Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2018, 21:46   #31
rtb
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-09-2014
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: drgania kierownicy

Z moich doświadczeń:
- bicie przy hamowaniu (kupiłem go, przebieg 200 000 tys ) = niecofające sie klocki hamulcowe; blokują się w jarzmie hamulca i trą o tarcze; jarzma na wszystkich kołach mam ~0,5 mm mniejsze niż klocki; pomaga zeszlifowanie blach klocków tak aby te swobodnie poruszały się w jarzmie; u mnie poprawa nastapiła od razu po korekcie, hamulce przestały piszczeć, grzać się i łatwiej było zadbać o felgi - osad łatwiej usunać i jest go mniej. Od czasu do czasu bicie przy hamowaniu wracało; po około 3 -4 miesiącach uspokoiło się całkowicie.
- bicie po zdjęciu koła (jakaś naprawa, wymiana felg stalowych na aluminiowe na wiosnę) = powierzchnia kontaktu felga-tarcza hamulcowa;stalowe zawsze traktowałem szczotką drucianą przed montażem i nie było z nimi problemu ; aluminiowe potraktowane szczotką drucianą nie dawały takich efektów więc zeskrobałem osad/korozję/anodę szerokim śrubokrętem i to pomogło.
- bicie od 80 do 160km/h (zaczęło sie po 250 000 tys) szczególnie nasilające się podczas wiatru bocznego; pojawiające się i znikające (mniejsze przy zwiększonej masie samochodu) - cukierki w tylnym zawieszeniu.

rtb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 20:53   #32
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: drgania kierownicy

Wszystko co wyżej wymieniłeś było wykluczone w pierwszej kolejności.
A dlaczego "zaraz do ASO?" - bo nikt nie ma na to żadnego pomysłu. Sprawa i tak będzie konsultowana w ASO ale nie osobiście przeze mnie - dam znać.
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2019, 11:22   #33
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 483
Domyślnie Odp: drgania kierownicy

Cytat:
Napisał macko135 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Regeneracja przekładni.?
sorki, dopiero znalazłem pytanie, tak przekładnię regenerowałem
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 13:38   #34
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,755
Domyślnie Odp: drgania kierownicy

Ponieważ miałem pytania na priv na temat pozbycia się drgań, opisze krótko swoją historię.
Największy efekt dało zniwelowanie luzow na przekładni kierowniczej. Bez regeneracji, tylko dokrecenie sruby na samej przekładni. Można o tym sposobie znaleźć info na forum. Ale nie wyeliminowało to całkowicie drgań. Dopiero kilka dni temu postanowiłem zamienić koła i przyjrzeć się tarczom hamulcowy z przodu. Niby lekko przyrdzewiale były, ale wziąłem przecinak w rękę, szczotkę i papier ścierny i zacząłem drapanie tarcz. Tarczę są bardzo twarde więc nie ma problemu z uszkodzeniem. Przecinak zrobił najlepszą robotę, bo zdrapywal rdze . Oczywiście drapalem, a nie stukalem młotkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Później szczotka i papier ścierny. To samo zrobiłem z felgami, tyle że delikatnie bo to miękki materiał. Po tym SPA brak drgań.
Rdza nie była wyczuwalna palcem, ale pod naporem przecinaka okazało się, że jest jednak coś na tarczy. Drapalem aż widać było wszedzie ślady po maszynach, które wykonały tarczę.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 02-04-2019 o 13:41
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 13:47   #35
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,706
Domyślnie Odp: drgania kierownicy

Drapales po powierzchni roboczej tarczy czy po powierzchni styku z felgą?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 14:34   #36
Teodor2424
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2017
Model: Audi a6
Silnik: 1,9
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: drgania kierownicy

Ja tam też mam pier.... drgania. Ale nie przy hamowaniu tylko przy normalnej jeździe powyżej 70km/h.na zimowkach nowych Michelin mocniej, na letnich słabiej ale są. Kiera drga jak ja puszczę to mocniej jak trzymam to słabiej. Wkurzające to jest masakrycznie. Ktoś pisał że zawieszenie tylne cukierki mogą dawać taki efekt? Ktoś może to potwierdzić? W zawieszeniu nie mam innych luzow jak tylko te tylne delikatne.
Teodor2424 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 20:23   #37
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,755
Domyślnie Odp: drgania kierownicy

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drapales po powierzchni roboczej tarczy czy po powierzchni styku z felgą?
powierzchnia styku . kół nie wyważałem. troszke mnie irytuje ta bezposredniosc ukladu kierowniczego...za ktory jest chwalony ford, bo wszystko czuc na kierownicy, nawet slaby asfalt... po co mnie to wiedziec rekoma , jesli widze oczyma ...
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 11:40   #38
pablosov
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-03-2017
Model: S-max
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: drgania kierownicy

Witam. Problemem drgań kierownicy borykam się od początku zakupu s-maxa czyli jakieś 2 lat. Robione było: sprawdzenie wszystkich końcówek, drążków ogólnie zawieszenia - wszystko OK, ustawienie zbieżności 3D -nie pomogło, wymiana wszystkich tarcz i klocków na nowe - nie pomogło, wymiana obydwu półosi na nowe - nie pomogło, Nie wspominając już o wyważaniu kół w okolicznych warsztatach - nie pomogło. Na dzień dzisiejszy poddałem się i tak jeżdżę, a żona wysyła mnie do lekarza specjalisty od głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pablosov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 13:12   #39
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: drgania kierownicy

No to się utwierdziłeś, że tak ma być. Może ci nieco palce schudną od tych drgań. ;-)

Mój focus mk2 fl miał tak samo.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 15:09   #40
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: drgania kierownicy

Nic nie ma "tak być". Kierownica nie ma prawa drżeć.
Widzę, że wielu właścicieli S-Maxów 2006 - 2015 ma ten problem, w tym niestety i ja. Ja też powymieniałem już wszystko (oprócz półosi... rozmowa z mistrzem ASO mnie od tego pomysłu oddaliła bo to nie ma sensu).
Komplet gum zawieszenia przód, tył (kupa kasy!), geometria x3, nowe opony, nowe felgi, nowe tarcze i klocki (tu na szczęście widzę, że auto mocniej hamuje czyli kasa nie w błoto). Auto było też w Automanii Mirków i panowie stwierdzili delikatny luz na maglownicy ale powiedzieli, że byłbym frajerem gdybym to chciał za 1000zł niwelować. Ja jednak zastanawiam się cały czas czy jednak nie warto tego zrobić za te 1000zł bo to niby tylko malutki luz ale w tak ciężkim aucie może on mieć duże przełożenie na pracę kierownicy.
Generalnie ja się poddałem - jeżdżę z tym. Tylko ciekawe jak będę auto sprzedawał - zaraz pewnie usłyszę, że "auto dachowało" lub "jest zespawane z dwóch"...

Bump: A jeszcze a propo's bicia zaraz po zmianie drążków - mechanik uszkodził koledze przekładnięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podobno w S-Maxach trzeba wiedzieć, jak drążki wymieniać albo robić to zgodnie z teorią a nie młotkiem. Tam jest podobno jakiś plastik, który się mocno wykrzywia czy wyrabia jak ktoś puści luzem odkręcony drążek aby zawisł on na przekładni.
Czyli reasumując - jeśli ma się bicie po wymianie drążka to przekładnia jest do regeneracji na 100%. 1000zł pa pa.
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.