Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2014, 21:53   #11
agmas
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: mazury
Model: Kuga 2013, fiesta 2010
Silnik: tdci
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Okres oczekiwania pomiędzy zmówieniem samochodu a odbiorem

Ja czekałem 9 m-cy od marca do listopada. Podobno z uwagi na ograniczoną produkcję i duży popyt na przekładnię powershift.

agmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 22:44   #12
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Okres oczekiwania pomiędzy zmówieniem samochodu a odbiorem

Ja mam benzyne ze zwyklym automatem i tez czekalem od lutego do pazdziernika. Nie ma znaczenia jaki silnik i jaka skrzynia. Mozna bylo dostac samochod z "placu" w miesiac niezaleznie od wyposazenia. A dilerzy i ford zwalali swoja niekompetencje na rozne czynniki. Brak skory, brak felg 18, problemy z szybrem. W zaleznosci co klient zamowil tym wieksza szla sciema. Nie zmienilo to planow wakacyjnych zalogi fabryki. Z tego co pamietam, 6 tygodni nie bylo produkcji.

Ja mam tylko ten problem, ze wersja ktora zamowilem, benzyna z automatem, to najgorszy samochod jakim w zyciu jezdzilem, wiec wspomnienie o kilkumiesiecznym oczekiwaniu, jest po prostu przykry. Wiem, ze nie lubie fordow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 22:12   #13
agmas
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: mazury
Model: Kuga 2013, fiesta 2010
Silnik: tdci
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Okres oczekiwania pomiędzy zmówieniem samochodu a odbiorem

Dlaczego jest aż tak zły ? Silnik chyba jest ok.
agmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2014, 08:01   #14
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Okres oczekiwania pomiędzy zmówieniem samochodu a odbiorem

Poczytajcie wpisy kolegi VPW wcześniej zamieszczone tam dokładnie wyjaśnił co z jego pojazdem jest nie tak- o ile pamiętam bolączka jest fatalnie zestrojona skrzynia biegów a nie sam silnik w sobie. Miłego dnia .... oby do wiosny
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2014, 22:15   #15
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Cool Odp: Okres oczekiwania pomiędzy zmówieniem samochodu a odbiorem

Witam
Zamówione tytanium plus, manual,163 km z długą listą pod koniec stycznia. Podobno realizacja na kwiecień. Ale z tego co czytam to chyba trochę więcej zejdzie. Dobrze, że to auto dla mojej połowicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Planowaliśmy wyjazd na wakacje nowyn, a zostanie chyba stare sprawdzone .... Audi
Pozdrawiam i mierzę czas
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 10:35   #16
FordDrive
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2013
Model: Ford Kuga II Titanium 163KM 4x4 manual
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Okres oczekiwania pomiędzy zmówieniem samochodu a odbiorem

Ja czekałem 5 miesięcy. Od polowy lipca do polowy grudnia. Tytanium 163km Diesel.
FordDrive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 18:03   #17
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Okres oczekiwania pomiędzy zmówieniem samochodu a odbiorem

Cześ chuopasy i dziewczenta!

Zamówiony w grudniu 2013, planowany odbiór to czerwiec 2014, czyli 6 miesięcy. Na razie po ponad 2 miesiącach u mnie cisza.
Oficjalnie okres oczekiwania na Kugę wynosi nadal 6 do 7 miesięcy, ale już słychać, że produkcja i logistyka poprawiły się, i podobno czekać się będzie coraz krócej.

Na pewno były (i może są) kłopoty z Powershift i silnikami diesela w zeszłym roku, bo popyt zwyczajnie przekroczył możliwości fabryki i dostawców. Wyposażenie dodatkowe i kolor lakieru też mają tu znczenie.

Osobiście nie spieszy mi się i wolałbym odebrać nieco później, ale z mniejszą liczbą usterek do usunięcia potem. Z tego co się już dowiedziałem na zagranicznych forach to niektórym trzeszczą i skrzypią fotele oraz plastiki. Dodatkowo od 100km/h w górę niektórzy mają głośne tylne dyferencjały. Także poza "distance to empty" będzie jeszcze z tym modelem na pewno trochę przebojów.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 19:36   #18
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Okres oczekiwania pomiędzy zmówieniem samochodu a odbiorem

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczytajcie wpisy kolegi VPW wcześniej zamieszczone tam dokładnie wyjaśnił co z jego pojazdem jest nie tak- o ile pamiętam bolączka jest fatalnie zestrojona skrzynia biegów a nie sam silnik w sobie. Miłego dnia .... oby do wiosny
Zawsze można było uderzyć do VW po Tiguana TSI i być już po pierwszej wymianie łańcucha rozrządu i DSG...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czytam wpisy i oglądam filmiki na YT, i ta skrzynia, hydrauliczna szóstka, pracuje zupełnie poprawnie, z normalną szybkością. Nie jest to na pewno ósemka ZF z BMW, ale to nie ta klasa auta. Obroty silnika są porównywalne do 6 cylindrów o podobnej mocy, także nie mogę się doczekać aż sam się przejadę ecoboostem z takim automatem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 09:36   #19
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Okres oczekiwania pomiędzy zmówieniem samochodu a odbiorem

Cytat:
Napisał Daho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze można było uderzyć do VW po Tiguana TSI i być już po pierwszej wymianie łańcucha rozrządu i DSG...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
w TSI od 2012 już nie ma łańcucha tylko pasekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
był: Fiat 125p; Fiat Siena 1,6 HL; Fiat Punto ELX; Fiat Stilo; Ford Focus mk2; Ford Mondeo mk4; Ford Focus mk3 EcoBoost; VW Golf mk7 1,4 TSI ; Audi A3 1,4 TFSI
jest
:VW Golf mk7,5 1,4 TSI
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 11:09   #20
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Okres oczekiwania pomiędzy zmówieniem samochodu a odbiorem

Cytat:
Napisał Pitek S. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w TSI od 2012 już nie ma łańcucha tylko pasekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przysiągłbym, że jeszcze w zeszłym roku Tiguan i Yeti/Yeti FL miały 1.2TSI, 1.4TSI i 1.8TSI na łańcuchach, ale co z tego, jeśli dla mnie DSG dyskwalifikuje VAG od razu...
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.