Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2009, 08:33   #1
mihnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Skąd: zabrze
Model: tranzit
Silnik: 2.5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie wycie przy zmianie biegów

witam posiadaczy kaczusiek od niedawna moja żona należy do tych szczęśliwców ale ma problem że przy zmianie biegów autko wyje jakby zawieszał się gaz lub nie odbijało sprzęgło raz to się pojawia raz całą drogę nie daje osobie znać czy ktoś z was miał podobny problem?Dzięki za jakiekolwiek wskazówki.

mihnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 10:56   #2
rafels
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2008
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 162
Domyślnie Odp: wycie przy zmianie biegów

Silnik krokowy vel nastawnik biegu jałowego i wszelkie tematy z nim związane. W Ka-czkach to niestety standard.
rafels jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 11:31   #3
boleccar
ford::beginner
 
Avatar boleccar
 
Zarejestrowany: 06-07-2009
Skąd: boleslawiec
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 40
Domyślnie Odp: wycie przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał mihnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam posiadaczy kaczusiek od niedawna moja żona należy do tych szczęśliwców ale ma problem że przy zmianie biegów autko wyje jakby zawieszał się gaz lub nie odbijało sprzęgło raz to się pojawia raz całą drogę nie daje osobie znać czy ktoś z was miał podobny problem?Dzięki za jakiekolwiek wskazówki.
witam
moja żonka miała to samo w swojej KA,powodem jest regulator biegu jałowego! ja kupilem na allegro za 71 zł i problem znikną możesz spróbowac go wykręcic i wyczyścic ale w naszym przypadku po czyszczeniu silnik gasł za każdym razem po puszczeniu na luz!!!pozdrawiam
boleccar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 15:16   #4
boncky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Model: ka
Silnik: 1300
Rocznik: 1996
Postów: 12
Domyślnie Odp: wycie przy zmianie biegów

silnik krokowy - wyczyść w benzynie i zobacz czy jest różnica - musi być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2009, 15:33   #5
LelenKa
ford::beginner
 
Avatar LelenKa
 
Zarejestrowany: 03-12-2009
Skąd: Zielonka
Model: Ka
Silnik: 1300
Rocznik: 1998
Postów: 19
Domyślnie Odp: wycie przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał boncky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
silnik krokowy - wyczyść w benzynie i zobacz czy jest różnica - musi być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też muszę się za to zabrać, wyje okropnie. Mam nadzieję, że wyczyszczenie silniczka krokowego wystarczy. Jak zrobię, napiszę czy pomogło.
LelenKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 00:59   #6
deep
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Ford Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: wycie przy zmianie biegów

Witam, ja słyszałem od mechanika że tak jest, tzn w Fordziku kobiety przy zmianie biegów nie spadają obroty. dopiero jak zatrzyma się na swiatłach. Po uzyskaniu przez silnik temperatury to znika. i to podono standard by zimne auto nie gasło np podczas jazdy w korku na zimnym silniku. W sumie to sprawdziłem i rzeczywiscie po uzyskaniu temperatury zanika wycie przy zmianie biegow. Ten magiczny punkt to podobno 40stopni.
deep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 20:53   #7
robdm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford KA Kat
Silnik: 1,3 ENDURRA
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie Odp: wycie przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał mihnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam posiadaczy kaczusiek od niedawna moja żona należy do tych szczęśliwców ale ma problem że przy zmianie biegów autko wyje jakby zawieszał się gaz lub nie odbijało sprzęgło raz to się pojawia raz całą drogę nie daje osobie znać czy ktoś z was miał podobny problem?Dzięki za jakiekolwiek wskazówki.
trzeba sprawdzić przepływomierz
robdm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.