Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2016, 16:24   #351
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doposażanie

Całkiem całkiem... o relingach sam kiedyś myślałem, miałem już nawet dawcę z GM ale finanse się skończyły....

__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2016, 17:10   #352
MiłoszM
ford::average
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: KLIfornia
Model: Fusion
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2002
Postów: 55
Domyślnie Odp: Doposażanie

Czytając ten temat natchnąłem się nieco aby dołożyć kilka przydatnych elementów w mojej Fuzji. Tak więc zrobiłem:
- światła do jazdy dziennej w miejscu świateł przeciwmgielnych,
- mocniejsze oświetlenie Ledami CREE,
- oświetlenie schowka pasażera
- podłokietnik ze schowkiem
- dodatkowe gniazdo zasilania w bagażniku
- zestaw głośników nisko i wysokotonowych ze zwrotnicami (Dimension el comp6 i Kenwood)
- wyciszenie drzwi, nadkoli, klapy tylnej,
- wymiana czujnika klapy bo nie działało oświetlenie,
- myślę nad wymianą lamp tylnych na poliftowe (obecnie mam z anglika).
MiłoszM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2016, 07:51   #353
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Doposażanie

Cytat:
Napisał MiłoszM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- zestaw głośników nisko i wysokotonowych ze zwrotnicami (Dimension el comp6 i Kenwood)
- wyciszenie drzwi, nadkoli, klapy tylnej,
Jakieś szczegóły, zdjęcia?

Jakie głośniki Kenwood dokładnie? 'Dimension el comp6' - wstawiałeś okrągłe głośniki i dodatkowo tweetery?

Jakie maty użyłeś? Maski nie wygłuszałeś?
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2016, 08:58   #354
MiłoszM
ford::average
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: KLIfornia
Model: Fusion
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2002
Postów: 55
Domyślnie Odp: Doposażanie

Cytat:
Napisał michail6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś szczegóły, zdjęcia?
Zdjęć nie robiłem podczas wygłuszania, natomiast postaram się opisać. Może wieczorem podeślę zdjęcia z zewnątrz.

Głośniki jak już pisałem 165mm Dimension el comp6, z dystansem mdf przeznaczonym do Fusiona. Redukują one dziurę elipsy na okrąg. Dystans mdf grubości ok7mm przykręciłem podlewając sylikonem do montażu tak dla uszczelnienia. Głośniki ładnie zmieściły się w miejsce oryginalnych, oczywiście same głośniki mają małą piankę - uszczelkę i je montuje się już na samych śrubach. Tweetery przykleiłem na taśmie dwustronnej na podszybiu z przodu i ładnie wygląda.
Co do spraw z kablami. W poprzednim aucie przeprowadzałem kable Alpharda 2x2,5mm od radia do każdego głośnika przez zwrotnice. Tu zdecydowałem się że poprowadzę tylko do tweeterów a do niskich wykorzystam oryginalne kable (oczywiście też trzeba je przepiąć koło kostki ISO przez zwrotnice) Na szczęście w tym aucie jest dużo miejsca za radiem i wszystko się mieści.

Wygłuszenie robiłem używając mat butylowych GMS oraz mat z pianki kauczukowej o grubościach 9 i 6mm.
Po wyczyszczeniu drzwi nakleiłem GMSy na zewnętrzną blachę od środka, wkładając je przez szparę szyby. Na to położyłem za głośnikiem kauczukową 9mm. na drugą warstwę drzwi (ta na której siedzi głośnik) położyłem matę kauczukową 6mm, ale nie wszędzie bo przy położeniu 9mm w kilku miejscach miałem problem z wpięciem spinek i była szpara przy szybie (plastik wypychało). Tak więc wygłuszenia w tym miejscu dałem ile się zmieściło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dźwięk wydaje mi się mocno wyostrzony, ale podobno te głośniki tak mają z tym radiem (Kenwood KDC-W5641). Po za tym podejrzewam że część winy może stać po stronie oryginalnych kabli które mimo wszystko są trochę cienkie (mniej basu niż w poprzednim aucie na tym samym radiu i głośnikach). Głośniki wysoko-tonowe słychać dużo głośniej, ale można do tego przywyknąć i trochę skorygować EQ. Nie próbowałem głośników innymi radiami, ale znajomy który zawodowo zajmuje się car audio polecił mi zarówno to radio jak i te głośniki bo do nich nie trzeba jeszcze wzmacniacza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MiłoszM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2016, 16:25   #355
MiłoszM
ford::average
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: KLIfornia
Model: Fusion
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2002
Postów: 55
Domyślnie Odp: Doposażanie

Ponieważ jakoś trudno wstawia mi się tu linki zdjęć (ciężki dostęp do linku bezpośredniego z albumu google) to udostępnię album pod adresem url googli:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zdjęcia z głośnikami Dimension elComp6, kabelkami i zwrotnicami.
Przy okazji zamieściłem podświetlenie schowka które wykonałem z taśmy SMD5050 i wyłącznika podświetlanego podpiętego do zapalniczki.
Ostatnie zdjęcie pokazuje zasilanie w bagażniku, myślę że jest to najwygodniejsze, nieprzeszkadzające miejsce na zamontowanie zasilania bez ingerencji w plastikiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak by album nie działał to poprawię.
MiłoszM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 20:04   #356
fusion88
ford::beginner
 
Imię: Cmaxik
Zarejestrowany: 18-07-2015
Skąd: Podkarpackie-Świetokrzyskie
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 duratec
Rocznik: 2010
Postów: 35
Domyślnie Odp: Doposażanie

Radio po litingu do przed liftingiem ? Mi sie wydaje ze podejdzie.
fusion88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2016, 08:49   #357
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Doposażanie

Zrobilem juz kilka lampek z zasilaniem kamery i lusterka fotochrom.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz czas na grzane spryskiwacze z automatyczną regulacją temperatury.
Regulator jest bardzo sprytny, ma funkcje grzania lub chlodzenia, ustawiany prog temperatury, histereze i opoznienie. Na razie testuję go na stole, ale bedzie wpiety niezaleznie w auto w plus po kluczyku i bedzie pracował automatycznie tylko poniżej -5stC.
Znajomy zasugerował żeby użyć go do automatycznej regulacji klimatyzacji, ale odpuszczam.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 14-05-2016 o 08:52
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2016, 09:01   #358
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doposażanie

Gdzie zakupiłeś taki regulator?
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2016, 13:43   #359
MiłoszM
ford::average
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: KLIfornia
Model: Fusion
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2002
Postów: 55
Domyślnie Odp: Doposażanie

Bardzo fajna lampka. Idąc za podobną potrzebą, chciałem zamontować sobie lampkę w takim stylu:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od razu jeśli to zły pomysł to proszę o krytykę.
Najbardziej zależało by mi aby wyświetlacz miał funkcję zegara, ewentualnie termometr, bo mam klime manualną. Pasażerowie narzekają że nie widać zegarka (mam na liczniku).

Ostatnio edytowane przez MiłoszM ; 26-05-2016 o 13:47
MiłoszM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2016, 18:38   #360
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Doposażanie

To mi wygląda na lampkę z Jeepa Grand Cherokee i ona jest duża. (widze ze blizniak tylko 3x drozszyvto Chrysler 300M)
O ile podłączenie elektryczne niepowinno byc trudne to problemem będzie wycięcie otworu w podsufitce,miejsce na bebechy,sposób mocowania do podsufitki i w efekcie estetyka wnętrza.
Wybralem termometr z zegarkiem z Lidla za 15zl. To wystarcza pasażerom. Dziś widzialemw Peugeotcie 607 jak w eleganckim bialym wnętrzu ktos przykleil zegarek nareczny bez paska w okolice lewarka skrzyni biegów. Też wyglądało to przyzwoicie i pewnie wskazówki świecą w nocy.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 26-05-2016 o 18:41
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.