Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2018, 01:10   #121
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Jak ktoś będzie miał autko z full led to wrzućcie zdjęcie jak się to w nocy prezentuje wewnątrz i zewnątrzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 09:29   #122
Maciej_87
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-02-2018
Skąd: Nieważne
Model: Fiesta ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byleby nie świeciły na 50% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maciej_87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 09:39   #123
losarturos
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 30-10-2006
Skąd: Katowice
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 198
Smile Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

A na 60% mogą? ;-)
losarturos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 11:59   #124
Maciej_87
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-02-2018
Skąd: Nieważne
Model: Fiesta ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Mogą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Widziałem już nie jedne "full ledy" w fabrycznie nowym aucie pewnej marki, które świeciły jakby chciały a nie mogły.
Maciej_87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2018, 22:34   #125
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Jak ktoś jeździ trasy i to poza autostradami i ekspresówkami to doceni ledy czy ksenony, do jazdy po miejskich okolicach i okazyjnych tras (fiesta z tą myślą jest projektowana) nie ma co bać się tych halogenów, ford ma bardzo dobre podstawowe światła halogenowe. No nie skręcają.. ale widać gdzie jechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeździłem kilka dni testówką titanium 1.0 EB 100km 6M 5D z oknem dachowym, systemem B&O, kamerą cofania, grzane fotele,
to co na mnie zrobiło najlepsze wrażenie:
-auto jest wybitnie ciche, jak na segment B to jest MEGA ciche. Dotyczy to zarówno szumu wiatru, szumu opon, jak i wyciszenia grodzi silnika. Jeśli nowego focusa też tak wyciszą to będzie pogromcą octavii i innych flotowcówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-układ kierowniczy jak z auta o klasę wyższego.
-system utrzymania w pasie fajny ficzer ale świadomemu wypoczętemu kierowcy trochę przeszkadza w swobodnym wybieraniu linii jazdy w pasie po łukach, trochę jakby koleiny ściągały. Ale jak grzebałem w SYNC to fajnie korygował moje gapowe uciekanie do linii. Można łatwo wyłączyć dedykowanym guzikiem na manetce kierunkowskazów i delektować się fordowską słynną precyzją układu jezdnego.
-precyzyjna skrzynia, krótki skok dzwigni, wszystkie biegi wchodzą wzorcowo
-na panelu radia dedykowany przycisk do wyłączania ekranu, no dla mnie bomba!
-fantastyczna widoczność wokół pojazdu, szyby drzwi nisko ścięte.
-dobra ergonomia przycisków, menu komputera i infotainmentu
-elektrycznie otwierany dach jest genialny ale praktyczny tylko do prędkości 50-70km/h, później łopotanie wiatru wali po bębenkach
-system B&O gra zacnie, choć bardziej dla fanów naturalnego brzmienia niż fanów dawania basów na maksa. Detale i scena są bardzo czytelne, nie przerysowane. Bas naturalny nie przesadzony. W połączeniu z wyciszeniem auta ma to sens.
-lusterka na początku wydają się dziwne i niepraktyczne ale po przywyknięciu i odpowiednim ustawieniu widać w nich wszystko
-Climatronic ma świetny patent z 3-ma stopniami dmuchawy, można ograniczyć podrywanie grzywki po starcie w rozgrzanym aucie.
-ASS buja autem przy rozruchu silnika więc dla mnie dyskwalifikacja, po starcie silnika pierwsza rzecz to odruchowa dezaktywacja ASS.
-świetna praktyczna kamera cofania, nawet ci co radzą sobie świetnie z parkowaniem to polubią taki patent kiedy widać wszystko jak na dłoni. Idealne wykorzystanie potencjału wyświetlacza 8".
-promień skrętu istnie miejski, auto zawraca w miejscu.
-w trasie jest stabilne jak poważne kombi, nawet przy 190km/h auto jedzie jak po sznurku i przy zmianach pasów nie ma tendencji do jakiegoś uciekania z drogi.
-zawieszenie ma ogromny potencjał do większych mocy, czułem się jak w poważnym aucie z założoną blokadą mocy na 100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-100 koni w mieście jest bardzo sprawne ale na trasie brakuje mu cugu w średnim zakresie obrotów, trzeba mieszać biegami i kręcić wysoko żeby pojechał. Ale jedzie.
-uszczelki drzwi, przy zamykaniu drzwi nie ma klaskania jak w tanich autach, wrażenie jest jak w mondeo i lepszych autach wyższych segmentów. Nawet laicy komentowali że fajnie drzwi się zamykają.
-proste czytelne i ładne zegary, fajne podświetlenie z dużą regulacją.
-rewelacyjny wyświetlacz monochromatyczny komputera, tło ekranu jest czarne i nie błyszczy w nocy, świeci jak oled, czy tam amoled. Kontrast milion do jednego.
-fotele grzeją jak szalone, nawet zmarźluch powie że potrafią się nagrzać!

Rzeczy które mi nie podpasowały:
-miękkie fotele, dla mnie za miękkie
-1.0 EB 100KM przy około 4100 RPM ma małą czkawkę, nie wiem z czego to wynika...
-przy zmianie biegu na wysokich obrotach po puszczeniu gazu obroty spadają wolno więc po wrzuceniu kolejnego biegu i puszczeniu sprzęgła występuje szarpnięcie silnikiem, ja lubię jak sobie zgram obroty silnika ze skrzynią i nie czuć zmian biegów nawet przy dynamicznej jeździe więc mi to wydłużało zmiany biegów
-komputer sugeruje jazdę grubo poniżej 2.000rpm a wtedy w kabinie słychać mocno dudnienie po dodaniu gazu
-ekran SYNC jest wielki i blisko kierowcy ale zwrócony ku tyłowi auta więc kierowca patrzy na niego pod dużym kątem. Aż się prosi żeby go odwrócić nieco w stronę kierowcy. Nie ma o co oprzeć nadgarstek więc zdarza się podczas bujania autem nie trafić w przycisk.
-z tyłu jest bardzo mało miejsca na nogi pasażerów, nad głową też nie ma szału.
-elektrycznie otwierany dach po otwarciu przy wyższych prędkościach wali po bębenkach, wiatr wpada w łopot i dudni jak helikopter.
-wrzucając 5 bieg trochę zaczepia się o kolano pasażera.
-podłokietnik ma malutki schowek z beznadziejną tacką na drobiazgi i podczas jazdy jest prawie bezużyteczny, jak dla mnie za niski i za bardzo cofnięty.
-na 17" felgach było nieco za twardo, łączenia asfaltu, dziury i policjanty "wchodziły" do kabiny. Kręgosłup ratował miękki fotel. Myślę że mniejsze felgi dodadzą komfortu na nierównościach.

Wsiadając do tego auta po raz pierwszy można je błyskawicznie wyczuć i szybko do niego przywyknąć. Jest bardzo komfortowe, zwinne, szybkie, ciche, można w nim odpocząć wracając z pracy do domu. Moja żona jest nim zachwycona, do tego stopnia że obecnie finalizujemy zakup nowej fieściny.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2018, 23:26   #126
losarturos
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 30-10-2006
Skąd: Katowice
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 198
Smile Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał Touch'n'go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-1.0 EB 100KM przy około 4100 RPM ma małą czkawkę, nie wiem z czego to wynika...
Wynika to z tych 100 kuni. Po prostu firma elektronicznie ograniczyła moc silnika powyżej 4000 rmp i dalej ona nie rośnie tak jak w wersji 125KM. Widziałem gdzieś stare wykresy EB 1.6 150 i 182 z Focusa. W słabszej wersji powyżej 4000 moc nie rośnie tylko zostaje na poziomie 150 koniasów. Zakładam, że tu jest tak samo.
losarturos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 00:31   #127
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał losarturos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po prostu firma elektronicznie ograniczyła moc silnika powyżej 4000 rmp i dalej ona nie rośnie tak jak w wersji 125KM.
Zgoda, moc jest przykastrowana, tylko to ta czkawka nie jest jak odjęcie gazu i dalej już wolniejsze rozpędzanie, tylko efekt był jak odjęcie i ponownie dodanie gazu.. było to powtarzalne. Odebraliśmy już naszą fiestę z tym samym silnikiem, jak nią pojeżdzę więcej to napiszę czy też ma czkawkę. I jak się silnik ułoży to jadę do doktora heko wyleczyć wszystkie czkawki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mamy felgi stalówki 15" i komfort jazdy po łaciatej drodze z licznymi łączeniami asfaltu jest dużo wyższy niż na felgach 17". Jeśli dla kogoś to jest istotne, to nie warto dokładać do ładniejszych większych felg.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 11:25   #128
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał Touch'n'go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak się silnik ułoży to jadę do doktora heko wyleczyć wszystkie czkawki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj znać czy się udało, bo podobno mk8 jeszcze nie rozgryźli.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 11:28   #129
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

195/60 to jest spory balon i czuć to na zakrętach. Poza tym między 15", a 17" są jeszcze "szesnastki" 195/55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z moim zdaniem optymalnym profilem opony.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 14:22   #130
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
195/60 to jest spory balon i czuć to na zakrętach. Poza tym między 15", a 17" są jeszcze "szesnastki" 195/55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z moim zdaniem optymalnym profilem opony.
Ano zgadza sie, dobry kompromis. Chociaz jesli mialbym wersje ST czy chocby ST-line z tymi 140KM, to mysle ze 17' bylyby ok


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.