Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2018, 19:17   #141
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał tomsiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym, jak Ci zimno i masz ustawione grzanie na np. 23C to póki nie nagrzeje, to nie zgasi.
Moim zdaniem (przynajmniej w dieslu) nie ma priorytetu komfortu. ASS zadziała jak tylko silnik osiągnie pewną minimalną temperaturę kiedy zostają ograniczsone nadmierne emisje (tzw. cold start). Oznacza to jakąś tam temperaturę w układzie i lekkie nagrzanie kabiny ale na pewno nie czeka na osiągnięcie nastawy. Ja w zimie ustawiam nie więcej niż 20 C - może jakbym ustawił 23 lub więcej to proporcjonalnie więcej nagrzeje. Ale mi na tym nie zależy gdyż ogrzewanie fotela i kierownicy działa tak szybko i dobrze że mi w zupełności wystarcza. Z reguły kiedy temp. osiąga próg aktywacji ASS ja zmniejszam nastawę ogrzewania fotela na jedną działkę

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 19:55   #142
marioromario
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 14-12-2013
Skąd: zabrze
Model: Mondeo Vignale Magnetic Grey
Silnik: 2.0 BiTDci
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał tomsiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież nie gaśnie na zimnym. Poza tym, jak Ci zimno i masz ustawione grzanie na np. 23C to póki nie nagrzeje, to nie zgasi. Jak czytam to co piszecie o działaniu s/s to mam wrażenie że macie awarię.
Mi to jedynie przeszkadza w korkach ale właśnie wtedy używam przycisku do wyłączania.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Jeśli o mnie to chodzi, to miałem na myśli głównie sytuacje w której chcę szybko wyjechać z podorządkowanej.
Skrzyżowanie, trzeba przepuścić kilka aut, silnik gaśnie...Jest szansa wbić się, gaz w dół i nie ruszasz ekspresowo... Silnik start i dopiero jazda.
To opóźnienie jest to lekko stresujące Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skrzynia automat
marioromario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 20:01   #143
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

No to ustaw sobie skrzynię na S i wio.... Będzie jeszcze szybsze wbicie się. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 20:07   #144
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał tomsiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież nie gaśnie na zimnym.
Zgaśnie

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem (przynajmniej w dieslu) nie ma priorytetu komfortu. ASS zadziała jak tylko silnik osiągnie pewną minimalną temperaturę
Dokładnie tak jest
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 21:07   #145
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgaśnie



Dokładnie tak jest
Ja mam benzynę to nie wiem jak jest w dieslu ale w instrukcji jest napisane jak działa system i wynika z tego, że zarówno przy grzaniu jak chłodzeniu ASS temp w kabinie jest jednym z priorytetów. Latem wielokrotnie po chwili od wyłączenia silnika przez ASS następuje ponowne automatyczne włączenie - właśnie dlatego żeby utrzymać temp. Zrobiłem swoim już ponad 80 tys km więc jestem pewien działania swojego egzemplarza.
A jeśli mówimy o wyjeździe z podporządkowanej, to zwykle skręca się w prawo lub w lewo - przy skręconych kołach ASS nie wyłączy silnika.
Wiem, wiem... można jeszcze jechać na wprost. Ja wtedy używam przycisku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 22:35   #146
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Na dworze 0 stopni, ruszam z parkingu, podjeżdżam do bramki oddalonej o 300m i ASS gasi mi silnik choć w środku zimno a wskazówka temperatury silnika jeszcze nawet nie drgnęła.
Bez sensu.
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 22:39   #147
biglyk
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał domadm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na dworze 0 stopni, ruszam z parkingu, podjeżdżam do bramki oddalonej o 300m i ASS gasi mi silnik choć w środku zimno a wskazówka temperatury silnika jeszcze nawet nie drgnęła.
Bez sensu.
Coś chyba nie tak bo u mnie jak nie zagrzeje silnika to nie wyłącza. A masz manualną czy automat?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
biglyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 22:49   #148
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Automat PowerShift.
Czy w innych dieslach też tak macie?
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 22:53   #149
biglyk
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał domadm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Automat PowerShift.
Czy w innych dieslach też tak macie?
Ja benzyna i gaz Prins skrzynia ręczna i cała zimę jeżdżę na automatycznym wyłączeniu i nie jest to dla mnie ani uciążliwe ani nie miałem sytuacji żeby czuć zagrożenie że auto nie ruszy kiedy akurat tego chcę... autko w sekundę startuje przy wyciskaniu sprzęgła. Dla mnie rewelka.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
biglyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 23:00   #150
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał domadm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na dworze 0 stopni, ruszam z parkingu, podjeżdżam do bramki oddalonej o 300m i ASS gasi mi silnik choć w środku zimno a wskazówka temperatury silnika jeszcze nawet nie drgnęła.
Bez sensu.
Jedź do serwisu bo na bank tak nie powinno to działać.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.