Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2018, 12:19   #41
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Nigdy nie słyszałem, że śrubokrętem można sprawdzić luz na panewkach bez zdejmowania głowicy.

Gdybyś mógł zdjąć pasek wielorowkowy, uruchomić silnik i posłuchac czy odgłos sie zmienił, mozna nawet przejechać trooshe bez paska, bo coś mi nie pasuje, że 3000 km, i żadnej różnicy w wydawanych dżwiekach.
Cudów nie ma, jak sie chce komuś szukac, to przyczynę znajdzie, bo jazdy próbne, nawet 10 mechaników nic nie wniosą, jak nie bedzie sie zmieniac parametrów, można zdejmować po kolei kabel ze swiecy, i tak jechac, jak tłok, lub panewka, musi być różnica, na cylindrze, który w danej chwili ze zdjetym kablem nie pracuje.

Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 17:18   #42
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

"Jaryska": Dokładnie tak sprawdzał mi luzy na tłoku i panewkach:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , i nic nie drgnęło nawet. Ten sam mechanik ściągał przewody z świec na trybunie, gdy ja gazowałem jak zwykle w granicach 2000 obr. na minute. Nie słyszałem żeby coś się zmieniało, a widziałem przez szybę z przodu, ze ściąga przewody ze świec w kolejnych cylindrach. Ten sam mechanik podejrzewa, ze na ostatnim cylindrze to stuka, wiec myśli, ze to może być POPRZECZNY luz na tłoku, który ma ponoć nie wysoka ściankę, dlatego mógł się trochę wyrobić i lata lekko na boki, a nie pionowo. Osobiście myślę, ze może mieć racje, bo kompresja pewnie przez to spadła a zatem moc, bo autko ma trochę słabe przyspieszenie. Będę za kilka dni mierzył kompresje w każdym cylindrze. Dziwne, ze od razu mi nie mierzył kompresji, chyba dlatego, ze zależało mi na czasie i robił to poza terminem, a ja musiałem jechać do Niemiec. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę, ze jeśli by to były panewki, to już dawno powinny zostać zmielone, a w oleju czyściutko. A może on już zmielił te panewki, przed moim zakupem, bo dziwne mi się wydawało, ze facet, który sprzedaje auto na tydzień przed sprzedażą wymienia olej na świeży!!! Ale czy bez panewki auto mogłoby jeździć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 18:35   #43
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

moja rada taka

jesli jezdzisz blisko miejsca zamieszkania, olej to
jesli jezdzisz po panstwach zachodnich - nowy silnik to twoje najmniejsze zmartwienie
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 15:34   #44
Grolsh
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Focus
Silnik: 1,6 Ti vct
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Witam
Podepne się pod świeży temat.
Mam silnik 1.6 tivct 115 KM w fokusie mk2 2010 r. Występuje u mnie grzechotanie przy schodzeniu z obrotow, hamowaniu silnikiem. Ustaje przy 2000 obr. Obstawiam że to panewki lub luźny sworzeń tłoka. Nie jest to słyszalne w środku gdy np gra radio lub dmuchawa jest ustawiona na więcej niż na 1 bieg (kreske). Postanowiłem to tak zostawić, bo jedyne wyjście wg mnie to wymiana silnika.
Natomiast muszę pierwszy raz po zakupie wymienić olej. Wg kartki i poprzedniego właściciela jest wlany mobil formuła 5W30.
Czy uważacie, że w takiej sytuacji jak napisałem można zmienić olej na gęstszy np 5W40?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Grolsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2018, 01:10   #45
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

U kumpla w 1.6 100KM serwis zalecił mu zmianę na 5w40. ale to było dawno.Chyba w instrukcji jest taki dopuszczony.Jesli chodzi o M.bile to sa 2rodzaje 5w30 ESP F.rmula i XE.Ten drugi ma specyfikacje F.rda.Wydaje mi się że możesz raz zaryzykować ten 5w40(jeżeli te dźwięki rzeczywiście pochodzą gdzieś z wew..części silnika) a jak nie pomoże to wrócić do 5w30.W sklepach internetowych F.rda są dostępne oleje 5w40.
Ja wielokrotnie kombinowałem z gęstszymi olejami.Ostatecznie doszedłem do wniosku, że jak coś jest zużyte(ma luzy) to po rozgrzaniu oleju i tak będzie to słychać lub silnik będzie zużywał olej.

Ostatnio edytowane przez stadar ; 25-12-2018 o 02:04
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 10:02   #46
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Ciag dalszy... iC.d. : A wiec sprawa przedstawia się następująco: Mierzyłem ciśnienie w cylindrach, kolejno: 1,2,3,4. W każdym cylindrze była w przybliżeniu jednakowa, a w cylindrze numer "2" niższa o 1 Bar. Następnie zakupiłem mala kamerkę endoskopowa u Chińczyka (7,- Euro) z światełkiem 5 mm średnica. Wykręciłem wszystkie świece i obejrzałem cylindry i tłoki od środka przez otwór na świece. - Opłaciło się! Cylindry ok, ale tłok w cylindrze numer "2" również różnił się od pozostałych - miał prawie błyszcząca powierzchnie, pozostałe miały osad nagaru, jak zwykle to bywa. - Wniosek taki: Cylinder "2" nie otrzymuje benzyny! - Walnięty wtrysk, ponieważ wszystkie przewody, świece oraz cewka zostały już sprawdzone. No może sterownik lub zapowietrzona listwa podawcza paliwa, ale to mało prawdopodobne. Z tego wynika, ze auto miało małe przyspieszenie oraz mniejsza moc niż powinna, wszystko się zgadza, a klekot , głuchy występował ponieważ tłok nie miał obciążenia i sobie latał, powyżej 2000 obr. zaczynał się ten głuchy stukot "na luzie" i podczas jazdy! Od czasu ostatniego posta zjeździłem następne 1.500 km i nic się nie zmieniło, wiec to żadne panewki ani luz sworznia czy tłoka. Zamierzam zakupić wtrysk, 1 sztukę i wymienić go w drugom cylindrze! - Stad moje pytanie: Czy należy założyć nowy temat, czy mi ktoś dokładnie opisze jak się do tego zabrać, żeby nic nie uszkodzić i nic nie spalić. Wymiana zapewne jest banalna, ale wole dmuchać na zimne! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem, ze jest tam ciśnienie, w przewodach paliwowych, i ze trzeba wyłączyć bezpiecznik pompy paliwowej, potem włączyć silnik, aż on sam zgaśnie, następnie pokręcić ok. 5x rozrusznikiem i wtedy zabrać się do rozbiórki.... Byłbym wdzięczny za opis "krok po kroku". Wymiany wtrysku paliwowego. (A może jest jakiś filmik, ja nic nie znalazłem). Dzieki!
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 12:14   #47
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Gdyby nie dostawał benzyny na jeden cylinder, to jazda była by koszmarem, a na wolnych obrotach trzesie silnikiem, lub gaśnie.Wymiana wtryskiwacza bezcelowa.

Szkoda że nie podałes wartości ciśnienia jakie jest , bo jak na trzech miał 9 a na jednym osiem, to takie objawy, a jak na trzech po 13 a na jednym 12, to inna sprawa.

Własnie obraz denka tłoka może byc od niedopalania z powodu niższego cisnienia..

A wymiana wtryskiwacza w benzynowym jest tak prosta, że nawet opisywać nie ma co.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 16:27   #48
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wyciągasz listwę z wtryskami, kręcisz i widzisz, czy drugi podaje, czy nie (wskazany reżim ppoż.).
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 19:23   #49
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Jaryska: Ciśnienie było w granicach 14,5 ale mierzyłem nie profesjonalnie, bo tylko wykręcałem świecę i dociskałem kolejno miernik na kilka sekund podczas zapłonu silnika. Na drugim było o ok. 1 Bar mniejsze niż p[pozostałe.

Bump: Skolmi, to jak ma się lać ta benzyna ... na silnik??? mam podłożyć jakąś szmatę większą? Jeśli przewody miałyby np. przebicie, to mnie wywali w kosmos! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poważnie, jak się zabezpieczyć by się nic nie zapaliło? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Moze być, ze ten drugi tłok ma po prostu luzy osiowe, dlatego tak właśnie klepie pod obciążeniem i dodawaniu gazu, ze te luzy powodują brak odpowiedniej kompresji i dlatego nie dochodzi do zapłonu? I te stuki to może właśnie tzw. "wypadanie zapłonu" jest?

Bump: Jeszcze dodam, ze na wolnych obrotach silnik chodzi IDEALNIE, nic nie trzęsie, nic nie pyka i nie stuka, żadnych skoków obrotów, wszystko constant. Brak tylko przyspieszenia i pali w miescie jakby mniej, bo ok. 7,8 litra/100km
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 07:58   #50
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Klekot silnika benzynowego -diagnoza tłoki

Jak pali mniej, to tylko sie cieszyć.
Jak ma takie ciśnienie, to wzorowe, a taka róznica 1 atm jest dopuszczalna, i nie ma żadnego wpływu na pracę i moc silnika.

Problem masz gdzie indziej, na pewno nie w tym co opisałes.
Sprawdż rozrząd, bo minimalnie żle ustawiony, daje odczuwalną róznicę w mocy silnika.
Wystarczy że pasek przetawiony o 2 ząbki, i efekt taki jak opisujesz.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.