Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2009, 17:46   #291
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał janbra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy,

Czy ktoś orientuje się może, jak powinny wyglądać korekcje w grupie 13 na zimnym silniku?
Co chcesz korygować w bloku 013, tam masz tylko dawkowanie paliwa na pompki.
Pozdr.

Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2009, 19:20   #292
janbra
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 27-04-2008
Skąd: Śląsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 241
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witaj Stefano,

Wiem, że tam jest tylko dawkowanie, jedni piszą że korekcje pompek, zwał jak zwał.
Chodzi o to, że na zimnym silniku na jednej pompce mam około +2,8 mg/H. Teoretycznie jest to granica poprawności ale w miarę gdy silnik uzyskuje temp. to spada do +0,5 mg/H.
Gdzieś czytałem, że blok 13 powinno się sprawdzać jak silnik jest ciepły, u mnie na zimnym są drgania na silniku, jak się zagrzeje też zadrga ale nie jest to odczuwalne tak jak na zimnym.
Byłem na diagnostyce i gościu powiedział, że ta pompka jest do wymiany. Ciekawi mnie, że po zagrzaniu silnika pompka dawkuje paliwo teoretycznie dobrze. BIP-y mam dobre max do 23
Dlatego moje pytanko czy ktoś sprawdzał jak wygląda blok 13 na zimnym silniku.
Pozdrawiam.
__________________
janbra
janbra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2009, 23:54   #293
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Tak, taka różnica na jednym PD potrafi telepać trochę budą, ale jak sie zagrzeje to przechodzi. Jak będziesz gdzieś w warsztacie sam. to niech ci ktos podmieni na próbę tą jedną pomkę i zabaczysz w jeżdzie czy o to chodzi.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 18:46   #294
sharonek
ford::beginner
 
Imię: kris
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: swidnica
Model: sharan
Silnik: 1.9TDI auy
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

koledzy mam silnik 1Z w jakiej grupie sprawdzić czujnik ciśnienia-MAP co jest w ECU i jakie powinien mieć wartośći ?
sharonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 22:04   #295
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał sharonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy mam silnik 1Z w jakiej grupie sprawdzić czujnik ciśnienia-MAP co jest w ECU i jakie powinien mieć wartośći ?
może to pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.......
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg vag instr.jpg (97.9 KB, 167 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg vag instru.jpg (83.5 KB, 99 wyświetleń)
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 12:23   #296
Synio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Białystok
Model: Kuga
Silnik: 2.0 D 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to nie jest ten na wężu od nagrzewicy oznaczony nr 41;
Dziękuję Stefano za pomoc,tak to ten czujnik,nie był w ogóle podpięty,po podpięciu zero błędów,wszystko jest ok.
Pozdrawiam
Synio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 13:13   #297
sharonek
ford::beginner
 
Imię: kris
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: swidnica
Model: sharan
Silnik: 1.9TDI auy
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Na vagu na biegu jałowym pokazuje mi w gr.3 (MAF actual 240-340)- 485 czy tak ma być?
sharonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 20:19   #298
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam wszystkich
Jestem świeżym, bo od października ubiegłego roku, posiadaczem galaxy wersja style 1,9 TDI z 99 roku. Poprzedni właściciel wymienił rozrząd, świece żarowe w silniku i w dogrzewaczu (podobno jakiś warsztat mu to robił). Na temat świecy w dogrzewaczu nawet nie wiedziałem, o czym mówił, ale jak wymienione to dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Teraz nastała zima i spore przymrozki. W moim aucie też.
Cytat:
Napisał Easy-rider Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj kolego takiej „plaży” w samochodzie tylko pozazdrościć. Wczoraj po 22 wracałem z pracy, na zewnątrz -19 stopni. Po przejechaniu 50 km nawet kurtki nie rozpiąłem, szyby nie odmarzły (oprócz przedniej). Wskazówka temperatury lekko drgnęła ku górze. Jestem świeżym posiadaczem Galaxy Style 1,9 TDI 90 KM 1999 rok i nie znalazłem jeszcze książki serwisowej do tego auta, więc nawet nie wiem gdzie ten dogrzewacz, czy go mam w ogóle. Jak koledzy w postach pisali zacznę od sprawdzenia termostatu i może jakąś dyktę przed chłodnicę postawię, a potem zobaczymy.
Ciepełka życzę i pozdrawiam.
Cytat:
Napisał Easy-rider Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się z tobą RafałB. Właśnie otrzepałem się ze śniegu. Na allegro znalazłem jak taki dogrzewacz wygląda i na tym forum gdzie go mam szukać. Opaliłem silnik, temperatura zewnętrzna -4 stopnie, więc powinien się załączyć. A tu cisza. Pompka paliwa nie "tyka" a z rurki wylotowej dogrzewacza żaden dymek. Więc muszę poszukać jakiś warsztat w obrębie Skierniewic, który mi to naprawi. Silnik chodził jakieś 10 minut, w komorze zrobiło się ciepło a chłodnica była nadal zimna, więc termostat chyba sprawny. Tak sądzę. Poczytam o dogrzewaczu. Pozdrawiam i ciepełka życzę.
Pomału zaczynam ogarniać to forum, ale tematy o dogrzewaczach (już kończę czytać) i o tej diagnostyce są kolosalnej wielkości. Wcześniej miałem eskorta i nie było takich problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale do tematu. Sam postaram się uporać z tym problemem i nie dam mechanikom zarobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., chyba !!.
Na 100 % już wiem że dogrzewacz u mnie nie chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i dlatego tak jest w aucie zimno. Postanowiłem więc, od zakupienia przewodu do diagnostyki. Praktycznie już wszystkie programy ściągnąłem typu vag o których była mowa na forum, ale nie wiem jaki kabel mam kupić. W tym temacie forumowicze pisali o różnych kabelkach ale jaki będzie odpowiedni do mojej galaktyki ??. Stefano pisał że ta wtyczka w przypadku MK1 jest gdzieś za popielniczką. Zdemontuję wszystko i znajdę. Ale czy pewne jest to że Vag połączy się z moim autem ??, gdyż na forum o dogrzewaczach ktoś pisał że MK1 się nie łączy i nie znajdę tam informacji o dogrzewaczu, tylko profesjonalny serwis pomoże. Jeśli to prawda to z diagnostyką dam sobie spokój i od razu biorę się za wykręcanie piecyka.
Pozdrawiam i ciepełka życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 20:52   #299
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

[QUOTE MK1 się nie łączy i nie znajdę tam informacji o dogrzewaczu
Pozdrawiam i ciepełka życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/QUOTE]

No to dobrze forum czytałeś masz d3ws/z i niestety nie połączysz się z eberem kabelkiem Vag. Zostaje ci diagnostyka zegarem eberka lub podpinanie sterownika pod pc ale niestety nie znam programu podejrzewam że org diagnoza eber webasto chodzi to pod dosem czy win 98
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 16:29   #300
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Poczytałem trochę i dowiedziałem się że mk1 bez problemów łączy się, odczytuje i kasuje błędy za pomocą kabelka Elm 327.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeden allegrowicz proponuje nawet przez łącze Bluetooth wifi,a wszyscy mają w liście obsługiwanych aut GALAKTYKI. Czy któryś z was może ma i sprawnie używa ten typ kabelka do MK1 ??
Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.