Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2018, 13:56   #11
dzida79
ford::beginner
 
Avatar dzida79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-06-2015
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wzrost poziomu oleju w silniku (1.6 tdci 95 KM)

Cytat:
Napisał dzida79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie coś tam kapie (w tempie 1 - 2 krople na dobę) spod silnika (przy przednim kole od strony kierowcy) ale to chyba nie powiązane - nie mogę dojrzeć od góry a nie mam gdzie zdjąć pokrywy aby z dołu obejrzeć (auto w lipcu miało robione kompletne sprzęgło z dwumasą).
Sytuacja wygląda tak - poziom oleju w silniku nie drgnął przez miesiąc po przejechaniu c.a. 1200 km.

Ale wyjaśniła się sprawa z tym wyciekiem. Mechanik po zdjęciu osłony powiedział, że to cyt. z "uszczelniacza wałka sprzęgłowego" (jak gadałem to był pod autem i właśnie oglądał). Ponoć lekko się "poci". Kłopocik polega na tym, że ta sama ekipa robiła mi sprzęgło i dwumasę w wakacje (a kapie dokładnie od wakacji).

Stwierdzili, że jest to tak niewielkie, że po umyciu i wytarciu można jeździć, ale przyjechać za 1-2 miesięcy na kontrolę, wtedy komisyjnie podniesiemy auto, zdejmiemy osłonę i obejrzymy jak to wygląda.

Uważają, że z tytułu gwarancji się naprawa nie należy. Jest się o co awanturować?

dzida79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 13:41   #12
dzida79
ford::beginner
 
Avatar dzida79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-06-2015
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wzrost poziomu oleju w silniku (1.6 tdci 95 KM)

Cytat:
Napisał dzida79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wyjaśniła się sprawa z tym wyciekiem. Mechanik po zdjęciu osłony powiedział, że to cyt. z "uszczelniacza wałka sprzęgłowego" (jak gadałem to był pod autem i właśnie oglądał). Ponoć lekko się "poci".
Przy okazji wizyty w ASO na Radzymińskiej w Warszawie (blacharka po stłuczce + nowy akumulator), powrócił temat tego wycieku. Okazuje się że do wymiany był uczelniacz półosi w skrzyni biegów, no i trzeba było uzupełnić olej w skrzyni (wykapało ok 1/4 stanu, a więc wcale nie tak mało).

Czyli nie tak banalnie. Dalej nie jestem pewien czy jest powiązane z wymianą sprzęgła z dwumasą poprzez inny warsztat (zaczęło kapać dokładanie od tej naprawy).

Pytanie do znających się: czy możliwe jest że po naprawie (uszczelniacz + nowy akumulator) żeby sprzęgło brało zdecydowanie wyżej? Żona mi zwróciła na to uwagę (ona jeździ tym autem na co dzień). Początkowo zbagatelizowałem sprawę, ale przejechałem się i rzeczywiście widać różnicę w porównaniu z tym co było wcześniej (auto przejechało raptem 20 km od naprawy).
dzida79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 13:52   #13
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Wzrost poziomu oleju w silniku (1.6 tdci 95 KM)

Raczej nie
Chyba że coś grzebali przy sprzęgle
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2018, 10:32   #14
dzida79
ford::beginner
 
Avatar dzida79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-06-2015
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wzrost poziomu oleju w silniku (1.6 tdci 95 KM)

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej nie
Chyba że coś grzebali przy sprzęgle
Dzięki, mam nadzieję że nie grzebali. Spotykałem się już z mechanikami co to potrafili przy okazji naprawy wymontować dobre części i wstawić zużyte, ale może taki wątek sabotażu ze strony ASO to chyba trochę zbyt daleko posunięte podejrzenie.
dzida79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.