Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2018, 17:16   #1
bocianowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2018
Model: S-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

Wita serdecznie, potrzebuje pomocy odnoscnie mojego S Maxa 1,8. Problem wyglada nastepujaco. Po przejechaniu i zagrzaniu sie silnika rosnie strasznie cisnienie w ukladzie chlodzenia (weze twarde jak kamienie) i wywala mi plyn chlodzacy przez zbiorniczek wyrownawczy. Mechanik zaczał od drobniejszych spraw i wymienil korek i sprawdzil termostat ale nadaj problem pozostawal. Stwierdzil ze moze byc walnieta chlodniczka EGRu i ominal ja ale problemu sie nie pozbylem i poinformowal mnie ze moze byc walnieta uszczelka pod glowica lub sama glowica bo jest zeliwna i czesto lubi pekac ale podjechalem do innego ,,szpeca" ktory niby robi test na sprawdzenie uszczelki i powiedzial ze na 100% uszczelka cala. I teraz naradza sie pytanie czy moze byc cos innego przyczyna wzrostu tego cisnienia czy ten test jest malo wiarygodny i musze rozbierac silnik. Poprosze o fachowa pomoc bo nie chcialbym sie pchac w niepotrzebne koszta.


Ostatnio edytowane przez bocianowski ; 09-10-2018 o 20:31
bocianowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 17:53   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i ubytek przez zbiorniczek wyrownawczy

Do sprawdzenia pompa wody, czy wytwarza krążenie, oraz do oczyszczenia z zewnątrz, i wypłukania wewnątrz, lub do wymiany na nową.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 17:59   #3
bocianowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2018
Model: S-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i ubytek przez zbiorniczek wyrownawczy

dzieki za podpowiedz, mam tylko male pytanko czy jak by byla walnieta ta pompa wody to robilo by sie takie cisnienie? czy po prostu by sie tylko gotowal?
bocianowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 18:23   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i ubytek przez zbiorniczek wyrownawczy

Pewnie jeszcze chłodnica dobra, i nie dopuszcza do gotowania,a pompę można sprawdzić, rano odkręcając korek całkowicie, uruchomić silnik ,dać wysokie obroty, i obserwowac, co sie dzieje w zbiorniczku, czy płyn unosi sie do góry, czy widac krążenie płynu.
Warto sprawdzic drożność rurki odpowietrzającej która dochodzi do zbiorniczka.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 18:32   #5
bocianowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2018
Model: S-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i ubytek przez zbiorniczek wyrownawczy

nie znam sie zbytnio dlatego tutaj jestem ale z tego co zauwazylem to obieg plynu jest, bo wraca woda powrotem do zbiorniczka. a ten odpowietrznik(u mnie dziurka u gory zbiorniczka o ile o to Ci chodzi) musi byc drozny bo tamtedy sie wlasnie plyn wylewa jak cienienie rosnie

Ostatnio edytowane przez bocianowski ; 09-10-2018 o 20:32
bocianowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 06:15   #6
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

A chłodnica robi się ciepła czy nie? Idealnie byłoby jakbyś mógł zmierzyć temperaturę na niej.
Nie wiem też jak konstrukcyjnie jest to rozwiązane w smax, ale spróbuj na chwilę wogole usunąć termostat z układu.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 11:09   #7
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

Auto kopci na biało? Jeśli nie, to duża szansa że to nie uszczelka.
Nie wiem jaka jest konstrukcja termostatu ale na początek bym go wyciągnął jak się da i pojeździł autem bez niego. Jak się ugotuje znaczy nie termostat. Może być pompa, uszczelka na sam koniec.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 13:25   #8
bocianowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2018
Model: S-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Re: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

Termostatu nie sprawdzalem ani chlodnicy czy jest ciepla, ale w srodku cieple powietrze bije. Kopcenia na bialo tez nie zauwazylem
bocianowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 16:39   #9
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

może pęknięcie-rysa w tulei cylindra. Płynu ubywa?
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 18:24   #10
bocianowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2018
Model: S-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

Tak ubywa bo robi sie cisnienie i cofa sie do zbiorniczka i wywala go dziura przelewowa
bocianowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.