Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2016, 08:37   #2991
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

W Oplu również jest coś takiego.

bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2016, 09:24   #2992
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak ta twoja maszyna z tą mocą się zachowuje ?? bo imponująco to wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,jakbym miał nadmiar środków to skusiłbym się na FFMK3 ST ale bliżej mi do RS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2016, 14:46   #2993
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

S-U-P-E-R, mała rakieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze nie narzekam na brak mocy, a zrobiłem już 7kkm na hybrydzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2016, 21:07   #2994
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ja od kilku miesięcy zastanawiałem się nad następcą dla mojego Focusa MK2 - chciałem samochód nieco bardziej przestronny, z nieco większym bagażnikiem i trochę mocniejszym silnikiem (obecnie 1.6 benzyna, 100 KM). Ponieważ jestem bardzo zadowolony z obecnego samochodu, dlatego od razu pomyślałem o kolejnym Fordzie. Tzn. przechodziły mi przez głowę też inne marki, ale ja mam jakoś tak, że naprawdę niewiele samochodów, które są obecnie na rynku, mi się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochody francuskie i włoskie odpadają (nie pytajcie dlaczego), made in Japan - tu nie ma zbyt wiele ciekawego - Toyota Avensis? Tego pudła nie chciałbym nawet za darmo, Mazda 6 - (podobno) b. słabo wyciszona, reszta - nie kojarzę. Co jeszcze mamy na rynku - Opel - kompletnie nie znam, Kia/Hyundai - po prostu nie podobają mi się. No i po solidnym odsiewie na placu boju zostały 3 samochody - Ford Grand C-Max, VW Touran i Ford Mondeo:
- Grand C-Max - koncepcja kompaktowego minivana spodobała nam się w pierwszej chwili, bo taki samochód daje wrażenie dużej przestrzeni wewnątrz, bagażnik jest również spory, dzieciaki w tylnym rzędzie podróżują rzeczywiście przyjemnie, bez wrażenia zamknięcia w małej, ciasnej puszce. Niestety (albo stety) C-Max odpadł ze względu na plastiki w środku, które nam się nie za bardzo spodobały i tylne fotele, które są (moim zdaniem) niewygodne - ma się wrażenie siedzenia na krześle, a środkowe miejsce to prawdziwy dramat - kto nie wierzy, niech sam sprawdzi…
- Touran - zabijcie mnie, ale muszę się przyznać - po wizycie w salonie VW byliśmy po prostu zachwyceni tym samochodem. Wnętrze o klasę lepsze niż w Grandzie - wrażenie jakości jest dużo lepsze, no i tylna część nadwozia - 3 szerokie, wygodne fotele z tyłu, ogromny bagażnik, masa schowków, itp., itd. Naprawdę byliśmy bardzo blisko kupienia tego auta, aczkolwiek po paru nieprzespanych nocach, przewertowaniu różnych forów dot. VW (polskich i nie tylko) stwierdziłem, że chyba jednak jeszcze nie tym razem. Ciągle niepewne silniki TSI (chociaż te aktualne wersje 1.4 150KM wydają się w miarę bezpieczne) i opisywane przez użytkowników problemy jakościowe sprawiły, że po prostu odpuściliśmy. Niestety kupno VW to ciągle loteria, chociaż oczywiście ta firma sprzedaje tysiące samochodów i być może statystycznie tylko niewielka część jest trefna. Ale uczucie niepewności pozostaje.
- Mondeo - Z tej trójki wydał nam się najrozsądniejszym wyborem. Bardzo cichy, wystarczająco przestronny, z wnętrzem, które bardzo mi się podoba i (chyba) w miarę bezpieczny, jeśli chodzi o awaryjność. Co nie oznacza, że po dokładnym obejrzeniu go i przejechaniu 150 km na jeździe próbnej nie dostrzegam w tym samochodzie wad - miejsca z tyłu mogłoby być więcej, niektóre elementy wykończeniowe są takie sobie, jego wymiary na pewno nie ułatwiają ciasnych manewrów. Niemniej jednak po przesiadce z mojego Focusa faktycznie czuje się różnicę i o to chodzi. Jazda po prostu odpręża, komfort jest naprawdę wysoki, a bagażnik wystarczający.
I w ten właśnie sposób podjęliśmy decyzję o zakupie Mondeo, na dniach będziemy go zamawiali, mam nadzieję, że na gwiazdkę będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr

Ostatnio edytowane przez stefanb ; 14-08-2016 o 21:13
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2016, 22:07   #2995
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja od kilku miesięcy zastanawiałem się nad następcą dla mojego Focusa MK2 - chciałem samochód nieco bardziej przestronny, z nieco większym bagażnikiem i trochę mocniejszym silnikiem (obecnie 1.6 benzyna, 100 KM). Ponieważ jestem bardzo zadowolony z obecnego samochodu, dlatego od razu pomyślałem o kolejnym Fordzie. Tzn. przechodziły mi przez głowę też inne marki, ale ja mam jakoś tak, że naprawdę niewiele samochodów, które są obecnie na rynku, mi się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochody francuskie i włoskie odpadają (nie pytajcie dlaczego), made in Japan - tu nie ma zbyt wiele ciekawego - Toyota Avensis? Tego pudła nie chciałbym nawet za darmo, Mazda 6 - (podobno) b. słabo wyciszona, reszta - nie kojarzę. Co jeszcze mamy na rynku - Opel - kompletnie nie znam, Kia/Hyundai - po prostu nie podobają mi się. No i po solidnym odsiewie na placu boju zostały 3 samochody - Ford Grand C-Max, VW Touran i Ford Mondeo:
- Grand C-Max - koncepcja kompaktowego minivana spodobała nam się w pierwszej chwili, bo taki samochód daje wrażenie dużej przestrzeni wewnątrz, bagażnik jest również spory, dzieciaki w tylnym rzędzie podróżują rzeczywiście przyjemnie, bez wrażenia zamknięcia w małej, ciasnej puszce. Niestety (albo stety) C-Max odpadł ze względu na plastiki w środku, które nam się nie za bardzo spodobały i tylne fotele, które są (moim zdaniem) niewygodne - ma się wrażenie siedzenia na krześle, a środkowe miejsce to prawdziwy dramat - kto nie wierzy, niech sam sprawdzi…
- Touran - zabijcie mnie, ale muszę się przyznać - po wizycie w salonie VW byliśmy po prostu zachwyceni tym samochodem. Wnętrze o klasę lepsze niż w Grandzie - wrażenie jakości jest dużo lepsze, no i tylna część nadwozia - 3 szerokie, wygodne fotele z tyłu, ogromny bagażnik, masa schowków, itp., itd. Naprawdę byliśmy bardzo blisko kupienia tego auta, aczkolwiek po paru nieprzespanych nocach, przewertowaniu różnych forów dot. VW (polskich i nie tylko) stwierdziłem, że chyba jednak jeszcze nie tym razem. Ciągle niepewne silniki TSI (chociaż te aktualne wersje 1.4 150KM wydają się w miarę bezpieczne) i opisywane przez użytkowników problemy jakościowe sprawiły, że po prostu odpuściliśmy. Niestety kupno VW to ciągle loteria, chociaż oczywiście ta firma sprzedaje tysiące samochodów i być może statystycznie tylko niewielka część jest trefna. Ale uczucie niepewności pozostaje.
- Mondeo - Z tej trójki wydał nam się najrozsądniejszym wyborem. Bardzo cichy, wystarczająco przestronny, z wnętrzem, które bardzo mi się podoba i (chyba) w miarę bezpieczny, jeśli chodzi o awaryjność. Co nie oznacza, że po dokładnym obejrzeniu go i przejechaniu 150 km na jeździe próbnej nie dostrzegam w tym samochodzie wad - miejsca z tyłu mogłoby być więcej, niektóre elementy wykończeniowe są takie sobie, jego wymiary na pewno nie ułatwiają ciasnych manewrów. Niemniej jednak po przesiadce z mojego Focusa faktycznie czuje się różnicę i o to chodzi. Jazda po prostu odpręża, komfort jest naprawdę wysoki, a bagażnik wystarczający.
I w ten właśnie sposób podjęliśmy decyzję o zakupie Mondeo, na dniach będziemy go zamawiali, mam nadzieję, że na gwiazdkę będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr
Pochwal się jak zamówisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2016, 08:24   #2996
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

[QUOTE=stefanb;2642459]Ji po solidnym odsiewie na placu boju zostały 3 samochody - Ford Grand C-Max, VW Touran i Ford Mondeo:

- Touran - zabijcie mnie, ale muszę się przyznać - po wizycie w salonie VW byliśmy po prostu zachwyceni tym samochodem. Wnętrze o klasę lepsze niż w Grandzie - wrażenie jakości jest dużo lepsze, no i tylna część nadwozia - 3 szerokie, wygodne fotele z tyłu, ogromny bagażnik, masa schowków, itp., itd. Naprawdę byliśmy bardzo blisko kupienia tego auta, aczkolwiek po paru nieprzespanych nocach, przewertowaniu różnych forów dot. VW (polskich i nie tylko) stwierdziłem, że chyba jednak jeszcze nie tym razem. Ciągle niepewne silniki TSI (chociaż te aktualne wersje 1.4 150KM wydają się w miarę bezpieczne) i opisywane przez użytkowników problemy jakościowe sprawiły, że po prostu odpuściliśmy. Niestety kupno VW to ciągle loteria, chociaż oczywiście ta firma sprzedaje tysiące samochodów i być może statystycznie tylko niewielka część jest trefna. Ale uczucie niepewności pozostaje.
- Mondeo - Z tej trójki wydał nam się najrozsądniejszym wyborem. Bardzo cichy, wystarczająco przestronny, z wnętrzem, które bardzo mi się podoba i (chyba) w miarę bezpieczny, jeśli chodzi o awaryjność. Co nie oznacza, że po dokładnym obejrzeniu go i przejechaniu 150 km na jeździe próbnej nie dostrzegam w tym samochodzie wad - miejsca z tyłu mogłoby być więcej, niektóre elementy wykończeniowe są takie sobie, jego wymiary na pewno nie ułatwiają ciasnych manewrów. Niemniej jednak po przesiadce z mojego Focusa faktycznie czuje się różnicę i o to chodzi. Jazda po prostu odpręża, komfort jest naprawdę wysoki, a bagażnik wystarczający.
I w ten właśnie sposób podjęliśmy decyzję o zakupie Mondeo, na dniach będziemy go zamawiali, mam nadzieję, że na gwiazdkę będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr/QUOTE]

Osobiście gdybym chciał coś w stylu minivana to wziąłbym chyba tourana lub S-maxa i nie przejmowałbym się TSI bo naprawdę tego jeździ masa pewnie dużo więcej niż ecoboostów a ten 150 PS już tyle mial modyfikacji że spokojnie bym go wziął, ale wybór należy do ciebie i uważam że mondeo będzie też dobrym wyborem i jak nie trafisz na trefnego od początku to będziesz zadowolony.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2016, 09:59   #2997
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście gdybym chciał coś w stylu minivana to wziąłbym chyba tourana lub S-maxa i nie przejmowałbym się TSI bo naprawdę tego jeździ masa pewnie dużo więcej niż ecoboostów a ten 150 PS już tyle mial modyfikacji że spokojnie bym go wziął, ale wybór należy do ciebie i uważam że mondeo będzie też dobrym wyborem i jak nie trafisz na trefnego od początku to będziesz zadowolony.
S-Max jest już duuużo droższy (ja poruszam się w okolicach 100k, a tu trzeba by szykować ok. 130k). Z kolei jeśli chodzi o VW to problem jest nie tylko w silnikach - ludzie narzekają na różnego rodzaju wpadki jakościowe, problematyczne systemy multimedialne, błędy montażowe, itp. Jak zobaczyłem kilka miesięcy temu na tym forum wątek o "chorobach wieku dziecięcego" w MK5, który ma (obecnie) prawie 200 stron, to aż się przeraziłem, ale po lekturze go w zasadzie nie ma tam nic, co by mnie zdecydowanie zniechęciło do zakupu (głównie luźna wymiana poglądów). Po przeczytaniu np. podobnego wątku na forum Passata B8 miałem już duże wątpliwości - opisywane problemy są sporo większego kalibru, zdarzały się już lawety, a ostatnio ta akcja serwisowa z wymianą głowic w TSI 220. Także Ford wydaje się w sumie "mniejszym złem" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr

Bump: Jeszcze taka ciekawostka:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i dla porównania:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2016, 11:45   #2998
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Z tym TSI 220 to grubo wtopili. CO do cen to wydaje mi się że Touran wychodzi drożej niż s-max. Co do kwiatków montażowych to moja Astra J na tle Forda i VW wypada jak mistrzyni olimpijska, tam nie było do czego się przyczepić. Ostatnio oglądalem test zachara i skody SIII ktorą dostał na wakacje. Zachwycal się ją jak małe dziecko,ale jak wszedlem na forum SIII i poczytalem jakie oni mają problemy to rzeczywiście można uznać że Ford wypada rewelacyjnie. Odnosząc się do konkurencji to ciekawi mnie przyszła Insignia, która może nieźle namieszać w segmencie D.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2016, 11:52   #2999
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , to fakt, na Autocentrum był nawet test Superb kombi vs hatchback Oo
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2016, 12:21   #3000
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym TSI 220 to grubo wtopili. CO do cen to wydaje mi się że Touran wychodzi drożej niż s-max.
Touran w wersji Comfortline, z silnikiem 1.4 TSI 150KM wyszedłby ok. 94 tys. PLN. To już całkiem przyzwoite wyposażenie (przynajmniej jak dla mnie) no i na pewno taniej od S-Max. S-Max jest większy od Tourana, więc trzeba by brać 2-litrówkę, a to dodatkowo podnosi cenę. Ale tak jak pisałem - zrezygnowaliśmy z innych powodów.
Mondeo wydaje się być całkiem przyzwoicie poskładany, gdy go się dokładnie "obmaca", chociaż razi mnie np. strasznie to, co widać po podniesieniu wykładziny bagażnika (hatchback):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goła blacha i kable, które zdają się być rzucone byle jak. Wiadomo - człowiek nie zagląda tam, ale nie zwiększa to wrażenia solidności...

Pzdr
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.