   #15
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 241
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

A ja mam inny trochę problem. Wymieniłem wczoraj akumulator bo skwierczał już z rana przy -16C i nadal dziś rano miałem problem z odpaleniem, ba nawet prawie się poddałem. Rozrusznik kręcił bez problemu ale się nie zapalał. Zaznaczam że mam nie za dużo paliwa (jakąś 1/4 zbiornika) czy to może być przyczyna że nie chce odpalać tylko żęzi i żęzi. Ale znowu z drugiej strony leję VERVE na pkn-nie prawie cały czas na tej samej stacji także raczej nie powinno być problem. Czy mam po prostu się pogodzić ze stwierdzeniem "sorry no taki mamy klimat". Tylko w tym wszystkim dochodzę do wniosku że chyba się pospieszyłem z tym akumulatorem, bo wydałem w serwisie forda 501 zela a tu pewnie nie od tego. Chociaż z drugiej strony akumulator miałem i tak wymienić w najbliższym czasie bo pomiary wskazywały już na schyłek żywotności. A że w zasadzie nie mam możliwości doładowywania takiego akumulatora w sposób wymuszony (prostownikiem) tylko jedynie poprzez alternator, także w obliczu zbliżających się -35C w lutym zdecydowałem się na wydatek. Może ktoś podpowie mi w temacie co innego ewentualnie może być przyczyną poza tym "sorry taki mamy klimat".
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 09:21   #16
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Sorry ale taki mamy klimat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A na poważnie. Często na stacjach sprzedaje się jeszcze ropę przejściową a czasami nawet letnią! Od tego bym zaczął. Może parafina zablokowała Ci filtr paliwa.

Kolejna sprawa to świece żarowe. Bez sprawnych świeczek nie odpalisz w takie mrozy. Trzeba sprawdzić czy nie spalone i czy dochodzi do nich prąd.

Coś czuję że w Twoim przypadku parafina nabroiła.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 09:33   #17
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Dziś rano rozruch przy -19 bezproblemowy, od pierwszego kopa.
dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2015, 19:36   #18
Chr
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Podładowanie akumulatora bez wyjmowania z auta

Witajcie!
Niecałe 2 lata temu kupiłem oryginalny akumultor Forda ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]), ostatnio po weekendzie bez ruszania auta, okazało się, że padł. W sklepie z akumulatorami, po sprawdzeniu powiedzieli, że wystarczy go doładować przez noc i powinno być ok. Kupiłem prostownik (z oferty Lidla, chwalony na wielu forachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ponieważ nigdy nie ładowałem aku (w focusie oryginalny sprzedawałem z autem, który miał 8 lat!) mam pytania:
1) Zakupiony aku jest dość duży, podczas montażu serwisanci mieli problem. Chciałbym go podładować bez wyjmowania. Czy muszę odłączać obie klemy, czy wystarczy jedna? Do drugiej jest dość ciężkie dojście, do ładowania można podłączyć z boku.
2) czy po odłączeniu aku mogę spodziewać się problemów z elektroniką i immobilizerem? Podczas ostatniej akcji z rozładowanym, niezbędne było podpięcie pod kompa, ale wtedy wiele błędów wyskoczyło.
3) Czy jeżeli będzie wymagane podpięcie pod komp, wystarczy FROScan i zwykły elm na bluetooth?
Chr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2015, 20:05   #19
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

3. Tak
2. żebyś miał kod do radia , poza tym żadnych problemów nie powinno być
1. Nie zaleca się ! Ale można i podładować z dwiema klemami podpiętymi . Oczywiście zaraz napiszą że nie wolno , bo nie wolno ale .... wiadomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2015, 20:19   #20
Chr
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Dzięki, ale czy bezpieczniej będzie jeżeli odepnę klemę z plusa i podepnę tam prostownik, a minus prostownika podepnę pod bolec uziemienia, bez odpinania klemy z aku?
Chr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , prostownik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.