Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2020, 08:58   #2251
zawisza96
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2015
Model: Fiesta Mk7 Trend
Silnik: 1.4 TDCi 70KM
Rocznik: 2011
Postów: 61
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Pracowałem w fordzie i często auta oddawały czasem jakieś dziwne odgłosy, ale o niczym w sumie to nie świadczyło. Dla porównania powiem Wam że przy przeglądach "0" w fordzie może 1 na 20 aut miało jakieś odstępstwo od normy a tak zachwalana tutaj Kia masowo na zerówkach coś wychodziło i przerzucają części między autami stockowymi, bo części albo nie ma albo płyną z Korei...
Nie chce bronić Forda, ale kupicie MB albo BMW i wsadzicie telefon pod maskę to też się doczepicie. Tyle elektroniki, pomp, części wirujących że wszystko do kupy wydaje różne dźwięki. Ale Jednak ford gow... wort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS sam mam nowa fokę i mam słynne stukanie od zmiany biegów i co? i nic. Problem znany już z 9 lat odkąd wyszedł FF3.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zawisza96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 09:34   #2252
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Czyli prosto mówiąc, wszyscy powinni przestać narzekać, doszukiwać się dziwnych dźwięków, jeździć i cieszyć się że w ogóle jeździ? Ma nas pocieszać fakt że inne marki też mają podobne problemy? Takie czasy? Zasada TTTM i tyle? Że wydaliśmy "tylko" po ok 90k za auto i żeby było dobrze trzeba było wydać 2 x więcej? Sorry ale do mnie to nie przemawia. Ja co prawda przyglądam się tematowi trochę z boku, ale szlag mnie trafia jak czytam takie posty...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 10:38   #2253
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Nie wiem co wychodzi na zerówkach, ale mając przez 3 lata Kię jeździłem tylko na przeglądy raz do roku, z Focusem jestem w serwisie co 4 tygodnie.

A co do tego stukania - pisałem już, że w moim ASO znaleźli na to patent, wymieniają jakieś śruby na dłuższe i dają dodatkowe zabezpieczenia przed odkręcaniem. Więc da się to zrobić tak, żeby nie brzmiało jak rozklekotany grat z przebiegiem pół miliona km. Tylko trzeba przestać patrzeć na każdego eurocenta, łącznie z tymi, które bezpośrednio decydują o wrażeniach z jazdy.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 13:57   #2254
Hartigan
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 Titanium
Silnik: Ecoboost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

W moim przypadku stukanie w skrzyni to jedno, drugie pojawia się przy puszczaniu sprzęgła, szarpnięcie i brak jakiejkolwiek płynności przy jeździe. Albo muszę kręcić ponad 3k obrotów przy czym wtedy jęczy jak diesel, albo czekać z puszczeniem sprzęgła aż obroty spadną poniżej 2k chociaż i to czasami nic nie da. Redukcji praktycznie zawsze towarzyszy szarpanie i stuki. Można porównać do próby wrzucenia 6 przy zmianie z 2, albo odwrotnie i szybkim puszczeniu sprzęgła. Totalny syf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Za parę dni pojadę im to dać. Muszę przestać o tym mówić bo mnie szlag trafia.
Cześć ^^.
Hartigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 21:27   #2255
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli prosto mówiąc, wszyscy powinni przestać narzekać, doszukiwać się dziwnych dźwięków, jeździć i cieszyć się że w ogóle jeździ?
Dokładnie tak jak piszesz. Nie wiem co chcecie osiągnąć doszukując się każdego stukania i dziwnych odgłosów? Prawda jest taka, że nikt tego nie naprawi dopóki coś nie padnie na amen. Druga sprawa że ta głośna praca podzespołów zazwyczaj nie oznacza, że coś się zepsuło. Można albo kupić i jeździć, albo doszukiwać się wszystkiego i być nieszczęśliwym człowiekiem, na własne życzenie.

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma nas pocieszać fakt że inne marki też mają podobne problemy? Takie czasy? Zasada TTTM i tyle?
To nie pocieszenie tylko stwierdzenie faktu, że tak wygląda dziś motoryzacja i trzeba się z tym pogodzić. Większości ludzi najwyraźniej to nie przeszkadza, skoro samochody się sprzedają.

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Że wydaliśmy "tylko" po ok 90k za auto i żeby było dobrze trzeba było wydać 2 x więcej? Sorry ale do mnie to nie przemawia. Ja co prawda przyglądam się tematowi trochę z boku, ale szlag mnie trafia jak czytam takie posty...
Nawet jak wydasz 2x tyle to nie masz gwarancji, że nic nie będzie stukać. Płacisz za znaczek, wyposażenie, klasę samochodu... Zresztą tak jak pisałem. Zawsze można to 90k wydać na co innego i czerpać z tego przyjemność, skoro słuchanie stuków w sprawnym samochodzie to męczarnia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aha i w sprawie przytaczanej tu często Kii Ceed... Jeżdżę aktualnym Ceedem i zrobiłem trochę ponad 20k km... Ogólnie spasowanie lepsze jak w Fordzie, ale też coś lubi poskrzypieć, zastukać/zapukać. To nie jest tak, że jest idealna cisza. Skrzynia 7DCT jak czasem huknie przy zmianie biegów (przy toczeniu się 1/2 bieg, gdy nie może się zdecydować) to niektórzy na tym forum by chyba zawału dostali jakby to usłyszeli. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W dodatku wyciszenie nadkoli w tym samochodzie nie istnieje, w pojazdach segmentu B jest ciszej w środku.

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 05-09-2020 o 22:01
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 07:48   #2256
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

trochę to z D... tłumaczenie.
wszyscy robią buble, więc masz się z tym pogodzić.
ja rozumiem, najtańsza wersja, ale jak kupujesz premium za 150k to już jednak masz prawo czegoś wymagać.

problemem właśnie nie są auta, czy producenci, tylko ludzie wychowani ,
wykształceni w poprzedniej epoce, gdzie musiałeś kupić w fso i jak Ci nie działało to twoja sprawa, ciesz się że w ogóle masz auto.
traktują gwarancje i klienta jak zło konieczne, jak by tu coś znaleźć i uwalić, jak by się móc przyczepić i odrzucić.
i tak wiem, nie tylko ford tak ma, VW, BMW, nawet mercedes za 1.5melona na YT jest filmik...
RS mk3 też miały wadę. i ford szukał długo żeby odwalać gwarancję, wszystkim.
ale ich szybko użytkownicy w stanach zmusili do naprawy.

ale po to są umowy pisemne,
po to jest gwarancja, po ta są jej warunki żeby były respektowane przez obie strony.
skoro auto stuka, to niech to napiszą w 200 stronicowej instrukcji.

w moim przykładu trafiła się kiepska sztuka w której ciągle coś się psuje.
dostałem nawet komentarz typu " panie to nie RS żeby nim sportowo jeździć..."
ale to nie tak że jak sie kupuje sportowe auto z trybem torowym to można jeździć na torze?
no co pan, to nie RS, to auto do miasta, jak Panu BMW będzie chciało na światłach podskoczyć

Panie jakie stuki w skrzyni? CO się Pan martwi, przez gwarancję się nie popsuje, a potem nie nasza sprawa.

Panie jakie gwarancyjne wymienianie krzywych tarcz bijących przy hamowaniu??? źle Pan użytkował auto, Pana wina.
ALe jak to źle???? NO normalnie źle, nieprawidłowo Pan je eksploatuje.
ALE JAK ŹLe - w instrukcji nic nie jest napisane że mam jakoś inaczej hamować, nie jechać na tor, czy coś?
Panie instrukcja jest dla producenta, nie dla klienta żebyśmy mieli sie na co powoływać przy odrzucaniu roszczeń.
Niech Pan idzie do sądu, zanim Pan wygra i zmusi nas do naprawy, będzie już nowy model w salonach.

boczki robią 5 raz, i dalej skrzypią na basie, baaaa nawet jeden gorzej niż przed akcją.

jak bym miał wybór, kup auto z gwarą za 150koła, albo auto bez gwarancji za 120 koła to wybieram opcje nr 2.

Słabość Polskiego Państwa, oraz fakt że nie ma jak egzekwować swoich praw szybko i skutecznie, skasuje nas na takie komentarze jak Twój MSKGS albo Twój Zawisza.

Jak byś mógł pójść do sądu, i wyegzekwować swoje prawa jak w cywilizowanym kraju, do tego producent zapłaciłby Ci kupę kasy za swoje błędy, to że poniosłeś straty, to szybko by się system zmienił.
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 12:58   #2257
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Bidżej już dawno prosiłem ,abyś dowiedział się dokładnie co robią,bo nikt do Stuttgartu nie będzie waliłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Myślę ,że nie jeden kolega za tą dokładną informację skrzynkę piwa ci postawi.
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 13:05   #2258
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Jak będę miał okazję porozmawiać z majstrem w serwisie to zapytam, bo gość który mnie normalnie obsługuje też jest z tych co to "panie, wszystko dobrze, nie da się odtworzyć problemu, nie wiem o czym pan mówisz, przecież samochód jedzie".
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 15:00   #2259
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ze swoich praw do gwarancji należy korzystać i jest to zrozumiałe. Ja tylko nie mogę zrozumieć ludzi co nie są w stanie się pogodzić z "TTTM" i czego tak naprawdę oczekują? Że ASO będzie wymieniać pół samochodu, który jest sprawny, bo komuś przeszkadza stukanie przy zmianie biegów? Ty zdaje się opisałeś całkiem co innego. Jest różnica między ewidentną usterką, a doszukiwaniem się przez użytkownika każdego stuku/puku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli na gwarancji coś ci stuka, a ASO twierdzi że jest OK, to na to jest prosta metoda. Mają ci to dać na papierze i masz podkładkę w razie gdyby po gwarancji się coś stało.
Jest jeszcze jedno rozwiązanie problemu... Jeżeli samochód po zakupie nie spełnia oczekiwań to można go zawsze sprzedać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 07:35   #2260
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Hartigan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajnie że są ludzie zadowoleni jakimś cudem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przez pierwsze pół roku też byłem xD

A tak btw. słyszycie w tym dźwięki z traktorów Ursusa i fiata 126p?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
23000 km przebiegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i starałem się go nie katować bo on już fabrycznie jest zakatowany. Czy ktoś mi powie TTTM?

Pozdro dla przyszłych posiadaczy.

W której minucie/sekundzie słychać na tym nagraniu coś szczególnego?
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.