Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2019, 15:31   #1
xevox
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-04-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: 407
Silnik: 1.6HDi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie 1.6 TDCI Niskie ciśnienie oleju

Witam, mam pewien problem z moim autkiem, a mianowicie wyskakuje komunikat o niskim ciśnieniu oleju które według przyrządu do mierzenia ciśnienia wskazuje 0.8 bara na rozgrzanym silniku.
Ciśnienie jest takie niskie mimo wymiany pompy olejowej, uszczelki smoka oraz panewek.
Panewki przy wymianie nie były jakoś szczególnie zużyte jednak zostały wymienione.
Sitko od pompy podciśnienia oraz sitko smoka zostały również wyczyszczone.
Macie koledzy jakiś pomysł gdzie jeszcze może być problem? Nie chcę zajechać nowych panewek i turbo.


PS olej zalany 5w30.

xevox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 15:53   #2
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI Niskie ciśnienie oleju

Witam,
zanim ktoś ci odpowie czy to ciśnienie jest dobre musisz się zorientować jakie ciśnienie minimalne powinien osiągać twój silnik przy określonych obrotach i temperaturze, i tu podam ci jako przykład odczytany z książki mój silnik czyli benzyna 1,6 litra 100 KM.
Otóż silnik ten przy temperaturze 100 stopni i obrotach biegu jałowego musi osiągać ciśnienie oleju minimum 0,1 MPa, natomiast przy 2000 obr/min musi to być minimum 0,25 MPa.
Dlatego musisz się dowiedzieć jak te parametry wyglądają w przypadku twojego typu silnika, wówczas będziesz mógł pojechać do jakiegoś mechanika który w magistralę olejową wkręci ci manometr który ponad wszelką wątpliwość ci pokaże czy twój silnik mieści się w wymaganych parametrach ciśnienia oleju, na odległość nikt ci nic innego nie doradzi.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 16:05   #3
xevox
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-04-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: 407
Silnik: 1.6HDi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI Niskie ciśnienie oleju

Mój powinien osiągać minimum 0,15-0,16MPa czyli 1,5-1,6bara na biegu jałowym. Osiąga połowę tego jak już napisałem. Ciśnienie było mierzone manometrem i widziałem na własne oczy jakie jest ponad wszelką wątpliwość.

Ostatnio edytowane przez xevox ; 19-05-2019 o 16:08
xevox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 18:49   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI Niskie ciśnienie oleju

Tak, ale panewki nowe niewiele daja, jak jest wypracowany na czopach wał korbowy.
Cisnienie również ucieka, jak łoża wałka rozrządu, i sam wałek są wyrobione.
Daj sobie spokój, trzeba tak jezdzic, chyba że chcesz wydać ze 4 tys aby robic remont.

Ważne jest, aby cisnienie oleju przy bardzo gorącym silniku 2000 obrotów, nie było niższe, niż 2,5 atm.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.