Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2020, 15:17   #1
viqud
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo / Fiesta
Silnik: 2.0Bp / 1.3Bp
Rocznik: 2001 / 2006
Postów: 7
Domyślnie Zmiana radia, RDS w zestawie zegarow

Witam.
Postaniwilem odswiezyc troche Fieste zony i podmienilem oryginalne radio ford 600cd, na Blaupunkt Travel Pilot EX.
Po podmianie wszystko dziala z wyjatkiem wyswietlania RDSu na wyswietlaczu zegarow, w komputerze fiesty jest tez opcja wyswietlenia godziny zamiast RDS, ale tez nic sie nie pokazuje. Na wczesniejszym radiu wszystkie te opcje dzialaly.
Z tego co wiem:
- Radia TP EX byly tez fabrycznie montowane we fiestach wiec podejrzewam, ze powinno to wszystko dzialac.
- Radio TP EX i 600CD teoretycznie sa w pelni zamienne i podmiana to tylko plug and play, wiec powinno wszystko dzialac
- Dziala sterowanie tym radiem( TP EX) z pod kierownicy, wiec komunikacja CAN teoretycznie jest OK.

Gdzie moze byc przyczyna: wiazka elek ? Radio ? Ustawienia komputera fiesty ?

-

viqud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 19:14   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Zmiana radia, RDS w zestawie zegarow

Cytat:
Napisał viqud Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie moze byc przyczyna: wiazka elek ? Radio ? Ustawienia komputera fiesty ?
-
Jeśli wcześniej działało, a nie działa, to przyczyną może być samo radio.
Radio ma też swoje ukryte ustawienia, które dostępne są tylko po podłączeniu zewnętrznego programu (np elm-ffn), tam w sekcji ACM trzeba zaznaczyć RDS.
A ACM to Audio Control Module, czyli radio.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 14:46   #3
viqud
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo / Fiesta
Silnik: 2.0Bp / 1.3Bp
Rocznik: 2001 / 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zmiana radia, RDS w zestawie zegarow

slawomirro, niestey nie pomogło, jedyne co mi sie udało to uruchomic zegar zamiast RDS po przełączeniu funkcji "Radio (wył=sam zegar)"

Próbowałem też odłączyć na chwilę akumulator i przywrócić ustawienia fabryczne w radiu, ale nadal nic z tego.
ForScan nie pokazuje zadnych błędów.
viqud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 21:58   #4
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Zmiana radia, RDS w zestawie zegarow

Travelpilot EX ma ukryty przycisk resetujący, ale musisz odkręcić obudowę i wewnątrz znaleźć czarny walec (malutki napis RST) i malutką dziurkę. Wchodzi tam główka od szpilki, lub igły. Podłączasz zasilanie i wciskasz szpilką reset.
Pamiętaj o posiadaniu kodu do radia, bo na dzień dobry po resecie się radio po to zgłosi.
Ja reset zrobiłem po odłączeniu radia od auta i użyłem 3 szeregowo podłączonych baterii 4,5V tego typu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Podpinasz pod wtyczki + i -
Zresztą takimi samym bateriami testowałem ścieżki zegarów auta i modułu GEM.
Metoda nie jest nigdzie opisana, ja ją robiłem w ramach własnych testów, ale jest skuteczna. Równie dobrze mogłem wywołać spięcie w radiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale po tym resecie wrócił mi fader, który za chiny ludowe był nieaktywny w radiu bez powodu i radio potem działało jeszcze rok, póki go nie sprzedałem.


Jednak w radiu to ta funkcja odpowiada z aktywny RDS, jeśli jest wyłączony, a może być wyłączony domyślnie i reset niczego nie zmieni:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2020-11-02_22h56_14.jpg (28.3 KB, 91 wyświetleń)
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2020, 09:29   #5
viqud
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo / Fiesta
Silnik: 2.0Bp / 1.3Bp
Rocznik: 2001 / 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zmiana radia, RDS w zestawie zegarow

Dziś miałem chwilę czasu i jeszcze trochę się pobawiłem z tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Na początek podłączyłem stare radio (600CD) do auta, RDS na zegarach sie pojawił i odczytałem przez elmFFN co siedzi w ACM przy tym radiu i faktycznie jest zaznaczona opcja wyswietlaj RDS.


2. Podłączyłem TP EX do auta (RDSu Brak). Przy próbie odczytu ustawien ACM wywal błąd (ostatnim razem też tak było, ale nie zwróciłem na to uwagi)
i przy próbie wgrania nowych ustawień też wywala błąd, wiec wina będzie po stronie radia, tak jak wspominałeś.

3. Rozebrałem tylny panel radia (ze złączami) napatrzyłem się do środka i nie moge znaleść tego resetu. To radio składa sie jakby z 3 modułów (płyt). Pamiętasz na której płycie go szukać (napęd CD, płyta główna, płyta ze złączami) ??
Trzeba rozbebeszyć całe radio czy dostanę sie do tego przycisku "od tyłu" ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg odczyt z 600cd.JPG (78.6 KB, 5 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg odczyt TP EX.jpg (88.0 KB, 5 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg próba zapisu ustawień TP EX.JPG (88.3 KB, 5 wyświetleń)
viqud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2020, 10:37   #6
viqud
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo / Fiesta
Silnik: 2.0Bp / 1.3Bp
Rocznik: 2001 / 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zmiana radia, RDS w zestawie zegarow

Własnie znalazłem na forach jak uruchomić opcję wyswietlenia ukrytego menu w TP EX i mam zgłoszone takie błędy:

IMG_20201105_112718.jpg
viqud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2020, 10:43   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Zmiana radia, RDS w zestawie zegarow

Jestexcie pewni ze stary EX wysyła dane RDS po CAN?
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2020, 11:47   #8
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Zmiana radia, RDS w zestawie zegarow

Cytat:
Napisał viqud Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Własnie znalazłem na forach jak uruchomić opcję wyswietlenia ukrytego menu w TP EX i mam zgłoszone takie błędy:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
D900 to generalny błąd komunikacji, fizyczna usterka elektryczna.
Prawdopodobnie kupiłeś uszkodzone radio.

Drugiego błędu nie znam, ale stawiam że ma to coś wspólnego z RDSem właśnie, pasuje do kodów błędów z zegarów.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] To radio RDS obsługuje, bo sobie to testowo aktywowałem na kilka dni.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.