Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2019, 22:05   #1
Presto
ford::beginner
 
Avatar Presto
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.5T R5 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie 2,5T - Błąd P0030, P0031, P0036, P0037

Witam,
ostatnio wyskoczył mi Check. Odczytałem błędy: P0030, P0031, P0036 oraz P0037. Wszystkie dotyczą obwodu grzałki sond lambda. Ze względu na wystąpieniu błędu na obu sondach obstawiam, że to nie awaria grzałki w sondzie tylko problem z zasilaniem.
Z mojej małej wiedzy wynika, że zasilanie +12 powinno pojawić się po zapłonie a "-" grzałki steruje PCM.
Z tego co znalazłem w przypadku sondy Bosch (5 przewodowa - przed katem) grzałka to szary (+), biały (-). Pomiar multimetrem wskazuje 4 ohmy (mam drugą używaną do podmiany i tam mam taki sam opór) a po stronie wiązki brak napięcia 12V.

Dysponuje ktoś schematem wiązki silnika lub wie skąd biegnie +12V zasilania grzałek sond lambda?

Pozdrawiam
Presto/Jacek

Presto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 10:21   #2
Yamahayzfr13
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 02-04-2019
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: 2,5T - Błąd P0030, P0031, P0036, P0037

Zobacz czy Ci się wtyczka nie rozpiela. Miałem w Volvo identycznie to samo, okazało się że wtyczka rozpiela. Dołożyłem trytke i nigdy więcej nie miałem problemy
Yamahayzfr13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 10:32   #3
Presto
ford::beginner
 
Avatar Presto
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.5T R5 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: 2,5T - Błąd P0030, P0031, P0036, P0037

Złącze sondy przed katem sprawdzałem. Nie pojawia mi sie napięcie na grzałkę sondy. Pod warunkiem, że znalazłem prawidłowy opis dla sondy Bosch'a.

EDIT:
Sprawdziłem dzisiaj jeszcze sondę za katalizatorem i też nie dostawała napięcia na grzałkę. Opór zmierzony na grzałce sondy wynosi około 12,5 ohm więc myślę OK.
Po tym zabiegu jeszcze raz sprawdziłem bezpieczniki w komorze silnika ( ale już za pomocą multimetru) i znalazłem przepalony bezpiecznik nr F6 (10A). Szczęśliwy założyłem nowy, przez kilka minut był cały i błędów nie było ale znowu się przepalił podczas jazy próbnej a błędy powróciły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Posiada ktoś może schemat obwodu bezpiecznika F6?

EDIT: 2019.07.10
Problem rozwiązany. Usterka zlokalizowana. Uszkodzona wiązka na wysokości obudowy filtra powietrza ( przebicie izolacji o blaszkę na skrzyni biegów).

Ostatnio edytowane przez Presto ; 10-07-2019 o 16:03 Powód: Nowe informacje
Presto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.