Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2023, 16:15   #1
Galilard
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-11-2023
Skąd: Głuchołazy
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 1
Unhappy nie szczelność układu dodlotowego egr/dpf brak mocy

Witam grupowiczów 😀
Potrzebuje pomocy z moim transitem 2.2 tdci 115km 2010r
Zaczęło się od wywalenia głośnego syczenia przy dodawaniu gazu. Padło na nieszczelność układu dolotowego, zauważyłem blachowkręta w intercoolerze więc go wymieniłem, lecz nie przyniosło rezultatów. Od razu po tym (do 50km) wywaliło błąd dpf, zapchany i wypalanie nie pomaga. Postanowiłem kupić nowy i go wymienić ( niestety kupiłem na allegro) przeprowadziłem adaptacjie, wszystko było w porządku ( oprócz tego syczenia ) przez około 20km, po czym znów wywaliło błąd zapchanego dpf plus uszkodzony egr. Egr został wymieniony na nowy oryginalny, dpf ten oryginalny oddałem do regeneracji (faktycznie był zapchany) plus do tego wymieniłem czujnik różnicy ciśnień, od razu wykonałem adaptacjie egr,dpf itp. Auto nawet nie dojechało do domu od mechanika 70km i znów ten sam komplet błędów.
Powoli ręce mi już opadają kupa kasy wydana a auto jak stało tak stoi.
I moje pytanie jest takie: czy nie szczelność układu dodlotowego np. kolektor dolotowy może powodować takie objawy ?
A jak nie to co może powodować takie problemy ?

Galilard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2023, 08:26   #2
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: nie szczelność układu dodlotowego egr/dpf brak mocy

Skoro syczy to na bank jest problem. Jedź do ogarniętego mechanika niech sprawdzi na podpiętym kompie różnice ciśnień na dolocie.
BTW: wymiana części dobrych na nowe to nie jest najlepszy pomysł - no chyba, że Kolega ma gest to można wymienić cały silnika nowy i po sprawie.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 26-11-2023 o 08:31
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2023, 09:02   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nie szczelność układu dodlotowego egr/dpf brak mocy

Może być pęknięty kolektor dolotowy, ale radziłbym wpierw dokładnie sprawdzić cały dolot. Zwyczajnie - najlepiej na zimnym jeszcze silniku aby się nie poparzyć - gołą dłonią wodzi się po całym dolocie (odcinek od sprężarki do do kolektora), po wężach, kolankach, zwłaszcza na zagięciach dolotu, także okolicach EGR-a. Wbrew pozorom to jest bardzo dobra metoda, dłonią łatwo wyczuwa się uciekający strumień powietrza. A jeszcze lepiej, jeśli podczas tej próby znalezienia nieszczelności, druga osoba w kabinie lekko przegazowuje silnik.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , dpf , egr , transit



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.