Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2020, 08:50   #1
CascaoPL
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-08-2019
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 ctdi
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Zmiana radia fabrycznego na radio Sony z bluetooth

Dzień dobry!

Długo nosiłem się z napisaniem tego tematu, przeglądając fora (polskie i zagraniczne). Niestety nie znalazłem wszystkich potrzebnych mi informacji... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Posiadam przedliftową wersję Ford Fiesta '09, którą chciałem wyposażyć w lepsze, niż to standardowe, radio.

Po zakupie radia okazało się, że zamontowane dotychczas radio wygląda tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podłączenie na dwie wtyczki, bez przedłużki, ze standardowym wejściem antenowym.

Natomiast radio, które udało mi się okazyjnie zakupić wygląda tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli jak widać, jedna wtyczka i wejściem antenowym typu Fakra.

Montaż typu Plug & Play okazał się więc niemożliwy.

Radio kupiłem wraz z potrzebnymi akcesoriami, czyli manetką z obsługą głosową, mikrofon w podsufitce, panel sony "z czterema przyciskami" i wyświetlacz graficzny monochromatyczny oraz moduł bluetooth wraz z wiązką z wyjściem aux.
Moja wiązka elektryczna w aucie nie posiada niestety wejścia umożliwiającego podłączenie wymienionej wyżej wiązki (kostka 10-pinowa).

Czy ktoś z Was mógłby mnie poratować odpowiednią wiedzą?

Potrzebuję albo przejściówki wraz z wejściem na wiązkę bluetooth, która pomoże mi podłączyć i uruchomić nowe radio albo dokładny opis kostek starego i nowego radia. Wtedy taką przejściówkę mogę zrobić sam.

Fajnie byłoby też gdyby ktoś mógł mnie uświadomić, gdzie wiązka radia i wiązka bt są wpięte w aucie? (po rozebraniu połowy auta i oględzinach dalej tego nie wiem) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ekran jak i nowy panel działają na starym radiu, ale to radio nie ma możliwosci zaprogramowania więcej niż 6 stacji, panel ma wybór 10, no i chcę dołożyć moduł bt...

Wiem, że temat był wałkowany wiele razy i pewnie ludzie sobie z tym jakoś poradzili, niestety na żadnej stronie nie ma podanego rozwiązania, jak to wszystko zrobić, same ogólniki.

Pozdrawiam!

CascaoPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 06:51   #2
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Zmiana radia fabrycznego na radio sony z bluetooth

Mam fiestę z tego samego roku i mi się zamarzyło usb, więc zostało wgrany soft od takiego, ale coś poszło nie tak i radio zostało uwalone. Ratunkiem miała być wymiana radia, ale wszystkie moduły odtwarzaczy okazały się być jednowtyczkowe a moje było dwu. Skończyło się na oddaniu radia do speca co wgrał nowy soft, bo podobno BCM nie bedzie chciało gadać z jednowtyczkowymi radiami. Moja rada jest taka, żeby poszukać radia obsługującego bluetooth z rocznika '09, albo dowiedz się czy ktoś nie wgra Ci nowszego softu do tego ACM. Jako, że jestem fajnym kolegą podaję Ci linka do radia takiego jak moje (8A6T-18C815-BN) gdzie działa BT, duży wyświetlacz, AUX i klawiatura, a po zmianie softu nawet USB oraz muzyka z telefonu na bluetooth za całe 5 dych plus wysyłka.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zostaje potem aktywacja ForSCANem i gitara
Pozdrawiam
swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 13:29   #3
CascaoPL
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-08-2019
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 ctdi
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zmiana radia fabrycznego na radio sony z bluetooth

Update:

Udało się wszystko sprawnie i szybko podłączyć, dzięki pomocy @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wiązka spełnia wszystkie oczekiwania. Nie była to tania przygoda, ale profesjonalizm pana Andrzeja sprawił, że w aucie, w którym teoretycznie nie dało się tego zrobić, teraz działa nowe radio sony, bt/vc, usb, rozmowy i streaming muzyki przez bt-audio.
Polecam!
CascaoPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2021, 21:53   #4
wasillo
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-01-2021
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Opcja bluetooth audio.

Witam, czy byłaby możliwość aktualizacji systemu radia, aby pojawiła się opcja streamowania muzyki przez bluetooth?
Kiedy wchodzę w aux i klikam strzałkę w lewo mam do wyboru wyłącznie ipod, line in, usb.
Streamować przez bluetooth mogę wyłącznie wykorzystując moduł sterowania głosem, lecz niestety nie mogę zmieniać piosenek przez kierownice oraz jest to dosyć uciążliwe. Jest to fiesta z 2009 roku z pomarańczowym wyświetlaczem radia oraz już z zainstalowaną aktualizacją modułu bluetooth z 2012 roku.
wasillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2021, 13:54   #5
corgan
ford::beginner
 
Avatar corgan
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-09-2007
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5 150 KM benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Zmiana radia fabrycznego na radio sony z bluetooth

Witam. Padł mi aku we Fieście 2007 i kod do radia który mam jest błędny. Została mi ostatnia próba wbicia kodu. Moje pytanie czy jest jakiś uniwersalny kod żeby uruchomić radio bo bardzo smutno jeździ się po cichu
corgan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2021, 14:15   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Zmiana radia fabrycznego na radio sony z bluetooth

Cytat:
Napisał corgan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fieście 2007
nie ma, kod jest unikalny generowany na podstawie numery seryjnego Mx-x Vx-x
Do odczytania nawet ze stanu obecnego radia.

Kolega widzę pisze na oślep, gdzie popadanie, a konto na forum mogłoby chociaż odrobinę zobowiązywać do przestrzegania zasad.
rocznik auta nie pasuje, radio też zupełnie inne niż cały temat

Ostatnio edytowane przez Antej ; 27-03-2021 o 14:18
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2023, 13:51   #7
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Błędy po zmianie radia na Sony

Po zmianie radia na Sony i niebieski wyświetlacz oraz zmianie odpowiednich ustawień w CC zaczęły pojawiać sie błędy jak poniżej. Wszystko działa jak należy. Przedlift, 2009.
Błędy:
Code: U2101 - Control Module Configuration Incompatible
Status (-2B):
- DTC Present at Time of Request
- Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC
Module: Front Control/Display Interface Module

Code: U2101 - Control Module Configuration Incompatible
Status (-2F):
- DTC Present at Time of Request
- Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC
Module: Audio Control Module

Ustawienia w CC:
1. In Car Entertainment: High Level CD and AM/FM Radio Branded
2. Touchscreen: With display, No Touchscreen, Mono, MFD 3,
3. Integrated Control Panel (ICP): Branded ICP

Co ciekawe, jak zmienię na In Car Entertainment na Low Level CD and AM/FM Radio Branded, znika błąd ACM (błąd FCDIM pozostaje bez zmian) ale pogarsza się też jakość dźwięku. Wiem jednak, że dla Sony prawidłowym ustawieniem In Car Entertainment jest na pewno High Level CD and AM/FM Radio Branded

Ktoś ma pomysł o co tutaj chodzi?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1042.jpg (93.1 KB, 37 wyświetleń)
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2023, 18:35   #8
Maxr
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-11-2023
Skąd: R
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Radio i panel centralny

Witam
Chciałbym w mojej fieście wymienić całe radio wraz z wyświetlaczem tak jak na zdjęciu. Czy macie sprawdzony model radia z bajerami typu nawi itp. który pasuje najlepiej 1:1
Fiesta 2012
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_5399.jpg (19.9 KB, 18 wyświetleń)
Maxr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.