Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2021, 15:49   #1
Bogdan 11911
ford::amateur
 
Imię: BOGDAN
Zarejestrowany: 07-01-2021
Model: C MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Angry nie odpala, nie kręci

witam wszystkich, chciałbym podzielić się swoim problemem ze swoim samochodem. Auto po zgaszeniu silnika nie chce mi odpalić, nie kręci rozrusznikiem. Komunikat pojawił sią na pulpicie " awaria wspomagania i świeci żółty wykrzyknik". Na dzień dzisiejszy auto stoi u tzw. mechanika już ok 3 tygodni i nic nie wiem. Jedyne co mi przekazał to niby padł sterowni silnika. Dodam że taki przypadek miałem ok pół roku temu, ale w tamtym czasie pomogło rozłączenie aku i podłączenie ponownie i jeździłem do pory. Na tą chwile zamierzam zabrać auto z tego warsztatu i oddać w inne ręce. W przypadku padniętego sterownika to lepiej naprawiać czy szukać używki?

Bogdan 11911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 18:21   #2
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: nie odpala, nie kręci

Bez wstępnej diagnozy na komputerze to na obecną chwilę będzie "wymieniamy i zobaczymy kiedy się naprawi". Równie dobrze może być usterka w elektrycznym wspomaganiu, w zasilaniu samochodu, ale.... tak jak pisałem.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 21:18   #3
Domnos
ford::amateur
 
Imię: DOMINIK
Zarejestrowany: 20-06-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: nie odpala, nie kręci

Przyjrzałbym się akumulatorowi. Mam słaby aku i czasem gdy zgra się w czasie blokada kierownicy z elektrycznym otwieraniem bagażnika - wyskakuje ten sam komunikat. Z kolei znajomy miał taki przypadek że zgasił samochód pod sklepem i więcej nie odpalił. Był u 3 mechaników. Wymienił akumulator i jeździ bez problemów.
Domnos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 12:00   #4
Bogdan 11911
ford::amateur
 
Imię: BOGDAN
Zarejestrowany: 07-01-2021
Model: C MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: nie odpala, nie kręci

akumulator był sprawdzany i jest ok, podmieniliśmy na nowy i dalej nic. po podłączeniu komputera nie ma żadnych błędów. Mechanik powiedział że na 99% komputer padł. Wypieliśmy komputer i został wysłany do elektronika który po sprawdzeniu powiedział że nie widzi żadnego problemu w komuterze. Mają podesłać drugi komputer do sprawdzenia ale czuje że nic z tego nie będzie. Nie pasuje mi to jak już wcześniej pisałem że taki problem miałem już wcześniej i jakimś cudem odpalił i jeździł aż do tej pory.
Bogdan 11911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 21:44   #5
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: nie odpala, nie kręci

Cytat:
Napisał Bogdan 11911 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po podłączeniu komputera nie ma żadnych błędów. Mechanik powiedział że na 99% komputer padł
Przecież to się wyklucza. Jak moduł silnika padł, to nie zostanie wykryty, więc jakim cudem żadnych błędów? Wykrył normalnie moduł PCM?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2021, 07:25   #6
Bogdan 11911
ford::amateur
 
Imię: BOGDAN
Zarejestrowany: 07-01-2021
Model: C MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: nie odpala, nie kręci

no właśnie tacy są pseudomechanicy, sam nie rozumiem co on mówi zabieram auto od niego i szukam następnego magika.
Bogdan 11911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2023, 16:06   #7
harry311
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-03-2023
Model: CMAX
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Samochód nie odpala

Cześć.
Wczoraj jeszcze bez problemu wszystko działało, a dzisiaj, po sprzątaniu samochodu jest problem z odpaleniem.
Słychać tylko cyknięcie i nie reaguje.
Próbowałem z kluczykiem w miejscu dla niego przeznaczonym (system keyfree) i z wymienioną baterią.
Kontrolki świecą się.

Dodatkowo przestał reagować na przyciski na kierownicy.

Jakieś sugestie przed holowaniem do mechanika?
Z góry dzięki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
harry311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2023, 16:35   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Samochód nie odpala

Cytat:
Napisał harry311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po sprzątaniu
Cytat:
Napisał harry311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cyknięcie i nie reaguje
hmmm... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może by tak aku podładować?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2023, 16:52   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Samochód nie odpala

Cytat:
Napisał harry311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...po sprzątaniu samochodu jest problem z odpaleniem...]
Jak wyżej. Poza "podładowaniem" można by było się temu akumulatorowi bliżej przyjrzeć i sprawdzić wiek jego. Bo jeśli "sprzątanie" wyczerpało go "do dna" to raczej nie jest on w stanie "nówka sztuka nie śmigana"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzątanie być może wskazuje wyraźnie na pilną konieczność wymiany tegoż winowajcy zamieszania.
No chyba, że "aku nowy a sprzątanie było gruntowne i trwało ponad 2 godziny"... To wtedy jedynie "sprzątający" wykazał się małą ostrożnością...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 12-03-2023 o 18:37
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.