Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2019, 10:08   #1
w.mrooz
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Kraków
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 TI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Brak mocy na zimnym silniku.

Witam, od pewnego czasu zaraz po odpaleniu samochodu silnik lekko przydusza. Przykład - włączam się do ruchu, pedał w podłodze, ale brak reakcji, dopiero po paru sekundach dostaje kopa i jedzie normalnie. Mimo wszystko, podczas jazdy mam wrażenie, że jest słabszy niż był. Ford był u mechanika, który stwierdził usterkę sondy (komputer wskazał tylko taką nieprawidłowość, padła całkowicie), została wymieniona miesiąc temu. Była lekka poprawa, ale ostatnio problem wrócił. Obroty nie falują, silnik wydaje się pracować normalnie, spalanie w normie. Ktoś może coś zasugerować? Nie byłem ponownie na sprawdzeniu, ale wątpię, że nowa sonda również padła.

w.mrooz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 11:31   #2
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Brak mocy na zimnym silniku.

Bo to nie jest tak, że jak jest błąd z sondą to znaczy że sonda jest problemem. Często błąd sondy informuje o niepoprawnych parametrach spalania. A to dlaczego one są niepoprawne należy wybadać.

Proponuję unikać tego mechanika, jeśli wymienia elementy na ślepo.

Sprawdź kompresję na początek.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 21:15   #3
Krystos
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-11-2016
Skąd: Tczew
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 46
Domyślnie Odp: Brak mocy na zimnym silniku.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Krystos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 18:14   #4
w.mrooz
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Kraków
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 TI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy na zimnym silniku.

Padła druga sonda, po wymianie wszystko wróciło do normy. Teraz jednak zauważyłem dziwną rzecz - samochód toczy się po drodze z górki na "luzie" z prędkością przykładowo 10km/h a o dziwo aktualne spalanie zamiast wskazywać okolice 0,6 l jak na postoju, pokazuje 7,10, 12 l jakby wciąż był wrzucony bieg i wciśnięty pedał gazu. Od zawsze kontroluje spalanie i nigdy wcześniej coś takiego nie miało miejsca. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?
w.mrooz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 18:20   #5
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Brak mocy na zimnym silniku.

Stojąc w miejscu spalanie pokazuje jak piszesz , ale tocząc się tak jak ty , zawsze i w każdym aucie pokazuje mi więcej , właśnie 3,5,6 coś w tym stylu , niezależnie czy to benzyna czy diesel
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 19:47   #6
w.mrooz
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Kraków
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 TI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy na zimnym silniku.

Dziś zdarzyło się, że pokazało nawet 16,17 i więcej, nie jest to wg mnie normalne, biorąc pod uwagę jak wspomniałem wcześniej, nigdy nie zaobserwowałem czegoś takiego. Podczas jazdy na poszczególnych biegach spalanie jest w porządku. Zaczęło się to po wymianie sondy, zakładając, że jest wadliwa - możliwe, że to ona powoduje takie odczyty?
w.mrooz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 21:14   #7
gimbu
ford::average
 
Avatar gimbu
 
Zarejestrowany: 02-12-2016
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Brak mocy na zimnym silniku.

U mnie jest podobnie na hamowaniu 0L/h na luzie na zimnym 5, 12 różne wartości nie zawracam uwagi na to. Przy - 10 odpalałem 1.2L/h przy 10 stopniach na plusie 1.6L/ha na rozgrzanym 0,3-0,4L/h

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
gimbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 11:28   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Brak mocy na zimnym silniku.

Cytat:
Napisał w.mrooz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możliwe, że to ona powoduje takie odczyty?
nie.. to spalanie podczas toczenia się jest jak najbardziej normalne.
Nawet udało mi się kiedyś uzyskać ponad 22 litry na 100km podczas toczenie się.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 19:16   #9
w.mrooz
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Kraków
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 TI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy na zimnym silniku.

Mechanik dzisiaj sprawdzał i stwierdził, że to normalne. Po wymianie sondy i przeczyszczeniu przepustnicy zresetował odczyty i stąd podczas toczenia na luzie komputer odczytuje jakby w rzeczywistości jechał na "jedynce". Powiedział też, że z czasem komputer "nauczy się" stylu jazdy od nowa i po jakimś czasie powinien przestać tak reagować. Wyjaśnił to dość sensownie więc uznałem, że pewnie ma rację. Zobaczymy.
w.mrooz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 21:32   #10
w.mrooz
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Kraków
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 TI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy na zimnym silniku.

Witam, wracam do tematu, gdyż od ostatniego posta niewiele się zmieniło, a trochę czasu minęło. Problem dalej jest ten sam, samochód odwiedził w sumie czterech "speców", każdy sugerował inną usterkę i w zasadzie zero konkretów. Rozkładają ręce bo brak błędów w komputerze, jedynie odnotowane wypadanie zapłonu w setkach razy, a oni nie wiedzą co to może być. Wszelkie parametry jakie sprawdzali są w normie. Precyzując raz jeszcze - na wychłodzonym silniku załóżmy po nocy, odpala normalnie, po chwili zaczyna się krótkotrwałe trwające maks do 5 sekund bardzo szybkie falowanie obrotów między 900 a 1200 rpm i gdyby w tym momencie dodać gazu motor dławi się. Po tym czasie wskakuje na normalne obroty i można jechać. Ewidentnie jest coś z mieszanką bo co chwile wydech jest okopcony, a podczas rozruchu czuć intensywnie paliwo. Sondy działają ok, wymienione świece, przewody, cewka. Podpinałem dwa różne przepływomierze, przepustnica czysta. Wyczyszczone wtryskiwacze. Nie wiem co robić dalej, ktoś jest w stanie cokolwiek podpowiedzieć?
w.mrooz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.