Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2021, 13:50   #191
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał 19dawid45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko że te 88stopni zegar na teście pokazywał na postoju po przejechaniu 2-3 km w mieście
a jakie ma to znaczenie czy czy na postoju czy w ruchu 88 C to 88 C
Tylko ze jest jeszcze coś takiego jak zauważyłem ze zanim nazwijmy to w "cały silnik się wygrzeje" ze jak za pierwszym razem osiągnie te 80 C i się zatrzymamy to szybko spada temp ale jak dojdziemy do 90 C i przez dłuższy czas nie spada poniżej 80 bo silnik jest obciążony to potem już dłużej trzyma te 80 C i tak nie widać tego spadku, może nagram film jak u mnie temp rośnie od zera.

__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 04-01-2021 o 14:09
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2021, 17:57   #192
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Po 2-3 kilometrach daj boże jak osiągnie 50-60 st. Chyba od razu sutanna i ogień.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2021, 19:55   #193
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Dziś pojechałem po mieście do sklepu 12 km u mnie max temp na tym odcinku jaka udało mi się przy lekkim butowaniu osiągnąć to 82 C a wskazówkowe za 2 12 mam przy 80 , po powrocie ze sklepu temp spadła do 70 C i wtedy jest na drugiej kresce od dołu. Z filmem trochę problem bo niema komu trzymać telefonu . Jak osiągnąłeś 88 po 3 km to chciałbym ja tak szybko osiągać taka temp no chyba ze stałeś długo w korkach ale ten silnik nawet z podgrzewaczem długo się nagrzewa na postoju bez gazowania.


Teraz przyjrzałem się twojemu zdjęciu i coś w nim jest nie tak na wyświetlaczu przy pozycji z temp nie mam F tylko 040C jak jest zimny po nocy bo od 40 dopiero pokazują zegary temp to nie wiem co tobie wyświetlały zegary ale raczej to nie jest temp silnika .


W twoich zegarach temp silnika to nie będzie pozycja 15 tylko dalej coś koło 18 mi wyszło jak dziś liczyłem , generalnie na zimnym silniku po nocy powinieneś mieć 040C i dopiero wtedy odpal i jedz i obserwuje po ilu km wskoczy ci 041C przy 060C widać jak wskazówka lekko się podnosi a przy 070C jest na drugie kresce tak jest u mnie i przy 080C za dwie 12.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 04-01-2021 o 20:04
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 01:29   #194
19dawid45
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2015
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

ok jutro to zerknę. Dodatkowo pokazuje mi błąd 0302 no i po wymianie dużego termostatu na wahlera oraz małego na oryginalny nie mam już tak dużych spadków jak miałem ale...rura od dużego po kilku km ma taką samą temp jak ta przed termostatem czyli tak jakby był otwarty (5 z rzędu termostat ??)

Faktycznie to nie pozycja 15 jutro zerknę dalej na serwisowym. Nadal sie zastanawiam czemu w zbiorniku zawsze mam tyle samo płynu czy na zimnym czy ciepłym i czemu płyn jest zimny. To normalne?

Ostatnio edytowane przez 19dawid45 ; 05-01-2021 o 01:52
19dawid45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 09:16   #195
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,072
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mam F tylko 040C
Jeżeli F, to stopnie Fahrenheita, to 86F = 30C.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 16:05   #196
19dawid45
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2015
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Ok moje obserwacje z dziś., FAktycznie na menu serwisowym temp to nie pozycja 15 a 19. Więc tak:

Dziś temp 1 st na plusie dystans 30km cykl mieszany.
Zaczynam od 40 ST na liczniku do 70 idzie dosyc szybko sprawnie równomiernie. od 70 do 80 stopni to jest jakaś porażka przy jeździe ponad 100km/h auto potrzebuje kilku km by zagrzać. Na całym dystansie najwyższa temp to 82 na dosłownie chwilkę. Ogólnie auto obecnie najchętniej pracuje w zakresie 70-75 do tej temperatury ciągle wraca (przy grzaniu na szybę na 20)

Jak wspominałem wcześniej rura z termostatu tzn za nim ciepła czyli tak jakby termostat duży puszczał (możliwe że to 4-5 z kolei co puszcza? obecnie Wahler )
19dawid45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 19:57   #197
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał 19dawid45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok moje obserwacje z dziś., FAktycznie na menu serwisowym temp to nie pozycja 15 a 19. Więc tak:

Dziś temp 1 st na plusie dystans 30km cykl mieszany.
Zaczynam od 40 ST na liczniku do 70 idzie dosyc szybko sprawnie równomiernie. od 70 do 80 stopni to jest jakaś porażka przy jeździe ponad 100km/h auto potrzebuje kilku km by zagrzać. Na całym dystansie najwyższa temp to 82 na dosłownie chwilkę. Ogólnie auto obecnie najchętniej pracuje w zakresie 70-75 do tej temperatury ciągle wraca (przy grzaniu na szybę na 20)

Jak wspominałem wcześniej rura z termostatu tzn za nim ciepła czyli tak jakby termostat duży puszczał (możliwe że to 4-5 z kolei co puszcza? obecnie Wahler )
Jeżeli nie wyrzuciłeś starego termostatu dużego to go obejrzyj dokładnie z tego co pamiętam to jest w nim mała dziurka i to ona może przepuszczać trochę cieczy i dlatego rura się nagrzewa tuz za termostatem ważne aby przy chłodnicy była zimna , generalnie walczyłem podobnie jak ty z tym że ja poczytawszy forum i z racji z tego ze zazwyczaj staram się wkładać do mondziaka oryginały a przynajmniej tego samego producenta co ognał też próbowałem dojść do stanu z przed awarii gdzie po 3 Km jazdy 90 km/h miałem wskazówkę w pion i po wizycie u magika z piaseczna albo piastowa nie pamiętam gdzieś tu na forum było pisane że ma jakiś sposób żeby nasze fordy grzały się jak fabrycznie się poddałem. U mnie też jest zimny zbiorniczek wyrównawczy. Niestety nie znajdzie się panie już kto miał nie tykany fabryczny układ chłodzenia i wszystko mu prawidłowo chula który by mógł powiedzieć czy ma ciepły zbiorniczek wyrównawczy, ale jak jest wszystko dobrze to nikt nie sprawdza jak powinno być dopiero jak pojawia się problemy . Były tu przypadki na forum którym się udawało powrócić do fabrycznego stanu z szybkim nagrzewaniem ale bardzo pojedyncze i pewnie cały temat musiał byś przeczytać żeby znaleźć.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (W tym wątku jest o Paol to ten magik który niby jest w stanie wszytkie usprawnić jeśli termostaty sa ok do stanu fabrycznego) znalazłem procedurę odpowietrzania dla ciebie ,
dodam jeszcze że ten magik psikał w któreś wrze z kompresora te cienkie przy dużym termostacie tam ponoć miał by być jakaś kulka która mogła się przyciąć a może i wypaść i dlatego mondki już potem nie wracają do fabrycznej szybkości nagrzewania.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 05-01-2021 o 20:22
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 20:48   #198
19dawid45
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2015
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Ta mała kulka czytałem że zastępują ją gwózdkiem. Stary termostat to był Vernet...teraz mam wahlera i zanim dojdzie do maxa temp to przy chłodnicy rura jest gorąca (bardzo ciepła) myślę czy nie kupić oryginału tylko czy jest sens wrzucać kolejne pieniążki w kolejny termostat..?

MK3 jest skomplikowane przy MK2 wszystko sie szybko naprawiało...

Samo to mnie zastanawia czemu temperatura to głównie przedział 70-75 rzadko kiedy powyżej i czemu tak słabo się grzeje od 70 w zwyż... dla mnie to termostat duży ( mały po wymianie trzyma fajnie- a tu był zamiennik wysokiej klasy i nie dawał rady i zastąpiłem oryginałem i daję radę ) gośc z ford esklep też mi wspominał że tylko oryginały zakładać.

Wymienić na oryginał ?
19dawid45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 21:25   #199
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał 19dawid45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta mała kulka czytałem że zastępują ją gwózdkiem. Stary termostat to był Vernet...teraz mam wahlera i zanim dojdzie do maxa temp to przy chłodnicy rura jest gorąca (bardzo ciepła) myślę czy nie kupić oryginału tylko czy jest sens wrzucać kolejne pieniążki w kolejny termostat..?

MK3 jest skomplikowane przy MK2 wszystko sie szybko naprawiało...

Samo to mnie zastanawia czemu temperatura to głównie przedział 70-75 rzadko kiedy powyżej i czemu tak słabo się grzeje od 70 w zwyż... dla mnie to termostat duży ( mały po wymianie trzyma fajnie- a tu był zamiennik wysokiej klasy i nie dawał rady i zastąpiłem oryginałem i daję radę ) gośc z ford esklep też mi wspominał że tylko oryginały zakładać.

Wymienić na oryginał ?
Pewny jesteś małego ? dla pewności zagnij od niego węża i zepnij trytytką i zobacz co wtedy się będzie dziać, na tamtym forum doczytałem teraz jeszcze że podobno uszczelki w termostatach mogą mieć znaczenie że jak nie oryginalny to są cieńsze i przez nie może przeciekać , a teraz jeszcze przeczytałem to cytat


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] polecam tą sterowne o zaworku może w nim tkwi przyczyna . Może gdy on jest i działa prawidłowo to i mondek się szybko nagrzewa tak jak miałem kiedyś a jak gdzieś zniknie czy co to i potem problem mimo wymiany termostatów.

Ogarnąłem wreszcie temat.
Sa dwa rodzaje obudów termostatu, z zaworkiem zwrotnym na końcówce przelewowej/odpowietrzajacej i bez zaworu. U mnie jest akurat bez, co potwierdziłem zdejmując trójnik, w sklepach internetowych tez na zdjęciach sa obudowy bez zaworka.
Zdjęcie obudowy bez zaworu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zdjęcie obudowy z zaworem zwrotnym:
http://img196.imageshack.us/img196/876/termostatq.jpg

Twierdzę zatem, że wszyscy którzy wymienili termostaty i nie odczuli dużej różnicy mają obudowę bez zaworu zwrotnego, która puszcza przelew z głowicy na duży obieg do chłodnicy, co skutecznie przedłuża nagrzewanie silnika. Obecność zaworka można łatwo sprawdzić zdejmując trójnik u góry obudowy (przy zakręconej pokrywce zbiorniczka prawie nic nie wycieknie, oczywiście wcześniej trzeba odkręcić pokrywkę żeby spadło ciśnienie w układzie).
Skutek braku zaworka jest taki, jakby duży termostat był ciągle odrobinę otwarty, bo średnica otworu w tej końcówce to ok. 4mm.

Bump:
Cytat:
Napisał 19dawid45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta mała kulka czytałem że zastępują ją gwózdkiem. Stary termostat to był Vernet...teraz mam wahlera i zanim dojdzie do maxa temp to przy chłodnicy rura jest gorąca (bardzo ciepła) myślę czy nie kupić oryginału tylko czy jest sens wrzucać kolejne pieniążki w kolejny termostat..?

MK3 jest skomplikowane przy MK2 wszystko sie szybko naprawiało...

Samo to mnie zastanawia czemu temperatura to głównie przedział 70-75 rzadko kiedy powyżej i czemu tak słabo się grzeje od 70 w zwyż... dla mnie to termostat duży ( mały po wymianie trzyma fajnie- a tu był zamiennik wysokiej klasy i nie dawał rady i zastąpiłem oryginałem i daję radę ) gośc z ford esklep też mi wspominał że tylko oryginały zakładać.

Wymienić na oryginał ?
Pewny jesteś małego ? dla pewności zagnij od niego węża i zepnij trytytką i zobacz co wtedy się będzie dziać, na tamtym forum doczytałem teraz jeszcze że podobno uszczelki w termostatach mogą mieć znaczenie że jak nie oryginalny to są cieńsze i przez nie może przeciekać , a teraz jeszcze przeczytałem to cytat

Ogarnąłem wreszcie temat.
Sa dwa rodzaje obudów termostatu, z zaworkiem zwrotnym na końcówce przelewowej/odpowietrzajacej i bez zaworu. U mnie jest akurat bez, co potwierdziłem zdejmując trójnik, w sklepach internetowych tez na zdjęciach sa obudowy bez zaworka.
Zdjęcie obudowy bez zaworu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zdjęcie obudowy z zaworem zwrotnym:
http://img196.imageshack.us/img196/876/termostatq.jpg

Twierdzę zatem, że wszyscy którzy wymienili termostaty i nie odczuli dużej różnicy mają obudowę bez zaworu zwrotnego, która puszcza przelew z głowicy na duży obieg do chłodnicy, co skutecznie przedłuża nagrzewanie silnika. Obecność zaworka można łatwo sprawdzić zdejmując trójnik u góry obudowy (przy zakręconej pokrywce zbiorniczka prawie nic nie wycieknie, oczywiście wcześniej trzeba odkręcić pokrywkę żeby spadło ciśnienie w układzie).
Skutek braku zaworka jest taki, jakby duży termostat był ciągle odrobinę otwarty, bo średnica otworu w tej końcówce to ok. 4mm.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] polecam te stronę odnośnie zaworka może to w nim tkwi problem ,może jako on jest i działa prawidłowo to i mongek nagrzewa się szybko, a jak gdzieś zniknie to może mimo dobrych termostatów nie ma tego co było fabrycznie.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja zrobiłem tak odkręcilem korek zbiorniczka ogrzewanie na hi i zagrzałem silnik az sie właczył wentylator pochodził jeszcze troche w zbiorniczku plyn sie zrobił gorący i tyle jak ostygł dolałem troche powyżej max tak zrobiłem dwa razy z 2 dniowym odstepem
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 06-01-2021 o 00:38
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2021, 17:01   #200
19dawid45
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2015
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

CZytałem ten temat który dałeś o tym gwodziu i nawet go zastosowałem bez uszczelki póki co ale jest lekka poprawa maks temp 82 głownie 79-80 i spadek na luzie do 75.
Zastanawia mnie czemu nadal rura z termo do chłodnicy jest ciepła...

Boli mnie ten temat a żona chce mnie zabić już ale myślę że 5 termostat tym razem Wahlera się nie nadaje chyba że dopracować gwozdzia ??

Zdjęcia które dajesz nie wczytują się linki też. U mnie obudowa ma ten dziubek na górze więc dałem tam gwodzia
19dawid45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.