Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2017, 07:13   #31
lowlifethx
ford::beginner
 
Imię: Hans
Zarejestrowany: 21-08-2016
Skąd: Polandia
Model: Focus mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Cytat:
Napisał Jacek_l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to normalne, silnik jest na 8 zaworach a nie 16 i drżenie jest naturalne.
a od kiedy ma to znaczenie w równomiernej pracy silnika ?

lowlifethx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 19:30   #32
MAdam69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Cytat:
Napisał lowlifethx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a od kiedy ma to znaczenie w równomiernej pracy silnika ?
Raczej nie ma....
MAdam69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 21:44   #33
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Cytat:
Napisał MAdam69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie, pukania przy zmianie biegów nie ma, ale pierwsi moi diagnosci od razu wskazali tutaj problem
Tzn samo pukanie jest problemem? Z czego ono moze wynikac?


Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 12:17   #34
MAdam69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Cytat:
Napisał nori76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tzn samo pukanie jest problemem? Z czego ono moze wynikac?


Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, u mnie nie puka przy zmianie biegów, ale z kolei potrafi se puknąć raz jak cofam i się zatrzymuje, drugi raz jak zrobię taki manewr juz nie puka. To mnie jednak nie denerwuje, tak jak to drżenie.
MAdam69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 12:21   #35
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Cytat:
Napisał MAdam69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, u mnie nie puka przy zmianie biegów, ale z kolei potrafi se puknąć raz jak cofam i się zatrzymuje, drugi raz jak zrobię taki manewr juz nie puka. To mnie jednak nie denerwuje, tak jak to drżenie.
Tak czy owak musi to byc wina polaczen gumowo-metalowych bo od rana, zwlaszcza po mroznej nocy jest ideal, przynajmniej u mnie.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 19:19   #36
MAdam69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Cytat:
Napisał nori76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy owak musi to byc wina polaczen gumowo-metalowych bo od rana, zwlaszcza po mroznej nocy jest ideal, przynajmniej u mnie.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
No u mnie rano tez jest ideał z drżeniem. A akurat dzisiaj wymieniałem olej i zwróciłem uwage, przed i po. To nie temp. silnika jest problemem, ponieważ po zalaniu nowego "zimnego oleju" od samego odpalenia było tak samo, a temp. silnika(oleju) napewno dużo niższa, bo obroty i pobór paliwa jak na "ssaniu" po odpaleniu, a szarpał jak zawsze. Jak gumy przez noc stwardnieją to przestanie to ponownego nagrzania ... Nie wierze sam co pisze, ale to chyba tak jest. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MAdam69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 21:10   #37
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Cytat:
Napisał MAdam69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No u mnie rano tez jest ideał z drżeniem. A akurat dzisiaj wymieniałem olej i zwróciłem uwage, przed i po. To nie temp. silnika jest problemem, ponieważ po zalaniu nowego "zimnego oleju" od samego odpalenia było tak samo, a temp. silnika(oleju) napewno dużo niższa, bo obroty i pobór paliwa jak na "ssaniu" po odpaleniu, a szarpał jak zawsze. Jak gumy przez noc stwardnieją to przestanie to ponownego nagrzania ... Nie wierze sam co pisze, ale to chyba tak jest. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz tylko pytanie ktora to guma

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 18:00   #38
gik
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 150
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Witam

Też mi puka przy zmianie biegów i też tylko jak się dobrze auto nagrzeje, czyli po jakimś dłuższym odcinku jazdy.
Również obstawiłem poduszki, nawet wydawało mi się, że ta od skrzyni jest popękana, wymieniłem i dalej to samo. Ta przy rozrządzie jest niewylana, a tej przy skrzyni to nawet nie wiem jak sprawdzić.
Drganie silnika też u mnie występuje, na wolnych obrotach, czuć na lewarku i pedałach.
gik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 20:07   #39
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Cytat:
Witam

Też mi puka przy zmianie biegów i też tylko jak się dobrze auto nagrzeje, czyli po jakimś dłuższym odcinku jazdy.
Również obstawiłem poduszki, nawet wydawało mi się, że ta od skrzyni jest popękana, wymieniłem i dalej to samo. Ta przy rozrządzie jest niewylana, a tej przy skrzyni to nawet nie wiem jak sprawdzić.
Drganie silnika też u mnie występuje, na wolnych obrotach, czuć na lewarku i pedałach.
Jesli chodzi o ta srodkowa to faktycznie wymiana jej jest najlatwiejsza. Przy wymianie troche pobujalem silnikiem i zauwazylem ze ona ma tendencje do obijania sie obudowa o gorna czesc belki podwozia w ktorej jest zamocowana. Przy szybkiej zmianie lewarkiem kiedy sa duze przeciazenia moze pukac o ta belke stad taki odglos gluchych stukow. Gdzies w internecie widzialem takie wklady z materialu, z ktorego robia tuleje wahaczy do tej poduszki, ktore wypelniaja przestrzen w belce od gory i dolu, ale sporo kosztuja. Ciekawe czy to by cos pomoglo. Osobiscie kiedys podlozylem grubsze kawalki gumy miedzy belke a poduszke i przez chwile mialem wrazenie ze stuki ustaly, ale potem ta guma sie wysunela co swiadczy tez ze jednak poducha pracuje w pionie co zauwazylem bujajac silnikiem przy wymianie.
Poduche na skrzyni zeby wymienic trzeba wywalic filtr z obudowa i akumulator, jest troche grzebania. Z wierzchu wygladala u mnie ok wiec poskladalem bo i tak nie mialem nic na podmianke, ale jak sie ociepli musze zorganizowac cos na podmiane i sprawdzic, no chyba ze to ta przy rozrzadzie, nie mam porownania jak bardzo ten "cycek" od gory powinien sie dawac wgniatac, czy w ogole? A czy u Was silnik na tej poduszce od rozrzadu troche jakby jest nizej niz poziom poduchy?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 20:33   #40
gik
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 150
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

To samo zauważyłem, jak szarpałem silnikiem to stukało o tą belkę. Z tą gumą dobry pomysł, jak zrobi się ciepło, to pokombinuję.
Nie jest to takie strasznie denerwujące, jednak w 5 letnim aucie ... ważne, że nic złego się nie dzieje, jednak będę próbował usunąć to stukanie.
gik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.