Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2020, 19:48   #2271
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Hartigan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że błędnie zakładam że to nienormalna praca silnika z tym przebiegiem? Aż wstyd mi go kręcić na 3k obrotów jak ktoś siedzi ze mną w środku. Mój poprzedni samochód z przebiegiem 340k tak pięknie rzęził. A tutaj to ledwo 2.5k obr. było. Jeździłem nim kiedy miał 10k przebiegu i ładnie mruczał i kiedy ma 24k. i nikt mi nie powie, że tak ma być bo przy 100k to już sobie palnę w łeb.

Obawiam się, że chyba tak naprawdę dopiero teraz się zorientowałeś, że kupiłeś auto z trzycilindrowym silnikiem, z łańcuchem rozrządu i bezpośrednim wtryskiem. Ten zestaw podzespołów z punktu widzenia akustyki i ogólnej kultury pracy z pewnością nie należy do najlepszych, o czym zresztą doskonale wie producent dając tu oprócz wygłuszenia maski nieprzypadkowo jeszcze masywną obudowę pokrywy zaworów dodatkowo tłumiącą dźwięk.

Powyżej 3 tys. obr. słyszysz typowy warkot trzycylindowca i - wierz mi - nie ma trzycylidrowego silnika, który w ten charakterystyczny sposób nie warczy na wyższych obrotach. Pod obciążeniem ten warkot staje się wręcz rasowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 20:14   #2272
Marek191
ford::beginner
 
Avatar Marek191
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał daniel2505 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro jadę na przegląd do ASO. Wymiana Oleju na własne życzenie. Przebieg auta 7tys. Zaraz po zakupie zrobiłem trasę do Chorwacji więc wymiana oleju nie zaszkodzi. Planuję zgłosić wibracje silnika przy 2tys obrotów. Moim zdaniem nie da się tego zwalić na trzy cylindry. Przy tych obrotach silnik wyraźnie wibruje, mam wrażenie, że nawet przerywa. Zobaczymy co ASO na to.
Ja mam podobnie w 1.0 ecoboost (Puma) . To objaw dezaktywacji cylindra, efekt nie występuje w trybie Sport. Proszę sprawdzić. Ogólnie silnik ma inny głos oraz sporo żwawsze reakcje na gaz niż w trybie Normal

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Marek191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 20:19   #2273
mlask
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 ST-Line
Silnik: EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 57
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Marek191 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie silnik ma inny głos oraz sporo żwawsze reakcje na gaz niż w trybie Normal
Smutne jest to, że tryb "Sport" w "nowym" 1.0EB 125 to odpowiednik trybu standardowego w "starym" 1.0EB 125... Po przesiadce z MK3.5 na MK4 pierwsze co zauważyłem to właśnie "zamulenie" w trybie "Normal".
mlask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 21:51   #2274
Hartigan
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 Titanium
Silnik: Ecoboost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obawiam się, że chyba tak naprawdę dopiero teraz się zorientowałeś, że kupiłeś auto z trzycilindrowym silnikiem, z łańcuchem rozrządu i bezpośrednim wtryskiem. Ten zestaw podzespołów z punktu widzenia akustyki i ogólnej kultury pracy z pewnością nie należy do najlepszych, o czym zresztą doskonale wie producent dając tu oprócz wygłuszenia maski nieprzypadkowo jeszcze masywną obudowę pokrywy zaworów dodatkowo tłumiącą dźwięk.

Powyżej 3 tys. obr. słyszysz typowy warkot trzycylindowca i - wierz mi - nie ma trzycylidrowego silnika, który w ten charakterystyczny sposób nie warczy na wyższych obrotach. Pod obciążeniem ten warkot staje się wręcz rasowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
O tych cechach to niestety wiedziałem. Ale tak kultura pracy się zj... po pierwszych 10k że mnie to doprowadza do szału. I nie powyżej 3k, ale poniżej.
A jak zapomnę o start-stop i z kimś jadę to aż się wstydzę bo cała buda się trzęsie xD: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (wrzucałem wcześniej).
Wszyscy zrzucają na trzy cylindry, ale pod tą maską wszystko rzęzi i warczy jakby się miało zaraz rozsypać na tysiąc części, nawet na biegu jałowym już zamiast ładnego stukania zaworów słychać zatartego rzęcha. Nie chce mi się już o tym mówić. Nie tego się spodziewałem po nowym samochodzie i czekam na jakieś drzewo na dachu bo przy sprzedaży za duża strata. Na razie borykam się ze stukami w silniku (nie skrzynia biegów) i mało płynną jazdą.
Btw. to ciekawi mnie porównanie Twojego 182 KM do mojego 150 na żywo. Ta sama jednostka. Chciał się kiedyś przejechać z kimś z tym samym silnikiem i podobnym przebiegiem i zobaczyć czy na pewno TTTM.
Branoc.
Hartigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 07:05   #2275
Foka mk4
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-03-2020
Skąd: Jugów
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem, czy to prawda, ale kolega powiedział mi, że najmniej awaryjne auto to fiat Tipo.
Dokładnie. Mój brat ma Fiata Tipo w max wersji i zero kłopotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Foka mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 07:19   #2276
elsys1
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Dabrowa Gornicza
Model: Focus Mk. 2 1.8 Sport
Silnik: 1.8
Rocznik: 2020
Postów: 52
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Foka mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie. Mój brat ma Fiata Tipo w max wersji i zero kłopotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mała próbka kierowców do stwierdzenia faktu pewnie czyjś brat ma focusa i też jest zadowolony no nic, ja nabijam kolejne kilometry, na razie 2k i z typowych was to tylko czasem skrzypienie plastiku drzwi kierowcy, ale poniżej poziomu irytacji (tylko czasem, rzadko)

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
elsys1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 07:55   #2277
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ja też póki co sobie auto chwalę.
Owszem miałem problem z wychodzącą tapicerką ze słupków A i szybą niezamykającą się, ale już pisałem teść ma toyotę, od nowości (3lata) i a to aku mu siadł, a to światła na trybie automatycznym się całkowicie wyłączały, więc mnie te małe niedociągnięcia póki co nie przeszkadzają.
A trzeszczy jak i30 kolegi. Tu toyota ma przewagę, nie trzeszczy. Ale jest za to dużo głośniejsza przy prędkościach powyżej setki.
Ja jeżdżę na trybie normal, jedynie w korkach wyłączam auto-start (fakt nie jeżdżę po ścisłych centrach wielkich miast, korki to na autostradzie z wakacji, nawet obok mnie w Sosnowcu na dk94 przebudowywanym skrzyżowaniu koło Makro, koło którego w sumie całkiem niedaleko mieszkam nie jeżdżę), więc czasem mi się na światłach wyłączy i nie się u mnie nie dzieje. 23 tys przebiegu.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 14:13   #2278
Foka mk4
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-03-2020
Skąd: Jugów
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ja swojego focusa MK4 ma od lutego 2020 roku. w tym czasie przejechałem 8 kkm. Jest to mój pierwszy ford więc nie mam tzw sentymentu marki i mogę się szczerze wypowiedzieć. Zawsze użytkowałem włoskie samochody i wbrew powszechnej opinii nigdy mnie nie zawiodły, ale też nie były bez wad. Co mogę powiedzieć. Przede wszystkim dla mnie samochód nie jest toczydłem które ma mnie zawieźć z punktu A do B. Jest to pewnego rodzaju hobby. Kupiłem go ponieważ ma bardzo ładna linię, jest obszerny jak na ten segment aut no i byłem bardzo ciekawy silnika 1.0 125 KM. Dzisiaj na liczniku mam 34 kkm. Porównując do innych aut którymi jezdziłem to powiem tak. Auto bardzo ciche pod względem silnika jak i toczenia. Silnika przy normalnej jeździe w ogóle nie słychać. Chyba że jest zimny to zauważalny jest pomruk ale dla mnie to nie jest wada. Dynamika bardzo dobra. porównywalna z poprzednią Giuliettą 1.4 Tb 120 KM. No może na 6 biegu tak nie przyspiesza. Czuć wyłączanie cylindra!!!. Spalanie rewelacja. Niedziela trasa 1000 km po całym południu kraju, Średnie spalanie 5,4 l i to mierzone z dystrybutora. Komputer zawyża 0,4 L ale to nie problem. Można sobie samemu skorygować. Oczywiście mówimy o normalnej jeździe samochodem. Prowadzenie pewne, samochód reaguje odpowiednio na polecenia kierowcy. Skrzynia biegów chodzi płynnie ale tak jak ktoś pisał wydaje pewne odgłosy tyrkotania na biegu jałowym. Fakt że silnik jest tak cichy na zewnątrz że pracuje jak elektryk to i skrzynię biegów wtedy bardziej słychać. Od początku mam problem z nawigacją, która zamienia sobie północ z południem. Serwis poddał się. Umówiony jestem z firmą która ponoć ma to ogarnąć. Na gwarancji została także wymieniona sonda lambda. Zdarzyło się że samochód pokazał błąd systemu SOS czy kamera niedostępna. Po kolejnym uruchomieniu problem znikł. Zdarzyło się że SYNC 3 przy starcie nie wystartował. Po ponownym uruchomieniu wszystko wracało do normy. Spasowanie materiałów dobre jak i ich jakość. Tapicerki drzwi do połowy miękkie i dodatkowo schowki w drzwiach wyścielone materiałem. Dla porównania skoda Qarok która poruszam się służbowo za 140 tysi jest o wiele gorzej wykonana i ma wszędzie plastiki. Ważne. U mnie nic nie trzeszczy a drogę powiatową do posesji mam tragiczną. Nagłośnienie Ok ale dopiero jak zamontowałem dodatkowe głośniki wysoko tonowe w tylnych drzwiach. Nie zrozumiała dla mnie jest niska jakość dźwięku z radia gdzie z pendraiva czy telefonu gra o niebo lepiej. Poza tym jestem bardzo zadowolony zważając na to że roczne auto o wartości 100000 zł wyniosło mnie 50000 zł. Jestem mechanikiem więc sam sobie naprawiłem gdyż kupiłem uszkodzone. A na koniec najważniejsze. Silnik turbodoładowany a nie bierze oleju. Nie wiedziałem że coś takiego istnieje bo dookoła wszyscy z tym mają problem.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Focusa MK4.
Foka mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 18:54   #2279
brajanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk4
Silnik: 2.0 EcoBlue 150 KM
Rocznik: 2020
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie w automacie, nie w dieslu, nie ze szklanych dachem - to 3 zasady na start
Można wiedzieć, czemu nie w dieslu? Mój ecoblue zrobił na razie 18k km, problemów żadnych, dynamika i kultura pracy na dobrym poziomie, spalanie na trasie Katowice-Czechy-Austria-Słowenia-Zadar wg komputera 4.8.

A z innej beczki to miałem dziwną przygodę z audio. Po zatankowaniu na stacji i odpaleniu auta grały tylko głośniki z tyłu. I nie była to kwestia ustawień, bo przesunięcie w SYNCu balansu na przód skutkowało całkowitym brakiem dźwięku. Zrobiłem reset SYNCa do ustawień fabrycznych, zatrzymałem się, zgasiłem silnik, wyszedłem z auta, po 10 min wróciłem, nic. Dalej grają tylko głośniki z tyłu. Jakieś 200 kilometrów dalej musiałem zatrzymać się na obiad, po powrocie do auta grały już wszystkie głośniki.

It's a kind of magic...

Ostatnio edytowane przez brajanek ; 20-09-2020 o 19:00
brajanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 20:03   #2280
ddela
ford::average
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: malopolska
Model: focus MK2 FL, Focus mk4
Silnik: 1.6 benzyna, 1.0 ecoboost
Rocznik: 2009, 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też póki co sobie auto chwalę.
Ja tez nie narzekam bo nie mam na co. W zeszłym tygodniu zrobiłem pierwszy obowiązkowy przegląd po 2 latach (szybko zleciało), zero problemów, zero usterek. Nadal do tego samochodu wsiadam z przyjemnością. Nie rozumiem zupełnie narzekania na silnik - jak dla mnie pracuje cicho i kulturalnie. Jak na razie nie myślę o zmianie samochodu.
ddela jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.