Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2021, 01:23   #1
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Proszę o pomoc przy zakupie Forda Galaxy

Witam zamierzam kupić Forda Galaxy 2006 rok. Proszę o informację i pomoc w wyborze. Z jakim silnikiem wybrać i na co zwrócić uwagę przy oglądaniu samochodu i jeździe próbnej. O co pytać właściciela. Jakie cześci ulegają awarii najczęściej. Bardzo proszę o ppmoc.

tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 19:43   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Proszę o pomoc przy zakupie Forda Galaxy

ty wybierz, a mechanik niech sprawdza, inaczej tego nie widzę po takich pytaniach.

reszte znajdziesz na forum, silniki, wady itd..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 19:26   #3
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Proszę o pomoc przy zakupie Forda Galaxy

Co to za model radia czy to orginał
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jakiś dziwny panel climatronica

Ostatnio edytowane przez tyger ; 21-01-2021 o 19:38
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 21:51   #4
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Proszę o pomoc przy zakupie Forda Galaxy

Cytat:
Napisał tyger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co to za model radia czy to orginał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Jakiś dziwny panel climatronica
ori radio z navi połączone z panelem klimy.
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 22:46   #5
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Jade kupić auto

Jak w temacie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na co zwrócić uwage ?
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2021, 03:18   #6
gawo74
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-08-2020
Skąd: Lublin\ Bergen
Model: Galaxy+Fiesta
Silnik: 20 TDCi+1.25B
Rocznik: 2006+2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jade kupić auto

Wiadomo że na wszystko co zwykle przy zakupie każdego innego samochodu, ale opowiem o swoich doświadczeniach. Zdecydowałem się na Galaxy w lipcu 2020. Budżet 30tys więc miał być Polift. Kupiłem niezły miernik lakieru. W ogłoszeniach były tylko sprowadzane z zachodu. Pierwszy samochód 2010r piękny, ale podczas powolnej jazdy słyszę jakieś klikanie w układzie napędowym. Po skręceniu kół na maksa zaglądam pod spód, a tu silnik i maglownica cała zalana olejem silnikowym. Drugi 2010r był w automacie 163KM. Super się jechało, ale był świeżo malowany i grubość lakieru w wielu miejscach falowała jak kalesony na sznurku. Trzeci był przekładką z Anglika 2012r atrakcyjna cena. Znajomy mechanik odradzał, ale co mi szkodzi, pojechałem obejrzeć. Samochód ładny, zadbany i nie można się do niczego przyczepić co do przekładki. Wszystko na swoim miejscu i działa jak należy. Na jezdzie próbnej wychodzi brak stałej mocy podczas przyspieszania i znowu to klikanie podczas powolnej jazdy po rondzie. Myślę że to luzy na kole dwumasowym. Czwarte auto szkoda gadać, totalny szrot. Drzwi kierowcy wytarły blachę na progu. W pobliżu został mi tylko jeden, ale starszy z 2006r i z przebiegiem prawie 300tkm(wszystkie poprzednie o dziwo miały ok 200tysGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.oczywiście tańszy. Pojechałem, obejrzałem, przemyślałem ile mi zostaje na remonty i kupiłem za 15500. Teraz po zakupie jestem przygotowany na jakieś kwiatki. Jak na razie wyszło że nie działały niektóre przyciski w kierownicy. Wymiana taśmy pod kierownicą 100zł używana. Nie sprawdziłem też zmieniarki CD bo nie wysuwała płyt. 120zł za używkę. Ręczny nie trzymał z jednej strony. Nowy zacisk 320zł. Po kilku tysiącach km zauważyłem wyciek oleju na wężu koło turbiny. Jedni mówią że turbo do regeneracji, a inni że tylko uszczelnić i jak nie bierze oleju to turbo nie ruszać. Największym wydatkiem do tej pory była regeneracja wtryskiwaczy 1500zł, które sam demontowałem. Przybywało oleju w silniku i nic nie wskazywało na DPF. Po regeneracji ok 4000km poziom nie wzrasta. Jak na razie, odpukać nie żałuję że wziąłem starszy model bo jak pomyślę ze miałbym zapłacić 30tysi i robić to samo, to trochę mniej fajnie. Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.
gawo74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2021, 05:49   #7
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Jade kupić auto

No dokładnie jest. Jak się wróci do domu i policzy wszystkie koszty różnych niesprawnych tz pierdulek to się robi niezła sumkę. Już kiedyś sobie powiedziałem że od handlarza nie wezmę A tylko od Polaka który użytkował go do końca bo może on choćby nawet powie więcej co robił a.co jest do roboty. No zobaczymy co przyniesie dzień. Albo popadnie w koszty albo ich unikne. Myślę jeszcze nad tym egzemplazem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2021, 07:29   #8
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Proszę o pomoc przy zakupie Forda Galaxy

Moim zdaniem ten drugi jest bardziej sensowny, jeśli tylko właściciel udowodni że to wszystko jest zrobione to moim zdaniem warto podjechać i go obejrzeć. Co do przebiegu to ja przy autach 14letnich nie zwracam wielkiej uwagi na to, ale jeśli rzeczywiście jest to salon pl to po vinie można spr jego rzeczywistość. Poproś o ten VIN a koledzy z forum może będą mogli go sprawdzić i mając VIN możesz też jakiś raport wykupić.
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.