Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2018, 09:46   #911
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Focuss-F1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam boxa od tygodnia, osiągi się zgadzają choć na 2 biegu czuje różnicę jak to ciągnie do przodu teraz. Około 5 tyś jakby strzał dodatkowy mocy.
Spalanie również bez zauważalnych zmian tylko że w zakresie 10-12 litrów.
Fakt, spalanie bz.

jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 12:28   #912
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Po chipku to dopiero by była różnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 15:51   #913
Focuss-F1
ford::average
 
Avatar Focuss-F1
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 1.5EB 203KM Titanium
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 171
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

hehe, może i tak ale jako że to mój pierwszy raz z takim zabiegiem zdecydowałem się na box-a następnym razem rozważę chipa (marzy mi się teraz superb 280KM + jakiś ładny chip Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a poczytałem że jest tam spory potencjał. Ehh ale pewnie jeszcze 1-2 lat muszę na to poczekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focuss-F1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 01:27   #914
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Uzny84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... a powyżej 5 tyś jakby jeszcze kelejnego kopa dawało.
Cytat:
Napisał Focuss-F1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Około 5 tyś jakby strzał dodatkowy mocy.
Mam dokładnie te same odczucia.
Przy 5400 dostaje dodatkowego kopa jakby v-tec w hondzie sie zalaczal. Wiec dla mnie ten kop (wracaja mile wspomnienia) to bardzo fajny patent czego bez chipa za bardzo nie czulem. Zastanawia mnie tylko czemu tak na prawde tych falek nie czuc co sa na wykresie. Bo jezeli przy tych 5tys. czuc a na wykresie ledwo co tam widac, to przy 3400 i 3800 powinny byc wieksze boosty bo roznice na wykresie znaczne, a wrazenia sa bardziej plynnego przyspieszenia.

Co do przyspieszen - sprawdzalem na nagraniu 60kl/s i do 100 nie widze roznicy bo jest problem z przyczepnoscia. Jak przy fabryce mialem powtarzalny wynik 9,5-10s do 100, a najlepszy 8,8-9,1s to teraz to samo. Fakt, ze zimowki i inna nawierzchnia, ale z trakcja nie jest latwo. Jak jest lekko asfalt zwilzony to czy 1,2,3 bieg lampka od kontroli trakcji przez caly czas miga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wydaje mi sie, ze powinno byc w granicach idealnej przyczepnosci 7,8s patrzac po innych autach z podobnymi roznicami.

Mialem okazje zrobic test serii 182KM i mojego na box'ie od HEKO. I do pierwszej 50tki leb w leb, a pozniej juz odchodzilem (po zapieciu 2ki) i przy 120km/h juz o caly samochod i metr czy dwa bylem z przodu.

Wiec to co ford robi dajac 205/55/R16 jest nieporozumieniem w 1.5 nawet przy 150KM. Powinny byc oponki 215/55/R16 albo 215/50/R17 nie wiem czemu tak to robia, tym bardziej, ze kola rozmiarowo sie roznia (sa mniejsze), od wszystkich pozostalych rozmiarow, ktore proponuja. Wiec nie wiem o co chodzi? W efekcie szybciej traci przyczepnosc, przeklamuje na liczniku.
W ogole teraz mysle, zeby wlasnie wejsc w 17tki, albo najlepiej 235/40/R18 gdzie trakcja zdecydowanie powinna się poprawić, ale też może i responsywność auta się pogorszyć przez wagę kół, a tego bym nie chcial. Czy ktoś przeprowadzał taką operację po chipie auta i jakie są odczucia?

Bump:
Cytat:
Napisał Focuss-F1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hehe, może i tak ale jako że to mój pierwszy raz z takim zabiegiem zdecydowałem się na box-a następnym razem rozważę chipa (marzy mi się teraz superb 280KM + jakiś ładny chip Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a poczytałem że jest tam spory potencjał. Ehh ale pewnie jeszcze 1-2 lat muszę na to poczekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie superb'a a RSa brac. No i tam masz nieszczesne TSI choc auto zacne tylko ten kogut na masce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A swoja droga przez przypadek dostalem katalog seata leona fr i sie zdziwilem, ze to auta z waga praktycznie taka sama jak focus ma 1 sek. mniej jak u nas w 150KM motorze, a moment tylko o 10Nm wiekszy? Jak z ekologia tak i rodzina VW oszukuje na osiagach (7,9s)? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 17:28   #915
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Hmm ciekawi mnie skąd macie tego kopa po 5k RPM, u mnie 5,2-5,3k RPM jest max. mocy i nie ma sensu wyżej kręcić, przynajmniej według wykresu na hamowni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do przyczepności to się zgadza, 205/55/R16 potrafi na mokrym i na 3. zerwać, ja celuje raczej w R17 ale 225/45 co jest naturalnym zamiennikiem 255/55/R16, a nie te Fordowskie 215/50/R17, które nie jest zbyt popularne i przez to opony wyraźnie droższe.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 07:05   #916
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Ja zrobiłem bardzo dużo 1.5EB i nikomu gwarancji nie zabrali, a na tym BOXie ryzyko awarii jest większe niż na modzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja bym tego do swojego samochodu nie wsadził. A tez mam identyczne BOXy w ofercie. Druga sprawa to bzdura jest również pisanie, że BOX daje to samo co Chip i można latać na 95 oktan...naprawdę? Ja rozumiem, że wiele osób tutaj jest a-techniczna ale wystarczy tutaj tylko odrobina logiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest tylko jeden BOX jak zamontuje do swojego samochodu(zamowilem Superba 2.0TSI 280KM), jest to JB4, w pełni programowalny, kontrolujący AFR i tak samo bezpieczny dla silnika jak program. Natomiast to co macie w 1.5EB to niestety słabiutkie rozwiązanie.

Cytat:
Napisał mayor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm ciekawi mnie skąd macie tego kopa po 5k RPM, u mnie 5,2-5,3k RPM jest max. mocy i nie ma sensu wyżej kręcić, przynajmniej według wykresu na hamowni.
Oni mają efekt placebo, chyba ze przed montażem BOXa mieli upgrade do 182KM...a upgrade w tym wypadku to przeprogramoeanie PCM, a więc ryzyko wykrycia w ASO identyczne jak po chipku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TuneFORCE ; 26-03-2018 o 07:08
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 09:07   #917
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

tru tu tu tu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w ogóle nie robimy na 182, bo te różnice nie są tego warte
box nie zmienia afr...i dobrze, bo ecu seryjnie dobrze się dolewa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wykrywalność boxa w ASO zerowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i ostatnia Kuga na boxie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widać że chętnie jedzie do odcinki

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 10:25   #918
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Grzechu...nie WULGARYZM głupot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 26-03-2018 o 18:54 Powód: wulgaryzm - następnym razem poleci kolorowa kartka
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 10:28   #919
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzechu...nie pierd..nie głupot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no ja tylko nie głupoty... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 10:32   #920
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Miało być: nie WULGARYZM głupot
Mam te same BOXy, więc wiem ile to jest warte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tyle, że do swojego auta bym tego nie założył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 26-03-2018 o 18:54 Powód: wulgaryzm - następnym razem poleci kolorowa kartka
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.