Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2017, 09:20   #1
babakazu
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: Focus C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 125 KM benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 45
Domyślnie PCM - niewłaściwa wersja

Witam
Posiadam C-Max'a 1.8 PB z 2004r 92KW (125 PS). Przymierzałem się do aktualizacji oprogramowania. Podłączyłem ELMconfig i okazało się, że posiadam PCM ESU-121 od wersji 120 konnej czyli słabszej. Wg tabelki Siergieja powinien być PCM o symbolu ESU-131 lub ESU-411/418 (dla skrzyni MT B5/iB5). Nie wiem czy poprzedniemu właścicielowi padł oryginalny PCM i ktoś mu włożył ten od słabszej wersji czy ten typ tak ma... A może jest jakiś błąd w tabelce Siergieja?

Pytanie: czy "bawić się" w podmianę PCMa na właściwy (używany) czy zostawić tak jak jest?

Dodam, że zawsze narzekałem na mułowatość tego samochodu oraz na duże zużycie paliwa (może to kwestia niedopasowania PCM'a?). Jaki typ PCMa pasowałby do niego? Jeden z tych: ESU-131 lub ESU-411/418? Czy tylko np. ESU-131?

Na wszelki wypadek podaje to co po vinie zeznaje ETIS na temat auta:
Data produkcji: 11.05.2004
Model pojazdu: Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07
Typ nadwozia: 5-drzwiowy UAV
Wersja: Seria 50
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI (125/130PS)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - B5/IB5
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"D"

Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ELM-Information.jpg (16.4 KB, 81 wyświetleń)

babakazu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 16:01   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: PCM - niewłaściwa wersja

Cytat:
Napisał babakazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wszelki wypadek podaje to co po vinie zeznaje ETIS na temat auta
opisy opisami vin jest istotniejszy by stwierdzić co fabryka włożyła , jak będzie wiadomo co było to wtedy dalej coś można powiedzieć.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 17:52   #3
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: PCM - niewłaściwa wersja

Cytat:
Napisał babakazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam, że zawsze narzekałem na mułowatość tego samochodu oraz na duże zużycie paliwa (może to kwestia niedopasowania PCM'a?). Jaki typ PCMa pasowałby do niego? Jeden z tych: ESU-131 lub ESU-411/418?
\
Esu 411/418 nie włożysz do twojego rocznika to to są wersje z kostką po liftingu. Jak byś szukał sprawnego komputera z esu 131 mam taki z swojego byłego autka wersji 1,8 16v.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 20:57   #4
babakazu
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: Focus C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 125 KM benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 45
Domyślnie Odp: PCM - niewłaściwa wersja

Cytat:
opisy opisami vin jest istotniejszy by stwierdzić co fabryka włożyła , jak będzie wiadomo co było to wtedy dalej coś można powiedzieć.
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Podaję VIN: WF0MXXGCDM4C27357
babakazu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 21:11   #5
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: PCM - niewłaściwa wersja

Cytat:
Napisał babakazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że posiadam PCM ESU-121 od wersji 120 konnej czyli słabszej.
w tym aucie był zamontowany fabrycznie PCM 4M51-12A650-MA - ESU-121 np. zdjęcie z nim http://bazar.automedik.cz/AMD0358884326/ford/c-max
czyli praktycznie aktualizacja może być zrobiona do .....-MC
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP

Ostatnio edytowane przez SRS ; 14-09-2017 o 21:13
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 15:01   #6
babakazu
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: Focus C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 125 KM benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 45
Domyślnie Odp: PCM - niewłaściwa wersja

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
\
Esu 411/418 nie włożysz do twojego rocznika to to są wersje z kostką po liftingu. Jak byś szukał sprawnego komputera z esu 131 mam taki z swojego byłego autka wersji 1,8 16v.
Dzięki za propozycje - najpierw spróbuję upgrade oprogramowania. Nie jestem też pewien czy esu-131 będzie pasował do mojego c-maxa skoro fabrycznie był wstawiony esu-121 (chociaż w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego, skoro teoretycznie mam mocniejszą wersję silnikową).

Cytat:
w tym aucie był zamontowany fabrycznie PCM 4M51-12A650-MA - ESU-121 np. zdjęcie z nim [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czyli praktycznie aktualizacja może być zrobiona do .....-MC
Dzięki za info. Aktualnie mam wersje 4M51-12A650-MA i spróbuję podnieść do ...-MC

Dziękuję wszystkim za pomoc - jeśli uda mi się podnieść wersje oprogramowania do ...-MC to dam znać czy coś się zmieniło. Jeśli zrobię z niego "warzywo" to zgłoszę się po komputer do c-matix'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
babakazu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 16:03   #7
pawelzolo
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-09-2017
Skąd: Kraśnik
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 42
Domyślnie Odp: PCM - niewłaściwa wersja

babakazu I jak udało podmienić się oprogramowanie bo mam taki sam przypadek?
pawelzolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 08:11   #8
babakazu
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: Focus C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 125 KM benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 45
Domyślnie Odp: PCM - niewłaściwa wersja

Cytat:
Napisał pawelzolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
babakazu I jak udało podmienić się oprogramowanie bo mam taki sam przypadek?
Jeszcze nie - nie mam odpowiedniego kabelka (musi pracować przynajmniej z prędkością 500 Kbps). Ja pożyczyłem kabelek Mari (mpm-com) i teoretycznie powinien działać z taką prędkością ale mnie nie udało się uzyskać prędkości wyższej niż 38,4 Kbps a to jest za wolno. Próbowałem na różnych systemach (WinXP oraz Win10) oraz różnych sterownikach. Jeszcze walczę. Jeśli nie uda mi się zrobić tego do soboty to w przyszłym tygodniu zamówię kabelek od Viakena i wtedy powinno pójść. Tak jak pisałem - dam znać.
babakazu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.