Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2017, 12:41   #1
sebo_runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 50
Domyślnie Wymiana oleju w skrzyni automatycznej 6F

Witam !
Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji co ile i jaki olej się zmienia w Ford fusion 2013 2.0 EB 240km. Vin 3FA6P0K92DR327173

I przy okazji jaki to model skrzyni

Skrzynia podczas zmiany biegów tak jakby jęczy ( tak jak pompa wspomagania jak jest uszkodzona ). Nie wiem. Może to jest normalne i się czepiam. Ale wymiana oleju to chyba nie zaszkodzi. Auto ma 70 tys km

sebo_runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 15:22   #2
Empe
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-12-2016
Skąd: Kaszuby
Model: Mustang ; Explorer
Silnik: 302 V8; 4,6 V8; 4,6 V8; 3,5 V6
Rocznik: 1978; 2005; 2006; 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia ? Jaki olej ? Co ile zmieniać ?

Ściągnij sobie instrukcję obsługi ze strony ford.com. Tam też znajdziesz pełną rozpiskę planu serwisowania. Skrzynia z pewnością 6F35, ale w instrukcji lub na tabliczce znamionowej będzie info.
Tak poza tym radziłbym zainteresować się i powalczyć z Ford Polska wezwaniem do akcji serwisowej jaka wisi na Twoim VIN.
Empe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 15:50   #3
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia ? Jaki olej ? Co ile zmieniać ?

Tylko że Ford może się wypiąć na tą akcję serwisową, gdyż 99% aut z USA przypływa z wpisem że auto do kasacji i anulowane wszystkie gwarancje.

!! Ostrzeżenie !! Ostrzeżenie !! Ostrzeżenie !! Ostrzeżenie !! PRZEZNACZONY DO KASACJI – WSZYSTKIE GWARANCJE ANULOWANE Z WYJĄTKIEM EMISJI
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 16:18   #4
sebo_runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 50
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia ? Jaki olej ? Co ile zmieniać ?

Empe masz na myśli konkretnie jakaś akcje czy tylko tak mówisz ? Instrukcje obsługi mam nawet papierowa w ręku i niestety nic nie pisze. Albo nie wiem gdzie szukać ��
sebo_runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 20:18   #5
entck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Kielce
Model: MK4
Silnik: 2.o
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia ? Jaki olej ? Co ile zmieniać ?

Też jestem zainteresowany wymianą oleju i dowiadywalem się w serwisie. Niestety powiedzieli ze w tych skrzyniach Ford nie przewidział wymiany oleju... Ja jednak chyba w przyszłym tygodniu wymienię.
entck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 21:51   #6
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia ? Jaki olej ? Co ile zmieniać ?

Wymiana po 60 tyś km. Skrzynia 6F35. Olej Mercon LV (dostępny na alledrogo). Ilości nie pamiętam w tej chwili.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 22:59   #7
lukaszant
ford::average
 
Avatar lukaszant
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Łowicz
Model: Fusion/Mondeo MKV
Silnik: 2.5 AT
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia ? Jaki olej ? Co ile zmieniać ?

Cytat:
Napisał entck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też jestem zainteresowany wymianą oleju i dowiadywalem się w serwisie. Niestety powiedzieli ze w tych skrzyniach Ford nie przewidział wymiany oleju... Ja jednak chyba w przyszłym tygodniu wymienię.
Powiem tak, szukałem w ford.com i USA też jeśli chodzi o serwis to się nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni hydrokinetycznej... jest tylko lekkie zalecenie po 260 000 km.... więc wątpię by ktoś tyle z nas tak szybko zrobił... zatem nie warto
lukaszant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2017, 17:12   #8
sebo_runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 50
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia ? Jaki olej ? Co ile zmieniać ?

Amerykańce na YT twierdzą inaczej niż Ty mówisz co 250k tyś . Mówią co 30 tyś mil . Oto filmik > [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Miałem wyciek ze skrzyni i teraz nie wiem ile tego oleju nalać , wszędzie piszą - ile zlejesz tyle wlej . Spoko tylko ja nie wiem ile wlać , bo nie ma nigdzie bagnetu ani oczka do sprawdzenia .

Pomoże ktoś w tej materii bo stoję z pracą ?
sebo_runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2017, 23:05   #9
Empe
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-12-2016
Skąd: Kaszuby
Model: Mustang ; Explorer
Silnik: 302 V8; 4,6 V8; 4,6 V8; 3,5 V6
Rocznik: 1978; 2005; 2006; 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia ? Jaki olej ? Co ile zmieniać ?

Skrzynia 6F35. Olej Mercon LV, pojemność skrzyni 9,0 qt (8,5 l). Wymiana wg instrukcji obsługi co 150 kmil (240 kkm). Jeśli auto jest eksploatowane w warunkach lub sposób odbiegający od standardowych (ciagnęcie przyczep, długotrwała jazda z niską prędkością
sam. patrolowy, taxi, jazda w terenach zapylonych , piaszczystych) to zaleca się wymianę co 30 kmil ( 48 kkm). Oczywiście razem z wymianą oleju wymianie podlega również filtr oleju skrzyni biegów. To wszystko stoi napisane w instrukcji obsługi auta z Twoim VIN. Wiem, że każdy wie najlepiej ale moja opinia z faktu długoletniego użytkowania amerykańskich fordów jest taka olej w AT wymieniam co 60- 80 kkm. Co do sprawdzania poziomu oleju w AT jest albo bagnet, albo korek kontrolny (było tu na forum). Odnośnie akcji serwisowej -konkretnie masz na swoim VIN takie wezwanie.
"VIN: 3FA6P0K92DR327173
Recall Date: NOV 30, 2016
Recall Title: DRIVER AND PASSENGER FRONT SEATBELT PRETENSIONER CABLE SEPARATION
NHTSA Recall Number: 16V875000
Ford Recall Number: 16S42
Recall Description: DRIVER AND FRONT PASSENGER SEAT BELT ASSEMBLIES MAY NOT ADEQUATELY RESTRAIN THE OCCUPANT IN A CRASH.
Risk to Safety: SEAT BELT ASSEMBLIES THAT DO NOT ADEQUATELY RESTRAIN THE OCCUPANT IN A CRASH CAN INCREASE THE RISK OF INJURY.
Remedy Program: OWNERS WILL BE NOTIFIED BY MAIL AND INSTRUCTED TO TAKE THEIR VEHICLE TO A FORD OR LINCOLN DEALER TO HAVE THE PRETENSIONERS REPAIRED. A CONFORMAL COATING WILL BE APPLIED TO PROTECT THE CABLE DURING A PRETENSIONER DEPLOYMENT. THERE WILL BE NO CHARGE FOR THIS SERVICE. FORD IS EXCLUDING REIMBURSEMENT FOR COSTS BECAUSE THE ORIGINAL WARRANTY PROGRAM WOULD PROVIDE FOR A FREE REPAIR FOR THIS CONCERN. FORD WILL FORWARD A COPY OF THE NOTIFICATION LETTERS TO DEALERS TO THE AGENCY WHEN AVAILABLE.
Status: 12 - RECALL INCOMPLETE. REMEDY NOT YET AVAILABLE.
Manufacturer Notes: TO CHECK FOR NON-SAFETY-RELATED PROGRAMS APPLICABLE TO YOUR VEHICLE, SEE [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] OR CALL YOUR FORD DEALER. "
Można wywalczyć naprawę w PL.
I jeszcze mit z tymi samochodami do kasacji! Faktem jest że większość aut z USA ma tytuł Salvage , ale nie oznacza to, że samochód nadaje się do kasacji. Nawet w US można go ponownie zarejestrować po naprawie i dokonaniu badań technicznych dopuszczających do ruchu. Auta nie nadające się do ponownej rejestracji mają inne tytuły własności np. Non repariable, only parts, ...

I jeszcze motto które powinno przyświecać każdemu użytkownikowi Forda US w PL : jak najdalej od serwisów Ford w PL ...

Ostatnio edytowane przez Empe ; 03-06-2017 o 23:11
Empe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 13:46   #10
sebo_runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 50
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia ? Jaki olej ? Co ile zmieniać ?

Dzięki bardzo za tę obszerną informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. o akcji serwisowej wiem , ale jeszcze nie próbowałem atakować serwisu. Co do tej skrzyni 6f35 to jest lipa z nią bo nigdzie nie ma śruby kontrolnej. Chyba ze ja jestem ślepy. Może ktoś miał doświadczenie z nią ? Albo jakaś rozpiska gdzie może być ta śruba ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro
Sebo
sebo_runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.