Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2015, 09:26   #1
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Kto posiada wersję Euroline ?

Witam

Szukam jak w temacie, czyli właścicieli Transitów Euroline.

Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 11:05   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Kolega maciekd ma ładnego Mk6 Euroline i sporo przy nim zrobił. Aby się odezwał, to chyba najlepiej będzie jak napiszesz do niego na priv.

Maciekd zamieścił cały wątek z renowacji tego auta na brytyjskim forum Transita:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest jeszcze na Forum ze dwóch - trzech innych właścicieli Eurolinów, ale mało aktywnych.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2015, 11:11   #3
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zgłaszam się.

Kontakt złapany.

Zupełnie przy okazji wszystkiego najlepszego z okazji Świąt!
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 13:44   #4
Rescuer84
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 03-01-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Transit - euroline
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Witam od ok miesiąca posiadam wersję Euroline 2001rok. Narazie próbuje doprowadzić ją do świetności bo poprzedni właściciel trochę ją zaniedbał. Chętnie złapę kontakt z innymi właścicielami
Rescuer84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 21:06   #5
kiwekb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2011
Skąd: Warszawa
Model: transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Witam, w końcu stycznia kupiłem Euroline'a 2003 125KM. Zakup w kraju numery niemieckie. Też próbuję doprowadzić do świetności: wyciek oleju, klima nie działa, webasto jest ale bez sterownika na tablicy rozdzielczej - trudno o instrukcję obsługi tego typu ogrzewania. Dodatkowy akumulator w podstawie fotela pasażera całkowicie rozładowany. Zwłaszcza Webasto mnie nurtuje, jak je uruchomić. Może ktoś ma doświadczenie jak działa ten typ ogrzewania bez sterownika.
kiwekb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 21:34   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał kiwekb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, w końcu stycznia kupiłem Euroline'a 2003 125KM. Zakup w kraju numery niemieckie. Też próbuję doprowadzić do świetności: wyciek oleju, klima nie działa, webasto jest ale bez sterownika na tablicy rozdzielczej - trudno o instrukcję obsługi tego typu ogrzewania. Dodatkowy akumulator w podstawie fotela pasażera całkowicie rozładowany. Zwłaszcza Webasto mnie nurtuje, jak je uruchomić. Może ktoś ma doświadczenie jak działa ten typ ogrzewania bez sterownika.
Pokrętłą w podsufitce obsługują tylko tylną nagrzewnicę, nie mają nic wspólnego z webasto.
Źle działa u ciebie tylna nagrzewnica, bo niezależnie czy webasto wodne akurat działa czy nie - jeżeli nagrzewnica ustawiona jest na grzanie, to nawiew ciepłego powietrza powinien wychodzić z dolnych bocznych otworów po lewej stronie kabiny - nad podłogą. Z otworów w podsufitce wychodzi tylko całkowicie zimne powietrze.
Sprawdź czy działa regulacja temperatury i czy daje się wyłączyć całkowicie ciepło z tyłu, pozostawiając zimny nawiew.
Webasto wodne wpinane jest w przewody nagrzewnic - może to cię zmyliło, że grzeje tylną nagrzewnicę...
Tylna klima ma zalety, ale ma i wady. Sposób prowadzenia jej przewodów na tył wymyślił niewątpliwie techniczny... kretyn. Dopóki w końcu nie zabezpieczyłem gołych aluminiowych przewodów warstwą samowulkanizującej gumy - co roku musiałem na wiosnę robić klimę, łatać przewody i napełniać czynnikiem. Masakra.
Zresztą sposób zasilania tylnej nagrzewnicy ciepłem z silnika też woła o pomstę do nieba. Przewody grzewcze skutecznie ogrzewają okolicę, i to w sytuacji permanentnych kłopotów z dogrzaniem silnika zimą. Płyn krąży w gołych przewodach przez całą długość auta cały czas - bez względu czy ogrzewanie z tyłu jest włączone czy nie, bo zawór tylnej nagrzewnicy jest zlokalizowany przy niej z tyłu, zamiast w komorze silnika.

Z tym webasto to bym się udał do specjalistów - niech powiedzą czego brakuje i czy da się uruchomić za sensowne pieniądze... Generalnie w Euroline sterowanie jest na desce razem z programowanym zegarem. W niektórych Fordach (np w Mondeo) montowne są niezależne wodne webasta, włączające się automatycznie i dogrzewające silnik po zimnym rozruchu zimą - to z tytułu znanych problemów z dogrzaniem silników Duratorq. Ale wątpię, abyś miał właśnie coś takiego...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 18:45   #7
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 157
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
webasto jest ale bez sterownika na tablicy rozdzielczej - trudno o instrukcję obsługi tego typu ogrzewania. Dodatkowy akumulator w podstawie fotela pasażera całkowicie rozładowany. Zwłaszcza Webasto mnie nurtuje, jak je uruchomić. Może ktoś ma doświadczenie jak działa ten typ ogrzewania bez sterownika.
A na pewno jest to webasto mokre?
Bo gdyby się okazało że to jest webasto suche i nie masz sterownika to chętnie je od Ciebie odkupię - ja z kolei mam całą instalację ze sterownikiem a ktoś wymontował samo webasto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 20:37   #8
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał kiwekb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowy akumulator w podstawie fotela pasażera całkowicie rozładowany. Zwłaszcza Webasto mnie nurtuje, jak je uruchomić. Może ktoś ma doświadczenie jak działa ten typ ogrzewania bez sterownika.
Pytanie czy to jest Webasto? Widziałem w Euroline (chyba właśnie z 2003 roku) cudo, gdzie podłącza się jakiś przewód do 230V i dogrzewa silnik przed odpaleniem. Są tez jakieś rozwiązania dogrzewające silnik zasilane z instalcji elektrycznej pojazdu. Ale jak działają, nie wiem. Obawiam się że jeżeli nie ma sterownika (nie ma, bo nigdy nie było, a nie, że ktoś wymontował) to bardziej dogrzewanie samego silnika, niż ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej.
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 21:26   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał Olo133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są tez jakieś rozwiązania dogrzewające silnik zasilane z instalcji elektrycznej pojazdu. Ale jak działają, nie wiem.
Ford stosuje dogrzewanie płynu albo wodnym automatycznym webasto, albo grzałkami elektrycznymi (trzy świece żarowe, łączna moc ok 400W).
Grzanie silnika przed rozruchem zimą z sieci 230V też jest stosowane, ale montowane jest indywidualnie. Grzałki te są dostępne na rynku. To popularna metoda w Skandynawii, tam większość przydomowych stanowisk parkingowych ma gniazda sieciowe.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 11:03   #10
kiwekb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2011
Skąd: Warszawa
Model: transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

"Zanurkowałem" pod auto, oczyściłem tabliczkę znamionową urządzenia i okazało się jest to Eberspacher D5WZ. W załączaniu próbuję zamieścić zdjęcie.
IMG_4642.jpg
Jest oczywiście "mokre" i jest połączone z układem doprowadzenia płynu do tylnej nagrzewnicy. Próbuję rozeznać temat i podjadę do serwisu tej firmy.
Muszę teraz sprawdzić działanie układu sterowania nawiewem zimnego i ciepłego powietrza na tył pojazdu.
Po przeczytaniu Waszych doświadczeń z zainstalowaniem klimy na tył, zdecydowanie odpuszczam ten temat!
kiwekb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.