Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2016, 09:58   #1
agressorus
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Tarnów
Model: Ford Focus MK 3
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Postów: 192
Domyślnie irytujace dźwieki podszybia

czy też tak macie w swoich autach że na nierównościach spod dolnej krawędzi szyby dochodzi takie dzwięk stukania czy drżenia elementów? robił cos ktoś z tym? to deska rodzielcza czy te plastiki z zewnątrz po maska?

agressorus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 15:58   #2
agressorus
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Tarnów
Model: Ford Focus MK 3
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Postów: 192
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

nikt nie ma takiego drżenia brzęczenia pod krawędzią przedniej szyby??
agressorus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 14:16   #3
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Skrzypi na nierównościach drogi plastik deski rozdzielczej, zwłaszcza twarda odbudowa radia Sony
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 16:31   #4
agressorus
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Tarnów
Model: Ford Focus MK 3
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Postów: 192
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

czyli nic sie z tym nie da zrobic? oprócz sprzedaży auta?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
agressorus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 21:34   #5
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Cytat:
Napisał agressorus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli nic sie z tym nie da zrobić?
Niet, trzeba przywyknąć, kupić minimum audi A6 lub próbować coś pokombinować samemu z plastikami, jak Ci się uda to oczywiście daj znać na FCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2016, 16:07   #6
ever27
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-09-2015
Skąd: Stęszew
Model: Focus mk3 FL
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Jestes pewien ze z podszybia ?
więc Tak , pierwsza opcja jezeli masz na podszybiu na srodku taki wystajacy plastik mały sprawdz bo on lubi latac i brzeczy , opcja druga osłona czujnika deszczu pod lusterkiem wstecznym tez przy pewnych obrotach brzeczy ..... Pod plastik z przodu wcisnalem troche kleju na goraco, pod krawedzie oslony przykleilem dociete paski z samoprzylepnych nozek do krzeseł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nic nie trzeszczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ever27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2016, 19:25   #7
kiroll
ford::average
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 27-06-2013
Skąd: werbkowice
Model: fokus kombi mk2, mk3
Silnik: 1,8tdci 1,5tdci
Rocznik: 2006,2018
Postów: 88
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

U mnie stukało (trzeszczało) zawias pokrywy silnika, ocierał wewnetrzną stroną o podszybie a raczej plastik który jest pod podszybiem od komory silnika.
kiroll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2016, 19:39   #8
lapawwa
ford::average
 
Avatar lapawwa
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: Tychy / Kraków Balice
Model: Focke-Wulf
Silnik: 2.0 TDCI 163km by Mayak
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Cytat:
Napisał agressorus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy też tak macie w swoich autach że na nierównościach spod dolnej krawędzi szyby dochodzi takie dzwięk stukania czy drżenia elementów? robił cos ktoś z tym? to deska rodzielcza czy te plastiki z zewnątrz po maska?
Kolego ostatnio u siebie z tym walczyłem. Rozebrałem i wyciągnąłem radio sony i nic monitor w tunelu środkowym i nic. Największe drgania miałem przy 1400 obr/min. Okazało się że zaraz za tunelem nawiewu na szybę przednią masz taką wąską piankę około 1cm x długość szyby. U mnie lekko się odkleiła i ona tworzyła taki dźwięk drżenia elementów. Długą linijką zepchnąłem kawałek dalej pod szybę i.... cisza jak makiem zasiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W między czasie po wyjęciu radia masz wolne przestrzenie które po części wygłuszyłem matą akustyczną w okolicach subwoofera i teraz mocny pas nie powoduje żadnego drgania zbędnego w kabinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lapawwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 10:30   #9
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

W mojej Foce jest to samo. Rezonans z silnika przenosi się na część kokpitu pod szybą przy 1500 obr/min , ale nie zawsze. Jak kiedyś przytrzymałem ręką cisza, więc może to wada konstrukcyjna że brakuje podparcia od dołu dla tej części obudowy. Z tego co czytam to Focusy MkIII mają z tym problem.
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 16:24   #10
lapawwa
ford::average
 
Avatar lapawwa
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: Tychy / Kraków Balice
Model: Focke-Wulf
Silnik: 2.0 TDCI 163km by Mayak
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: irytujace dźwieki podszybia

Problem nie problem ale można to łatwo sobie z tym poradzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jest to cholernie irytujące. Masz wypasioną fokę i trzęsą się plastiki. Hehe tak jak napisałem wcześniej można sobie z tym poradzić. Łatwo to sprawdzić długą linijką. Najlepiej żeby ktoś trzymał obroty na postoju aby się trzęsło i wtedy dotykacie i sprawdzacie gdzie się trzęsie.

Ostatnio edytowane przez lapawwa ; 09-05-2016 o 16:27
lapawwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.