Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2014, 07:08   #41
wronezz
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-07-2013
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdi
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"

No mój dodatkowo z halogena doświetlał też , wcześniej myślałem że tylko halogeny doświetlają , a zobaczyłem dopiero we mgle jak halogeny były zapalone jako mgłowe że są jeszcze w lampach do doświetlania. Dlatego się zdziwiłem że ostatnio nimi nie doświetlał tylko z lampy.
To ciekawe co ?
Dziś zdemontowałem obie lampy i zauważyłem przepaloną żarówkę od doświetlania H1 w prawym reflektorze dokładnie a nie H7 jak wyżej kolega pisze.
Teraz czy mając jedną przepaloną żarówkę w zwyczaju jest by nie paliła się druga strona a ksenony się nie poziomowały?


Ostatnio edytowane przez wronezz ; 27-08-2014 o 06:14
wronezz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 22:44   #42
sebneo
ford::beginner
 
Imię: seba
Zarejestrowany: 15-02-2014
Skąd: goczalkowice
Model: Ford Mondeo mk4 titaniuum lxs
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"

Miałem podobny przypadek - prosta droga, brak skrętu reflektorów, wyskoczył komunikat o usterce oświetlenia, światła się wyłączyły,

po wyłączeniu auta i ponownym zapłonie - wszystko wróciło do normy

forscan pokazał
===HCM DTC B1D68:64-68===
Kod: B1D68 - Czujnik sygnału zwrotnego układu regulacji ustawienia lewego reflektora

błąd pojawia się regularnie po wykasowaniu - światła działają poprwanie

ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić?
sebneo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2014, 06:57   #43
wronezz
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-07-2013
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdi
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"

Wymieniłem żarówkę a dalej nic nie działa nie zapalają się przy skręcie żadna i samo poziomowanie nie działa komunikat ten sam , wtyczki jak dla mnie są ok zero luzu zobaczę jeszcze jak kupię 2 nowe żarówki bo jedną kolega miał ale nie wiem czy jest ok i wtedy obie wymienię zobaczę jak to wyjdzie ale już mnie zaczyna irytować to wyciąganie świateł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ludzie patrzą się jak na czubka codziennie rano demontuje lampy heGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wronezz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2015, 22:05   #44
Neron79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"

Drodzy forumowicze

Czy ktoś poradził sobie z problemem "USTERKA OŚWIETLENIA PRZEDNIEGO"

Minęło już trochę czasu a problem pozostaje nierozwiązany.

Żeby było ciekawiej, wymieniłem reflektor a błąd nadal się pojawia.

Czy ktoś już rozwiązał ten problem?
Neron79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2015, 07:00   #45
zbyl
ford::average
 
Avatar zbyl
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 126
Domyślnie

U mnie tez pojawia sie blad w przypadku dluzszych wibracji - jazda po nierownosciach lub dluzszych manewrach na parkingu - czeste skrety. Reflektory mam skrętne. Przestalem sie juz tym przejmowac bo po chwili blad znika. Ale fakt faktem ze to jakis babol Forda.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
zbyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2015, 07:24   #46
mkriso
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"

U mnie czasem podczas odpalenia świateł się pojawia usterka uświetlenia, jak mam ustawione na auto. Po odpaleniu ksenoney ponownie się wtedy poziomują
Myślałem, że to kwestia akumulatora, ale po wymianie dalej czasem wyświetla się komunikat :/
mkriso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 20:15   #47
dario3103
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"

Podepne sie pod temat.
Ja musialem wyjac w mojej Galaxie lampe przednia. Wymienilem zarowke kierunkowskazu i od razu zrobilem to samo z druga lampa. Poskladalem lampy popodpinalem wszystko. Dodam ze to xenony. Odpalam auto i tu Zong...Blad oswietlenia przod. Ale w lampach wszystko dziala. Wszystko sie swieci lampy sie poziomuja. Zauwazylem ze blad wyskakuje gdy auto stoi pare dni nieodpalane. Moze przy niskim napieciu akumulatora podczas odpalania auta wyskakuje zapamietany blad? Bo jak wszystko dziala to po czorta ta cala szopka. Pierwszy raz spotkalem sie z czyms takim. Dziwne co najmniej dlatego ze w galaxie do wymiany zarowek trzeba wyciagac i odpinac lampy a skutkuje to potem taka dyskoteka na liczniku. Czy jak wykasuje blad to pozbede sie problemu? Troche to irytujace przyznac musze...

Ostatnio edytowane przez dario3103 ; 16-12-2015 o 20:18
dario3103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 23:18   #48
Qdzej
ford::beginner
 
Avatar Qdzej
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 12-01-2016
Skąd: okolice Nysa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 06.2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"

Witam, otóż mam problem z tym komunikatem od połowy stycznia, wymieniałem filtry itp po zakupie auta przy okazji mówiłem o doświetlaniu strona kierowcy, wymienili żarówkę, pojawił się błąd, między czasie robiłem wymianę projektorów więc żarówki ok, wszystkie świecą, samopoziomowanie ksenonów działa, wtyczki wpinane, wypinane, aku odłączany był też, dzisiaj dowiedziałem się, że wykrywa błąd "B104154 sterownik regulacji zasięgu świateł programowanie błędne" ale było to podpinane pod lapka z jakimś urządzeniem boscha - nie elm ani forescan. Czy ktoś byłby w stanie stwierdzić co muszę zrobić żeby się pozbyć tego komunikatu?

światła bixenony, system keyfree odpalam na 2 razy- raz zapłon i jak zgasną kontrolki to dopiero normalnie
Qdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2016, 12:32   #49
minamoto
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 07-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk4
Silnik: ecoboost
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"

tez miałem problem z usterką przedniego oswietlenia, na wybojach lapy :zjeżdzały " w dół świecąc pod auto, i trzeba było gasic silnik i odpalac na nowo. wymianiełm czujniki na wahaczach ale to nic nie dało ( stare były sprawne) usterka znikneła gdy przeprowadzono procedurę kalibracji reflektorów, wszystko teraz jest w porzadku. Aha wazna uwaga , podczas przeprowadzania tej procedury , auto musi stac na równym i nie mozna siedziec za kierowanicą (trzeba wysiąsc z auta)
minamoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2016, 22:12   #50
Qdzej
ford::beginner
 
Avatar Qdzej
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 12-01-2016
Skąd: okolice Nysa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 06.2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: "Usterka oświetlenia przedniego"

póki co jedyne co zauważyłem to jak mi się spalił lewy(kierowcy) stop to wówczas pojawiała się informacja na C+ , że spalona żarówka światła stop po chwili znikała i komunikat usterka oświetlenia nie wyświetlał się, zarówno żółtej kropki nie było z przodu 'auta' oraz żółtej 'i' w kółku

no ale po wymianie stopu wróciło do normy chodź już nie pamiętam jak ładnie wygląda ekran bez tego g*** info

kasowanie forscanem nic, kalibrowanie reflektorów nic

czy ktoś to w końcu ogarnął?
Qdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.