Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2011, 21:14   #131
belinea122
ford::beginner
 
Avatar belinea122
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Było Mondeo MK4 Titanium jest MK5 Titanium
Silnik: Było 2.0 TDCI ; jest 1.5 ecoboost
Rocznik: 2007 ; 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

normalnie wstyd i nic więcej ;-) dobrze że chociaż jest na kogo tutaj liczyć ;-) jutro sprawdzę VIN i zobaczymy co tam będzie miał mój nowy wozik.

belinea122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 17:09   #132
belinea122
ford::beginner
 
Avatar belinea122
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Było Mondeo MK4 Titanium jest MK5 Titanium
Silnik: Było 2.0 TDCI ; jest 1.5 ecoboost
Rocznik: 2007 ; 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

No i wyszło że mam z 8 głośnikami serii z bogatego wyposażenia.
belinea122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 18:39   #133
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziś dostałem telefon z centrali od siebie z firmy (Wawa, ja mieszkam we Wrocku) z informacją że przyszła do mnie paczka od firmy Robert Bosh !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poprosiłem o otworzenie a w środku kompletna płyta z softem NAVI!!! co prawda na 2008 plus upgrade 5.0, ale podobno na 2010 jeszcze nie ma tych do oryginalnych systemów (tak mi też w salonie powiedzieli, a tylko oni teraz mają prawo to sprzedwać)

a teraz jak to się stało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

napisałem sobie maila na adres [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z informacją że mam fabrycznie zamontowany system i podobno należy mi się aktualizacja, no i tak przepychałem sie od osoby do osoby a to na węgrzech, a to w niemczech (kontakty dla wszystkich chętnych podam na PW) ale postanowiłem nie odpuszczać, choć chcieli mnie spuścić na drzewo ... no i po ponad pół roku takiego już dla sportu wypisywania maili chyba chcieli mnie mieć już dość wysłali płytkę!!!
Właśnie do nich napisałem ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczymy co odpiszą.
A czy ktoś z kolegów wysyłał może kateczkę jaka była w pudełku po płycie DVD do Blaupunkt DVD Navigation Europe? Ja wysłałem 2 miesiące temu na adres podany na karcie w oparciu o którą przysługiwało podobno darmowe oprogramowanie tj. Blaupunkt GmbH Blaupunkt Service Center 71522 Backnang Germany.
No i cisza.
Wysłałem zatem maila do centrali Blaupunkta a oni mi odpowiedzieli, że nic nie wiedzą na temat darmowego oprogramowania a poza tym nie mają centrum serwisowego w mejscowości Backnang Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i klops.
Zobaczymy co teraz odpiszą przyjaciele Węgrzy.
Pozdrawiam

p.s. a może ktoś ma do sprzedania jakąś płytkę z nowszymi mapami niż moje? Ja mam z 2007.
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2011, 18:23   #134
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

No i sukces !!!

Dzisiaj otrzymałem płytkę z Niemiec z firmy Robert Bosch z mapami na 2008 wraz z update-em 5.0

Dodatkowo mam pytanie czy w ASO w ogóle jest możliwość aktualizacji oprogramowania convers + i navi??? bo w Rzeszowie powiedzieli że o niczym takim nie słyszeli !!!!
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2011, 13:18   #135
kewalls
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: s.michnicki@gmail.com
Model: Ford Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCi / 175 KM
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

witam,

od kiedy jeżdżę moim Mondeo (mam Blaupunkta NX) mam problem z odbiorem niektórych stacji radiowych. mieszkam w Toruniu i często słucham Radia ZET na częstotliwości 95.6 MHz. problem polega na tym, że radio odbieram raz w mono, a raz w stereo. czasem zmienia się to co kilka sekund. czasem jadę dłuższy czas i mam cały czas mono. ciekawe jest to, że za każdym razem kiedy dostrajam ręcznie radio to po wyszukaniu właściwych fal na ułamek sekundy odbiór jest w stereo, ale po chwili znów mam mono. problem taki nie występuje przy innych stacjach radiowych. kiedy wyjadę poza kujawsko-pomorskie i złapię Radio ZET na innych falach to nie ma żadnego problemu. Będąc w Warszawie zauważyłem to samo na falach PR1 (92.4 MHz).

szukałem informacji na temat tego problemu, ale znalazłem tylko zamknięty temat na tym forum, gdzie ktoś opisywał identyczny problem. nikt jednak nie odpowiedział.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? czy znacie rozwiązanie? może nowy soft. nie mogę wgrać najnowszego, bo nie mam jeszcze nowych map (moje są z 2008 roku).

wczoraj wymieniłem bat anteny, podstawkę i przewód od podstawki do słupka. miałem to uszkodzone i nie działała nawigacja. liczyłem, że po wymianie tych elementów rozwiąże się również problem z odbiorem stacji radiowych, ale nic to nie dało.

sm

Ostatnio edytowane przez kewalls ; 16-09-2011 o 13:20
kewalls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2011, 22:21   #136
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Ja to zgłaszałem w ASO, ale okazało się, że wszystkie NX'y zachowują się identycznie.
Okazało się, że przyczyna tkwiła w parametrze music/speech kodowanym przez RDS danej stacji. Ten parametr zmusza radio do zoptymalizowania ustawień dla jak najlepszego rozumienia mowy - i ten tryb powinien być włączany przez stacje tylko przy wiadomościach. Niestety stacje czasami włączają go sobie, jak chcą. W moim przypadku pomógł mail do dyr. technicznego radia W-wa.
Jak wejdziesz w Engineering Mode (CD+HOME+CLIMATE) to będziesz mógł podejrzeć ten parametr. Jeśli zmienia on się wtedy kiedy słyszysz mono to to jest to.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2011, 13:19   #137
belinea122
ford::beginner
 
Avatar belinea122
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Było Mondeo MK4 Titanium jest MK5 Titanium
Silnik: Było 2.0 TDCI ; jest 1.5 ecoboost
Rocznik: 2007 ; 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Hej
co sadzicie o tej firmie i usłudze która oferują ? czy faktycznie po wizycie w tef firmie będę miał nawigacje i całe menu po polsku ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
belinea122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 05:38   #138
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał belinea122 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej
co sadzicie o tej firmie i usłudze która oferują ? czy faktycznie po wizycie w tef firmie będę miał nawigacje i całe menu po polsku ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Prawie po polsku bo brak polskich czcionek, glos lektora sie nie zmienia. To jest nakladka a nie aktualizacja, chlopaki wzieli service pack zdekompilowali, zastapili wyrazy z innego jezyka polskimi i skompilowali spowrotem, potem wgrywaja jako aktualizacje. Zreszta zrobione jest to nieudolnie bo nawet wyrazy na jednej planszy raz zaczynaja sie z duzych a raz z malych liter. Za ta cene to jakas kpina, usluga nic nie warta lepiej miec juz orginalny jezyk. Jak to tacy specjalisci to niech wprowadza do aktualizacji obsluge polskich czcionek to wtedy bedzie mozna sie zastanawiac ale i tak nie w tej cenie.

P.S - napisalem ten post bez polskich znakow i zobacz jak wyglada.
pozdrawiam
__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 20:57   #139
belinea122
ford::beginner
 
Avatar belinea122
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Było Mondeo MK4 Titanium jest MK5 Titanium
Silnik: Było 2.0 TDCI ; jest 1.5 ecoboost
Rocznik: 2007 ; 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Dzięki wielkie za odpowiedz , faktycznie dam sobie spokój z taka aktualizacja...
belinea122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2011, 09:01   #140
komarkutno
ford::advanced
 
Avatar komarkutno
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Kutno
Model: Fusion Titanium, bliss, lane assist. FDL, TSR, Sync3
Silnik: 2.0 EB 240 km
Rocznik: 2013
Postów: 252
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Fajny filmik o możliwościach naszych navi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . byłoby super gdyby ktoś ujawnił jak tego dokonał.
komarkutno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.