Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2020, 08:44   #1
Lard Vader
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-05-2015
Skąd: Scurgum
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Radio Sony 1CD + BT nie włącza/nie wyłącza się samo i gubi ustawienia

Przeszukałem forum pod kątem moich problemów ale nie widzę podobnych sytuacji.

W skrócie: od pewnego czasu pada mi akumulator a wcześniej ( i w trakcie) zaczęło wariować radio (Sony, 1 CD, zestaw BT ze sterowaniem głosowym mod "Helga-1" - czyt. po niemiecku ;-) ).

Oczywiście elektryk 2x sprawdzał i twierdzi, że po 30 minutach pobór spada do sensownego poziomu (elektryk ma swoje lata, pracował w Fordzie podobno).

Wariowanie można opisać tak: wyłącza się / włącza samo od czasu do czasu. Czasem po wyłączeniu samochodu i wyjęciu kluczyka działa (wcześniej się wyłączało). Znika zegar (------- itp). Działa raz głośniej raz ciszej. Czasem po włączeniu silnika i ręcznym włączeniu radia pojawia się napis 1 hour, czasem nie.

Mój błąd, że nie pomyślałem o wyjęciu bezpiecznika od radia. Sprawdziłbym, czy jest przyczyną rozładowywania się akumulatora (nowego, dodam, bo poprzedni wymieniłem sądząc, że ze starości padł).

Jeśli taki przypadek był omawiany, proszę (na priv. ) o jakąś wskazówkę jakiego słowa kluczowego użyć.

Z góry dziękuję za podpowiedzi. Nie wiem, czy problemu szukać w radiu czy konsoli zegarów ( = problemy z szyną CAN). Tylko inne wskaźniki działają bez problemu.

Acha, zdaje się, że sterowanie głosowe już nie działa - przyciśniecie przycisku nie skutkuje już wrzaskami wściekłej Niemki - ale BT (handsfree) działa.

PS: podskok na progu ew walnięcie w okolicę kierownicy potrafi radio "obudzić" ( = zapala się wyświetlacz, włącza radio). Niestety nie ma na to reguły więc nie wiem, czy to przypadek, czy gdzieś tam jest problem.

edit: mam "golasa" - zwykły czerwony wyświetlacz, żadnych kolorów, navi, Converse itp. kraników, dywaników itp. - radio na 1 CD; dodam jeszcze, że raz na kilkadziesiąt uruchomień pokazuje się na chwilę kontrolka akumulatora (i gaśnie zaraz) - ale jak sprawdzałem napięcie ładowania to niby wszystko OK (zdaniem elektryka)


Ostatnio edytowane przez Lard Vader ; 06-08-2020 o 11:13 Powód: dod. info
Lard Vader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.