Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2018, 22:30   #1
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Angry Co przy okazji wymiany przednich amortyzatorów IVDC?

Cześć,

w lipcu puścił mi olej amortyzator IVDC przód lewy. Pojeździłem jakieś 3 miesiące/2500km i niestety zaczyna popukiwać, także pierwsza ważna informacja dla posiadaczy, że jeżeli zauważycie zaolejone nadkola z przodu w okolicy amortyzatorów to szykujcie powoli graty na wymianę. Jeszcze miesiąc temu, jak nic nie stukało sprawdzałem na szarpakach i obydwa miały po 80%, jutro akurat jadę na przegląd to zobaczę ile wyjdzie, jak już stuka...

A więc po przeczytaniu kilku wątków na temat amortyzatorów IVDC chciałbym wszystko zebrać do kupy. Koszt zakupu w ASO jednego amortyzatora to ok. 2500zł. Te amortyzatory produkuje tylko i wyłącznie Monroe. Na rynku części zamiennych należy ich szukać pod nazwą Monroe C2506. Koszt to ok. 1000zł/szt, sprzedawane są tylko w kompletach po 2 szt a w pudełku oznaczone jako C2506R (prawy) i C2507L (lewy). Dokładnie to samo jest w ASO, bo żadna inna firma nie produkuje tych amortyzatorów i nie wierzę, żeby Monroe miał dwie osobne linie produkcyjne, w tym dla ASO lepszej jakości, być może przechodzą bardziej szczegółowe testy, ale kto to tam wie.

Co radzicie przy okazji wymiany amortyzatorów?
- Poduszka górna
- Łożysko
- Poduszka gumowa łożyska
- Odbojnik
- Osłona
- Sprężyna
- Poduszka dolna

Z zaznajomienia tematów podstawą to wymiana razem z amortyzatorami ich łożysk, poduszek gumowych łożysk, osłon i odbojników. Czy wymieniać też sprężyny, jeżeli nie są pęknięte, ani nie siadły, a są dosyć drogie, bo 600zł/szt? Czy wymieniać poduszki górne i dolne, czy te elementy raczej się nie zużywają? Czy stawiać na oryginały Ford, które przyznam szczerze przy cenie amortyzatorów są tylko drobnym dodatkiem, czy polecacie jakieś sprawdzone zamienniki innych Firm?

Pozdrawiam

Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 00:25   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Co przy okazji wymiany przednich amortyzatorów IVDC?

Cytat:
Napisał Czarnecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo żadna inna firma nie produkuje tych amortyzatorów i nie wierzę, żeby Monroe miał dwie osobne linie produkcyjne, w tym dla ASO lepszej jakości, być może przechodzą bardziej szczegółowe testy, ale kto to tam wie.
Te monroe i z aso różnią się pewnie nalepką i założę się, że są mniej trwałe niż te na pierwszy montaż. Niestety taka prawda, producenci nas doją ile mogą.

Jaki przebieg i wiek mają sprężyny?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 07:38   #3
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Co przy okazji wymiany przednich amortyzatorów IVDC?

Jak wymienisz wszystko to masz pewne że nic nie siądzie , ja bym wymieniał.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 08:21   #4
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Co przy okazji wymiany przednich amortyzatorów IVDC?

Powinno się wymieniać wszystko. Łącznie ze sprężynami. Sachs robi sprężyny do IVDC. Cena 270/sztuka ale też się czeka.

Numery podawałem ostatnio w temacie o wymianie IVDC.

O tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 08:27   #5
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Domyślnie Odp: Co przy okazji wymiany przednich amortyzatorów IVDC?

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki przebieg i wiek mają sprężyny?
Sprężyny mają 7 lat i 145000km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co z mocowaniami górnymi i dolnymi?
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 12:55   #6
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Co przy okazji wymiany przednich amortyzatorów IVDC?

Cytat:
Napisał Czarnecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprężyny mają 7 lat i 145000km Co z mocowaniami górnymi i dolnymi?
Mocowania i łożyska na stówę bym wymieniał. Sprężyny można założyć aczkolwiek ile pochodzą to nie wiadomo. Lepiej na pewno założyć nowe, aczkolwiek jeżeli te nie mają żadnych śladów korozji (dokładnie obejrzeć) to można założyć. Szczerze, jeżeli są dobre zamienniki po 270zł to ja bym nie ryzykował. Przy okazji sprawdzić wszystkie inne luzy i gumy w zawieszeniu, jak coś jest nie tak z zawieszeniem to amorki dużo szybciej padną.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 23:21   #7
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Domyślnie Odp: Co przy okazji wymiany przednich amortyzatorów IVDC?

Na weekend wyczyszczę i obejrzę dokładnie w jakim stanie są wszystkie elementy w tym poduszki górne i dolne. Jakieś śruby, nakrętki też zamawialiście? Kto produkuje w oryginale te dodatki typu odboje, łożyska, poduszki, też Monroe?

Jeśli chodzi o sprężyny SACHS 998 951 to znalazłem dostępne w cenie 210-240zł, ale jest tam wymieniony tylko S-Max 2.2 TDCI, czy na pewno będą pasować też do 2.0 Ecoboost? Oryginały do sportowego, obniżonego zawieszenia robił chyba Eibach? latar jak po wymianie na Sachsy, nie mają innych parametrów od oryginałów? Nie są twardsze lub miększe? Po Hondzie zorientowałem się, że oryginał to oryginał i jakość zamienników nie ma żadnego porównania dlatego często ludzie szukają używek, zamiast nowych zamienników... Są jeszcze dostępne sprężyny firm Lesjofors lub Suplex, ktoś coś wie o tych firmach? Nie chcę wpaść z deszczu pod rynnę, i dodatkowo utopić kasę.
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2018, 12:45   #8
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Domyślnie Odp: Co przy okazji wymiany przednich amortyzatorów IVDC?

Udało mi się jeszcze znaleźć i zamówić komplet amortyzatorów poniżej 1000zł/szt, te z nowej dostawy już będą kosztować ok. 1500zł/szt...

Zgłębiłem temat zamienników sprężyn i kilka sklepów zajmujących się tylko Fordami odpowiedziało mi, że do 2.0 EcoBoost IVDC nie ma sprężyn w zamienniku... Jak podałem im SACHS 998 951, to stwierdzili, że to sprężyny innej klasy obciążeniowej, które nie są dedykowane do mojego samochodu, może tylko do 2.2 TDCI??

Jakby ktoś potrzebował Sachsów to znalazłem w iparts za 210zł/szt, także bardzo okazyjna cena.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

latar napisz jak na tych sprężynach Sachs zachowuje się samochodód i czy odczułeś jakąś różnicę względem oryginałów? Ja chyba pozostanę jednak przy swoich starych, które nie noszą żadnych śladów zużycia, oryginał to oryginał...

Ostatnio edytowane przez Czarnecki ; 20-10-2018 o 12:47
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2018, 20:24   #9
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Co przy okazji wymiany przednich amortyzatorów IVDC?

Nie zauważyłem żadnej różnicy po ich montażu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2018, 22:23   #10
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Domyślnie Odp: Co przy okazji wymiany przednich amortyzatorów IVDC?

latar myślisz, że jest jakaś różnica w oryginalnych sprężynach dla 2.2 TDCI i 2.0 EB?
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.